Uratowana mała krowa żyje w raju ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi – psami!

Było zimno i deszczowo, kiedy Moonpie po raz pierwszy przybył do Rocky Ridge Refuge, organizacji non-profit w północnym Arkansas.

Miniaturowa krowa została właśnie wykupiona na aukcji, aby oszczędzić jej złego losu. Była bardzo młoda i “jeszcze nie zaaklimatyzowała się na zewnątrz” – wyjaśnia Janice Wolf, założycielka sanktuarium, DZISIAJ w e-mailu. “Więc zabrałem ją do środka.”

Uratowany miniature cow
Schronisko Rocky Ridge

Moonpie przybył około półtora miesiąca temu. Dwa tuziny psów ratunkowych Wolfa natychmiast wzięło ją pod swoje zbiorowe skrzydło.

ZWIĄZANE Z: Bycie głuchoniemym i ślepym nie powstrzyma tego szczeniaka, by nie stał się psem terapeutycznym

Para bullterierów, Baby Cadbury and Spackle, która jest głucha, szczególnie została zabrana ze swoim nowym przyjacielem.

“Zdobyli Księżyca od razu i nigdy nie są daleko od niej” – powiedział Wolf. “Nie pozwolą, by inni mieli za dużo czasu z nią! Inni zakradli się w pocałunki.”

Księżycowy placek with one of her dog admirers.
Moonpie z jednym z jej miłośników psów.Schronisko Rocky Ridge

Rocky Ridge Refuge jest gospodarzem wielu długotrwałych przyjaźni międzygatunkowych w ciągu kilku dekad od jego założenia.

The sanctuary is home to all kinds of interspecies friendships.
Sanktuarium jest domem dla wszelkiego rodzaju przyjaźni międzygatunkowych.Schronisko Rocky Ridge

Żółw o imieniu Crouton, który uwielbia szczenięta; kurczak, który nie chce opuścić kapibary.

Grzanka the tortoise really loves puppies.
Crouton the Tortoise uwielbia szczenięta w Rocky Ridge Refuge w Arkansas.Schronisko Rocky Ridge

Jeśli to brzmi jak dużo zwierząt, to prawda. Rocky Ridge jest domem dla około 60 stworzeń naraz – wielu pochodziło z okrutnych lub niebezpiecznych sytuacji, którzy mogli nie mieć szans bez Wolfa, dając im dosłowną świątynię.

Dwa of the critters who've found friendship at Rocky Ridge Refuge.
Dwóch zwierząt, które znalazły przyjaźń w Schronieniu Rocky Ridge.Schronisko Rocky Ridge

Obecnie ta niesamowita grupa zawiera “zebry, bawoły wodne, dwie kapibary, emu, dwa afrykańskie żółwie, iguana, a także świnie, konie, osły” – powiedział Wolf. “Moja mała przystań była zawsze znana z wielu gatunków, które tu mieszkają.”

Wszystko kinds of animals form friendships at the sanctuary.
Wszystkie rodzaje zwierząt tworzą przyjaźnie w sanktuarium.Schronisko Rocky Ridge

Zwierzęta nierzadko też żyją w domu Wolfa, gdy są małe i wrażliwe.

Bawół robił to jak dziecko; to samo dotyczy zebry i antylopy.

A więc miniaturowa krowa? “Nic wielkiego,” powiedział Wolf.

I why wouldn't a goose and pig be best friends?
I dlaczego gęś i świnia nie byliby najlepszymi przyjaciółmi?Schronisko Rocky Ridge

Podczas gdy relacja Moonpie z kłami jest również sympatyczna i urocza, Wolf jest pewien, że Moonpie wie, że nie jest psem. “Wie, że jest bydła”, powiedział Wolf.

Uratowany miniature cow
Schronisko Rocky Ridge

Kiedy wychodzi na zewnątrz, Moonpie wydaje się zaintrygowana starszym cielcem w piórze obok domu.

W końcu, kiedy będzie wystarczająco duża, a pogoda będzie odpowiednia, Moonpie dołączy do stada wilka 10 sztuk bydła, więc będzie miała mnóstwo krowich kumpli.

“To wszystko zależy od tego, kto jest w twojej przestrzeni”, powiedział Wolf Dodo. “Kochasz tych, z którymi jesteś. Myślę, że po prostu wie, że jest wielu różnych przyjaciół na świecie.”Schronisko Rocky Ridge

Nawet wtedy Moonpie nadal będzie mogła bawić się ze swoimi psimi przyjaciółmi. “Jeśli chce”, powiedział Wolf.

Uratowany deer
Schronisko Rocky Ridge

Przez lata Wolf został zapytany, dlaczego poświęciła swoje życie pomocy zwierzętom. Wymyśliła cytat, który teraz daje w odpowiedzi:

“Cierpienie jest cierpieniem, bez względu na rodzaj życia, który go doświadcza. Wszyscy jesteśmy połączeni na tej planecie i każdy ból, zaniedbanie, okrucieństwo, bezradność, sprawia, że ​​świat staje się chłodniejszy i trudniejszy dla wszystkich, nawet w sposób, który może jeszcze być Każdy akt ratunku, pocieszenia, uzdrowienia podnosi naszą zbiorową świadomość i wspiera fundament dla miłego świata, nadziei dla wszystkich, by kroczyli własną ścieżką bez strachu iz radością zamierzoną przez stwórcę “.

Uratowany miniature cow
Schronisko Rocky Ridge

Wolf nie może powiedzieć, jak wyglądałoby życie Moonpiego, gdyby nie została uratowana z aukcji – gdyby nie dotarła do Rocky Ridge – “na szczęście nie muszę się zastanawiać” – powiedziała.

“Zwierzęta, które biorę, często pochodzą z przeszłości nadużyć i zaniedbania, ale wykorzystują nową szansę i są gotowe do tego, aby w pełni wykorzystać ją, tak chętnie wybaczają i przyjmują nową przyszłość z miłością i szczęście – powiedział Wolf. “Mogą bardzo dużo uczyć ludzi.”