W jaki sposób te więzienne psy i więźniowie zmieniają życie weteranów

Czterej mężczyźni stali rozpromienionymi jak dumni ojcowie, a ich labradorskie pieski żartobliwie balansowały ze sobą na trawiastym polu pod słonecznym niebem na początku tego miesiąca.

Z bliska wyglądało to jak jakakolwiek grupa właścicieli psów ciesząca się pięknym dniem w parku. Wysokie ogrodzenia z ogniwami łańcucha i przeczucie w tle drutów golących w połączeniu z pasującymi do siebie ubraniami dla mężczyzn mówiły o innej historii.

Mężczyźni są czterema z 720 więźniów w średniej ochronie Enfield Correctional Institution w Connecticut, położonym około 25 mil na północny wschód od Hartford, gdzie pracują z organizacją non-profit America’s VetDogs, aby szkolić zwierzęta służbowe, które pomogą rannym weteranom wojskowym i innym osobom cierpiącym – zespół stresu pourazowego.

Więźniowie więzią psy służbowe, aby pomagały rannym weterynarzom

24.2.201703:04

Psy nie są jedynymi, które uczą się z doświadczenia.

“To zdecydowanie sprawia, że ​​czuję się dużo lepiej o sobie, ponieważ po popełnieniu przestępstwa, będąc tutaj, czasami czujesz, że wszyscy patrzą na ciebie jak na potępionego,” powiedział TODAY więźniowi nazwiskiem Tyrel. “Dostawanie szansy – i powierzenie psu, szkolenie i praca z innymi ludźmi sprawia, że ​​czujesz się dobrze, a to sprawia, że ​​widzisz, że możesz otrzymać kolejną szansę.”

POWIĄZANE: Jak uratowane ptaki pomagają weteranom leczyć

Tyrel, którego pies to pięciomiesięczny Clancy, jest jednym z 20 więźniów w Enfield, którzy są zaangażowani w program. Zostaje zwolniony warunkowo w przyszłym roku po skazaniu za kradzież, a jego praca z Clancy i innymi psami daje nadzieję na przyszłość, a także umiejętności, które może wykorzystać jako profesjonalny trener psów..

“Daje mi to pewność, że nikt mnie nie porzucił” – powiedział.

“Zwycięski na korzyść”

Ameryka's Vet Dogs Prison dogs at Enfield
Wskaźnik recydywy dla przeciętnego więźnia w Enfield wynosi 85 procent. Dla osób zaangażowanych w program AVD jest to mniej niż 25 procent.Samantha Okazaki / DZISIAJ

Program rozpoczął się w więzieniu dla kobiet w Framingham w stanie Massachusetts w 2014 r., A od tego czasu rozszerzył się na 12 więzień na wschodnim wybrzeżu z 10 psami wyszkolonymi w więzieniu, według Marka Tylera, instruktora AVD, który pracuje z więźniami Enfield.

Ilość rannych weteranów powracających z walki przewyższała ilość dostępnych psów służbowych, więc AVD szukało sposobu na szybsze przeszkolenie, aby skrócić czas oczekiwania weteranów na ich otrzymanie. Pracowali z administracjami więziennymi i związkami reprezentującymi funkcjonariuszy więziennych, aby pomóc im w urzeczywistnieniu tego.

POWIĄZANE: Bandyta pies pomógł więźniom w więzieniu na 3 lata – teraz ma własną rodzinę

Dzięki możliwości codziennej pracy z więźniami, okres szkolenia dla psów został skrócony z dwóch lat do roku, zmniejszając średnie oczekiwanie na psa służbowego przez weterana z pięciu lat do dwóch lat.

“Nienawidzę klisz, które są rzucane, ale to naprawdę jest program dla wszystkich zaangażowanych” – powiedział Tyler.

W programie w Enfield znajduje się 10 więźniów, którzy służą jako pierwsi opiekunowie 10 psów, w tym Crema i Mocha, którzy są rodzeństwem Charliego, własnego szczeniaka TODAY. Główni handlarze spędzają prawie każdą godzinę dnia ze swoim psem, a jest też 10 pomocników zapasowych, którzy wkraczają, gdy główny handler jest zaangażowany w inne działania w więzieniu.

Ameryka's Vet Dogs prison program
Każdy pies jest wyszkolony do rygorystycznego testu, aby zostać psem służbowym, ale nie wszyscy przechodzą. Około 6 na 10 dokonuje cięcia.

Psy śpią w klatkach tuż obok bunkrów więźniów w swoich akademikach. W weekendy zwierzęta opuszczają więzienie i są pod opieką osób spoza cywilów biorących udział w programie.

Według Timbro wskaźnik recydywy dla przeciętnego więźnia w Enfield wynosi 85 procent. Dla osób zaangażowanych w program AVD jest to mniej niż 25 procent.

Więźniowie są wybierani na podstawie czystych danych dyscyplinarnych, długości ich kary i czynników, takich jak charakter ich przestępstwa. Ponad 600 zgłosiło się w ciągu dwóch lat, kiedy program był w Enfield.

Mężczyźni w programie noszą białe amerykańskie koszule VetDogs z dumą.

