Zobacz pierwszą w historii “Derby Kentucky” z Alpaki w całej jej puszystej chwale

Thoroughbred koń wyścigowy Justify mógł wygrać 144. Kentucky Derby w sobotę, ale dla niektórych fanów, prawdziwy wyścig był derby innego rodzaju.

Pierwsze derby Alpaki Kentucky, które odbyły się przed słynnym wyścigiem konnym, mogą być najciekawszymi, najładniejszymi dwiema minutami w historii sportu. Oto wideo z tego, na wypadek gdybyś go przegapił:

Wyścig, objęty przez NBC Sports, odbył się w Pleasureville, KY w Black Horse Manor na krótko przed prawdziwą Kentucky Derby.

Każda alpaka przybierała nazwę konia z tabeli liderów, z założeniem, że wyścig alpaki przewidzi zwycięzcę wyścigu konnego.

Alpaka Kentucky Derby
Alpaki ustawiają się przed zdjęciem przed wielkim wyścigiem.Zdjęcia za pośrednictwem Cathy Holtman

W wywiadzie dla DZISIAJ kobieta za wydarzeniem podzieliła się tym wydarzeniem.

Właściciel farmy koni i trenerka, Jannie Giles, wzięła kilka aplac z pobliskiego gospodarstwa, które zamykano kilka lat temu. Po wypuszczeniu ich na farmę i zobaczeniu, jak biegają i skaczą, myślała o tym, żeby zabrać ich na tor na krótki wyścig.

“Miałem alpaki przez około półtora roku”, powiedziała Jannie Giles, która jest w zarządzie lokalnego, humanitarnego społeczeństwa i ratuje wiele zwierząt, w tym osły, psy i koty. “Alpaki wędrują swobodnie w ciągu dnia, ale nocą idą na mniejszy obszar. Uwielbiają biegać, skakać i grać. “

Jej pomysł ożył w ten weekend w całej swojej puszystej chwale.

I choć wyścig alpaki nie okazał się dokładnym predyktorem zwycięzcy Kentucky Derby, Giles był zadowolony, widząc alpakę, gdy My Boy Jack wykonał zdjęcie.

Alpaka Kentucky Derby
Alpaki pozują do zdjęcia w mundurach wyścigowych z powrotem do swojej jaskini, gdzie odpoczywają i relaksują się. Zdjęcie przez Cathy Holtman

“On nie jest najmądrzejszym facetem,” powiedział Giles, opisując nieco leniwą alpakę, która lubi jeść trawę i leżeć. “Ale nazywaliśmy go Forrest Gump, ponieważ wczoraj mógł biec!”

Giles ma nadzieję, że jej Derby Alpaki staną się tradycją i że przyczyni się to do podniesienia świadomości alpak.

W rzeczywistości zaleca je jako zwierzęta domowe!

“Są bezpieczne, łatwe w utrzymaniu i nie jedzą dużo” – dodała.

Wideo NBC Sports i dodatkowe raporty wg Annie Koeblitz i Marisa Marcellino.

Johnny Weir i Tara Lipinski oglądają trendy mody w Kentucky Derby

May.05.201802:31