Ten młynek szczeniąt został właśnie rozwalony – a 117 zwierząt ma teraz nadzieję

Metalowy budynek bez okien był wypełniony małymi drucianymi klatkami zawierającymi brudne psy, które miały zostać wyhodowane i sprzedane. Badacze nie musieli nawet wchodzić do środka, zanim przytłaczający zapach moczu i kału sprawił, że zakrztusili się.

Byli tam Shih Tzus, Pomeranians, Yorkies, Maltipoos i inne rasy projektantów, które były hodowane i sprzedawane. Szczenięta kosztowały 700- 1200 USD, a mniejsze psy uzyskiwały wyższe ceny.

Psy rescued from puppy mill in North Texas
25 września, 117 zwierząt zostało zabranych z podejrzanego młyna szczeniąt w Północnym Teksasie.SPCA w Teksasie

Dziewięćdziesiąt trzy dorosłe psy, 22 szczenięta i dwa koty zostały uratowane z tego podejrzanego młyna szczeniąt w północnym Teksasie pod koniec września. Popiersie było wspólnym wysiłkiem Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt w Teksasie i biura szeryfa hrabstwa Hunt.

W poniedziałek właściciel zwierzęcia przekazał prawną opiekę SPCA w Teksasie – w końcu otrzymują oni opiekę medyczną i przywiązanie w ośrodku organizacji w Dallas.

Texas puppy mill bust
SPCA w Teksasie

“Zaczynamy poznawać ich osobowości, niektórzy są bardziej otwarci, inni wciąż są nieśmiali i rozgrzewają się do ludzi”, powiedziała Victoria Albrecht do TODAY w e-mailu.

SPCA of Texas helped expose a puppy mill in Texas
Chwila życzliwości dla jednego ze 117 zwierząt uratowanych z podejrzanego młyna w TeksasieSPCA w Teksasie

Termin “młyn szczeniąt” ogólnie odnosi się do komercyjnej hodowli psów na dużą skalę. Amerykańskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt szacuje, że w Stanach Zjednoczonych znajduje się 10 000 szczeniąt, produkujących co roku około 2 miliony szczeniąt..

Texas puppy mill busted
To jest pozbawiony okien budynek z metalu, w którym psy te żyły w ułożonych w stosy klatkach, dopóki ich nie uratują.SPCA w Teksasie

Ustawy federalne i stanowe regulujące komercyjne hodowle zwierząt domowych są często krytykowane przez zwolenników za zbyt słabe: niewystarczające do ochrony dobrostanu zwierząt, a także słabo egzekwowane. (Przeczytaj poprzednią relację z targów szczeniaków TODAY.)

Texas puppy mill bust
W ciasnej kwaterze budynku bez okienSPCA w Teksasie
Szczeniak mill in North Texas
Szczenięta sprzedawano za 700 – 1200 dolarów za sztukę.SPCA w Teksasie

Oto kilka czerwonych flag, które mogą wskazywać na to, że hodowca pracuje w młynie szczeniąt.

  • On lub ona nie pozwoli ci zobaczyć, gdzie mieszkają psy.
  • Potencjalni nabywcy nie mogą spotkać matki szczeniaka.
  • Zwierzę jest sprzedawane online. Jak podaje ASPCA: “Odpowiedzialni hodowcy nigdy nie sprzedadzą komuś, kogo nie spotkały, ponieważ chcą sprawdzić potencjalnych nabywców, aby zapewnić, że szczenięta trafią do dobrych domów”.
  • Pingujesz na pchlim targu lub w sklepie zoologicznym, który wciąż sprzedaje komercyjnie hodowane zwierzęta i nie przeszedł na współpracę ze schroniskami i grupami ratowniczymi.

SPCA of Texas puppy mill bust
Dni trzymania w małych klatkach do hodowli skończyły się dla tych psów.SPCA w Teksasie

“Właściciele młynków szczeniąt są zwodnikami, a ich właściciele to troskliwi hodowcy, którzy sprzedają tylko kilka szczeniąt” – powiedział Albrecht. “Najlepszym sposobem na dodanie czworonożnego przyjaciela do rodziny jest adopcja ze schroniska lub grupy ratunkowej.”

SPCA of Texas puppy mill bust
Jeden z psów uratowanych z młyna szczeniąt w Teksasie ma trochę miłości w SPCA w Teksasie.SPCA w Teksasie

Rzeczywiście, jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wkrótce będzie opcja z tą grupą.

Te psy przybyły do ​​SPCA w Teksasie pokrytego skołtunionym futrem i moczem. Mają problemy ze skórą, uszami, oczami, paznokciami i zębami po poddaniu się okrutnemu traktowaniu. “Nasz personel medyczny opiekuje się zwierzętami i zaspokaja ich potrzeby” – powiedział Albrecht.

SPCA of Texas puppy mill bust
Psy i koty są oceniane indywidualnie ze względu na ich zdrowie i zachowanie, i będą podchodzić do adopcji, kiedy będą gotowe.SPCA w Teksasie

W miarę jak się poprawiają, a po tym, jak zostaną wykastrowane i wykastrowane, uratowane psy i koty będą podchodzić do adopcji. (Bądź na bieżąco na stronie SPCA Texas na Facebooku.)

Najwyższy czas, aby mogli cieszyć się kolejnym świetnym etapem swojego życia jako całkowicie zepsute zwierzęta, a nie towary.