Przejażdżki dla ratowania: “Mutt Movers” transportują psy setki mil do szczęśliwych domów

Kiedy Martha Chandler usłyszała o 9-letnim sierżocie, psem, który potrzebował transportu do nowego domu po tym, jak znaleziono go lojalnie u boku jego zmarłego właściciela, szybko podała pomocną dłoń. Nie miało znaczenia, że ​​bokser-St. Bernard Mix był w Waszyngtonie, a jego nowy dom z córką mężczyzny był ponad 1000 mil dalej w Kansas.

Podczas gdy organizacja non-profit Chandlera w Akron w stanie Ohio, Mutt Moham, Martha, zwykle organizuje karawany dla psów, które zostały uratowane przed schronieniem dla zabójców, była gotowa zrobić wyjątek dla Sarge’a..

“Nie mogę sobie wyobrazić, co myślą, kiedy stracą kogoś bliskiego”, powiedział 49-letni Chandler na TODAY.com. “Był moim ulubionym transportem; musiał wrócić do domu z siostrą. Była tak szczęśliwa, że ​​ma go tam na cześć swojego taty.

Martha’s Mutt Movers działa z pomocą wolontariuszy rozrzuconych po całym kraju, którzy są gotowi odebrać psa lub dwóch (lub trzy lub cztery) z określonej lokalizacji, jechać przez około godzinę i wysadzić ich z innym kierowcą, proces, który powtarza się, aż szczenię dociera do miejsca docelowego: bezpieczny, szczęśliwy dom. Prawie wszystkie psy są zabierane ze schronisk o wysokich zabójstwach, a wiele z nich znajduje się zaledwie kilka dni przed odejściem.  

Chandler nie jest osamotniony w swoich wysiłkach. Mutt Movers jest częścią rozkwitającej sieci organizacji non-profit i nieformalnych grup, które pojawiły się, aby przetransportować zwierzęta do domów oddalonych od nich o setki mil. Ta pasjonująca grupa miłośników zwierząt, w skład której wchodzi wielu kierowców ciężarówek i pilotów, kieruje się pragnieniem, aby pomóc setkom istot, które marnieją w schroniskach dla ofiar śmiertelnych w całym kraju..

Dobrzy kumple: Transport kierowców ratuje zwierzęta w bezpieczne miejsce

“Nawet jeśli jest to jeden pies, to jest jeden pies, któremu dano nowe życie, które nie miało wcześniej szansy, to byłoby martwe dwa dni temu, gdyby nie był w tym transporcie” – powiedział Chandler Jill Rappaport z DZIŚ. 

“Drogowe anioły” transportują psy ratownicze do domów na zawsze

Wrz 07.201301:38

Chandler zaczął transportować sześć malutkich szczeniąt byka, ale wkrótce odkrył, że chce mieć większy wpływ w ciągu kilku dni w tygodniu, kiedy nie pracowała jako księgowa w mieście Akron. Postanowiła wybrać drogę non-profit i pomaga kierowcom w zdobyciu pieniędzy na paliwo. 

Wątek! Miauczeć! Oink! Pilot ratuje 1.000 zwierząt

Chociaż Chandler nie prowadzi dokładnej ewidencji liczby psów przewożonych przez jej organizację, szacuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadziła około 1000 psów (około 10 w każdy weekend). Powiedziano jej, że jej wysiłek transportowy dla psów uratowanych przez niemieckich krótkowrowych wskaźników ratowania Nowej Anglii uratował tę grupę 3000 dolarów w ciągu jednego roku, pozwalając wolontariuszom przeznaczać więcej funduszy na inne psy.

“Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co robią, tylko dlatego, że wolą wolontariat w weekend”, powiedziała.

Autor kronikuje przelotową przejażdżkę RV “dogtrip” z 25 pismami ratowniczymi

Chandler nazywa kierowców-wolontariuszy “kręgosłupem” swojej organizacji, ponieważ “nie da się tego zrobić” bez nich. Choć ma tysiące kontaktów z wolontariuszami, ma nadzieję zatrudnić więcej, ponieważ najbardziej oddani wolontariusze często muszą wziąć na siebie większość pracy.

“Jedna z kobiet wzięła udział w wycieczce, mimo że jej córka kończyła szkołę średnią, ponieważ nikt inny nie był w stanie jej wypełnić” – powiedział Chandler. “Nie mogła zobaczyć, że transport się nie udał.”

“Żaden pies nie powinien umrzeć w samotności”: Fotograf promuje adopcję starszych zwierząt domowych

Podczas gdy Chandler mówi, że praca w świecie ratowania psów może być emocjonalnie obciążająca, biorąc pod uwagę “wszystkie horrory”, jest ciągle podnoszona przez hojnych ludzi, którzy tworzą sieć.

“Każdy po prostu pomaga wszystkim” – powiedziała. “To niesamowity świat.”

Dowiedz się więcej o pracy Muth Mough Movers tutaj.

10 zdjęć
Pokaz slajdów

W tych starych psach jest życie (i miłość)

Fotograf z Los Angeles ma misję: zmienić sposób postrzegania starszych psów przez ludzi i pomóc bardziej szarej parze znaleźć wymarzone domy. Zobacz zdjęcia z jej projektu “Mój stary pies” tutaj.