“To naprawdę pomaga więźniom z cierpliwością i umiejętnościami rozwiązywania problemów,” powiedział TODAY doradca ds. Poprawek Enfield Joe Timbro, którego ojciec jest weteranem z Wietnamu. “Wielu z nich nie wie, jak przetwarzać swoje emocje, albo nigdy wcześniej nie musieli dbać o coś takiego jak pies, więc uczy ich tych umiejętności.”

Ameryka's Vet Dogs Prison dogs at Enfield
Gerard wyszkolił wiele psów do amerykańskiego programu więziennego VetDogs. “Po prostu wiedząc, że musisz prowadzić tego psa, musisz rozwinąć tego psa w coś więcej niż ty” – powiedział.Samantha Okazaki / DZISIAJ

“(Pies) nie obchodzi, co ta osoba robiła w przeszłości” – powiedział Tyler – “Nie robi tych osądów. On dba o to, kim są dzisiaj. Czy dzisiaj jest uczciwy? Czy jest godny zaufania? Czy ten szczeniak jest bezpieczny? Myślę, że ponieważ (pies) nie spełnia tych wyroków, ten rodzaj związku jest prawdopodobnie bardzo ceniony w więzieniu “.

POWIĄZANE: DZIEWCZĄT szczeniak z celem ponownie łączy się z rodziną po 7 miesiącach treningu

Według Timbro wskaźnik recydywy dla przeciętnego więźnia w Enfield wynosi 85 procent. Dla osób zaangażowanych w program AVD jest to mniej niż 25 procent.

Zmiana życia

Więźniowie prowadzą dwa treningi dziennie z psami, które uczą się takich umiejętności, jak otwieranie drzwi lodówki, włączanie włączników światła i podnoszenie przedmiotów z ziemi, co może być trudne dla rannego weterana.

“Kiedy zacząłem pracować z psami i widziałem, jak są inteligentni i jak reagują na ciebie odpowiednim treningiem i umiejętnościami, które im pokazałeś, zadziwiło mnie to” – powiedział Tyrel. “Nigdy nie wiedziałem, że psy są tak inteligentne. To naprawdę przekroczyło moje oczekiwania. “

Ameryka's Vet Dogs Prison dogs at Enfield
Ponieważ więźniowie są w stanie poświęcić więcej czasu na szkolenie, psy są w stanie ukończyć program w ciągu roku zamiast typowych dwóch lat.

Stałe towarzystwo psa wpływa także na samopoczucie psychiczne więźniów.

“Próbujesz pozostać konstruktywnym i pozostać aktywnym w swoim umyśle, ale w końcu jest tylko tyle, co możesz zrobić i kończysz po prostu siedzieć w oczekiwaniu, po prostu robiąc czas”, mówi więzień Gerard, który pracuje z Cremą, powiedział DZISIAJ “Z psem zmienia on tę małą koncepcję. Zawsze coś robisz. “

Każdy pies jest wyszkolony do rygorystycznego testu, aby zostać psem służbowym, ale nie wszyscy przechodzą. Około 6 na 10 dokonuje cięcia, a reszta często staje się psami węszącymi bomby dla organów ścigania, takich jak Biuro Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych, według Tylera.

POWIĄZANE: pies serwisowy 92-letniego weterana “podąży za mną na koniec świata”

“To sprawia, że ​​prawie czujesz się jak dumny tata, jak wtedy, gdy wysyłasz swoje dziecko do szkoły i dobrze sobie radzisz” – powiedział Tyrel..

Element weteran ma również znaczenie dla więźniów, z których wielu ma członków wojskowych w swoich rodzinach. Amerykański weteran armii, David Cameron, który otrzymał z programu psa o nazwie Disco, przekazał swoją wdzięczność w liście do więzienia.

Ameryka's Vet Dogs Prison dogs at Enfield
Gerard i jego pies AVD, Crema (siostra Charliego, szczeniak DZISIAJ z celem)Samantha Okazaki / DZISIAJ

“Ten niesamowity pies od razu dał mi poczucie bezpieczeństwa, którego nigdy przedtem nie czułem” – pisał Cameron – “W ciągu tygodnia przestałem brać tabletki nasenne, z których korzystałem każdej nocy przez prawie trzy lata. Pomógł mi otworzyć się na ludzi i porozmawiać z nieznajomymi, z którymi wcześniej unikałem kontaktu wzrokowego.

POWIĄZANE: W jaki sposób psy służbowe pomagają weteranom w leczeniu PTSD, ponownie przyjmują życie

“Dyskoteka stała się tak ważnym członkiem naszej rodziny i nie wiem, co bym zrobił bez niego”.

Gdy więźniowie w programie koncentrują się na dniu, w którym mają zmienić swoje życie po uwolnieniu, pocieszają się, wiedząc, że ich czas z psami jest taki sam dla szczególnej grupy ludzi..

“Po prostu wiedząc, że musisz prowadzić tego psa, musisz rozwinąć tego psa w coś więcej niż ty” – powiedział Gerard. “Ten pies stanie się czymś więcej niż programem; to zrobi więcej niż to, co jest zapisane na kartkach papieru. Ten pies w istocie zmieni czyjeś życie. “

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.