“Zawzięty” pies zamienia się w przyjaźń między pitbulem a policjantem

Kiedy policyjny oddział Teksasu wysłał oficera na okrutną rozmowę, nie spodziewali się, że wróci z gromadką przyjaznych zdjęć.

Policja w Texarkanie dostała w niedzielę raport o przerażającym psie na wolności. Kiedy oficer Travis Frost poszedł sprawdzić scenę, znalazł potężnego pitboga na ganku rezydenta.

Frost ostrożnie podchodził do sceny, pozostawiając otwarte drzwi policyjnego samochodu na wypadek, gdyby musiał wskoczyć z powrotem, policjanci powiedzieli na Facebooku..

“Wyjątkową rzeczą w tym był pies, który był tak cholernie przyjazny”, powiedział rzecznik policji Shawn Vaughn..

Gdy tylko Frost zagwizdał, pies, amerykański łobuz Gold, ruszył do przodu, machając ogonem i wskoczył do radiowozu. Kontrola zwierząt została ostrzeżona, ale zanim przybyli, Frost i Gold wylegli jak starzy kumple i zrobili kilka zdjęć.

Stanowisko policji o incydencie dostrzegło w oczach Vaughna około czterech milionów ludzi. Ponad 45 000 użytkowników Facebooka udostępniło ten post i około 91 000 osób to polubiło.

Jak wielu miłośników psów wie, pit byki są często stereotypowe jako błędne. Psy są zakazane w Wielkiej Brytanii, a setki miast i hrabstw w USA mają podobne ograniczenia.

Dlaczego ten policjant adoptował pitbulla w potrzebie

09.04.201801:13

“Jeśli oceniasz psa na podstawie rasy, to prawdopodobnie robisz sobie krzywdę”, powiedział Vaughn, dodając, że jedyny raz został ugryziony w pracy przez Chihuahua.

Po krótkim pobycie ze zwierzętami Gold następnego ponownie spotkał się ze swoim właścicielem. Został wszczepiony chip, ale informacje właściciela wygasły, co doprowadziło do opóźnienia, podała policja.

Vaughn nazwał to spotkanie doświadczeniem uczenia się dla swojego wydziału.

“Uważam, że powszechnie istnieją takie, które bardzo obawiają się tych psów” – powiedział Vaughn. “Ale przynajmniej w tym przypadku tutaj ten pies był tak delikatny i kochający, jak tylko mógł.”