Ostrzeżenie: Te karmy dla psów i karma dla zwierząt mogą stanowić zagrożenie salmonellą według FDA

Sprawdź teraz etykiety żywności swoich zwierzaków. Jeśli masz ziemniaczaną karmę dla zwierząt wyprodukowaną przez firmę Raws for Paws, od razu przestań podawać ją swojemu psu.

Agencja ds. Żywności i Leków wydała zawiadomienie o wycofaniu dla lokalnej karmy dla zwierząt domowych z indyka. Przypomniana żywność jest zapakowana w plastikowe tuby w rozmiarze 1 lub 5 funtów. Żywność była dystrybuowana głównie w Minnesocie, Wisconsin i Iowa, a także za pośrednictwem zamówień online.

Raws for Paws dog food recall
Jeśli uważasz, że Twój pies zjadł zanieczyszczoną żywność, skontaktuj się ze swoim weterynarzem.Getty Images

Raws for Paws to firma z Minnesoty, która produkuje surowe karmy dla zwierząt domowych. Inspektorzy z Departamentu Rolnictwa w Minnesocie odkryli salmonelę w niektórych opakowaniach z karmą dla indyków z ziemi.

Według FDA zgłoszono dwie powiązane choroby.

Możesz zadzwonić do Rawsa pod nr 612-465-0372, jeśli masz pytania o to, czy twoje jedzenie jest objęte tym wycofaniem, czy o zbyciu i zwrotach.

Agencja federalna wydała również powiadomienie o wycofaniu dla psich smakołyków zwanych Beefy Munchies, po tym, jak inspektorzy znaleźli salmonellę również u tych zwierząt. Według doniesień nie zgłoszono żadnych chorób powiązanych, ale powinieneś przestać podawać je swojemu psu.

Garnek dla zwierząt domowych: więcej weterynarzy przepisuje medyczną marihuanę

10 listopada 2017 r03:00

Te smakołyki są produkowane przez firmę Smokehouse Pet Products, Inc. z Sun Valley w Kalifornii i są dostarczane w workach 4-uncjowych. Byli dystrybuowani głównie w Waszyngtonie, Michigan, Północnej Karolinie i Kolorado.

Kontakt z Smokehouse Pet Products pod numerem 1-877-699-7387 z pytaniami.

Weź te wycofania na poważnie. Salmonella może powodować u Twojego zwierzaka wszelkiego rodzaju problemy, takie jak biegunka, letarg i wymioty. To zaraźliwe dla innych zwierząt domowych, a także dla ludzi. Jeśli uważasz, że Twój pies zjadł zanieczyszczoną żywność, skontaktuj się ze swoim weterynarzem.

Ludzie mogą także podnieść bakterie z obchodzenia się ze skażoną żywnością, zwłaszcza jeśli nie myją rąk. (Proszę umyć ręce.)

Przypomnienie dla wszystkich miłośników zwierząt domowych: FDA uprzednio wydała ostrzeżenie, że surowe karmy dla zwierząt domowych są na ogół bardziej narażone na skażenie przez szkodliwe bakterie niż gotowane jedzenie.

Nowa polityka w zakresie zwierząt delfinowych wprowadza loty futrzarskie wśród pasażerów i miłośników zwierząt

28 stycznia 2017 r02:30