Pies ma krótki zespół kręgosłupa, ale duże serce (i potrzebuje domu)

Jest tam pies, który na pierwszy rzut oka może się wydawać, że odsuwa się od świata.

Ale spójrz jeszcze raz: Quasimodo to rasowy, pięcioletni owczarek niemiecki, który ma niezwykle rzadkie zaburzenie zwane syndromem krótkiego odcinka kręgosłupa. I szuka domu na zawsze.

Być może wcześniej nie słyszałeś o zespole krótkiego kręgosłupa. Prawdopodobnie dlatego, że podobno jest tylko 13 znanych psów na świecie dotkniętych tym schorzeniem.

WIĘCEJ: George Clooney pomaga swoim rodzicom adoptować Nate’a, uratowanego psa, którego nikt nie chciał

Minnesota non-profit grupy Secondhand Hounds, która ostatnio wzięła Quasi, mówi na swojej stronie na Facebooku, że został zabrany jako bezpański i mógł całe życie spędzić w hodowli.

Zgodnie z artykułem w Inquisitir na temat innego krótkowzrocznego psa (syndrom ten znany jest również jako zespół pawiana), jego stan jest najwyraźniej genetyczny i nie wynika z braku przestrzeni.

Artykuł wskazuje, że psy z zespołem mogą mieć prawidłowe narządy, które zostały zagęszczone w ramie. Może to stwarzać problemy i skracać okres życia niektórych ras.

WIĘCEJ: Grupa ratowania zwierząt pisze potężny list do właściciela, który porzucił psa na drodze

Ale dobra wiadomość dla Quasimodo: Nie jest sam. Inny artykuł (na stronie AL.com) wskazuje na innych właścicieli krótkowłosych psów, którzy również mają swoje własne strony na Facebooku (i czasami są również nazywane Quasimodo, w odniesieniu do tytułowego bohatera z powieści z 1831 roku “Dzwonnik z Notre Dame” ).

Osoby zainteresowane adoptowaniem Quasi lub innych zwierząt domowych mogą skontaktować się z Doghand Hounds za pośrednictwem swojej strony internetowej.

George i Amal Clooney przywitali drugiego psa ratowniczego w rodzinie

23 października 2015 r00:31

Śledź Randee Dawn na Twitterze.