Nadużyty pies o imieniu Najbrzydszy Pies Świata

Obraz: Peanut
Peanut pozuje przed trofeami.George Nikitin / Today

Pokryty bliznami pies ze zdeformowanymi wargami i powiekami oraz brakujące plamy z futra mogą nie brzmieć jak zwycięzcy, ale 2-letni mutt Peanut – który nosi wszystkie te cechy, a następnie niektóre – został ukoronowany w piątek w Sonoma na najbardziej uciążliwego psa świata. -Marin Fair w konkursie w Petaluma w Kalifornii.

Mały pies, uważany za mieszankę Chihuahua-shih-tzu, miał bardzo trudny początek w swoim życiu. Został poważnie spalony będąc jeszcze szczeniakiem i spędził ponad dziewięć miesięcy w szpitalu dla zwierząt, zanim jego nowa właścicielka, Holly Chandler z Greenville w Karolinie Północnej, adoptowała go.

“Staramy się wykorzystać go jako dziecko plakatu do tego, co może się stać ze zwierzętami, które są molestowane” – powiedział Chandler w Associated Press. Powiedziała też, że planuje wykorzystać nagrodę w wysokości 1500 USD, aby pomóc w opłaceniu rachunków weterynaryjnych innych zwierząt. 

Za kulisami na World’s Ugliest Dog Competition

23.2.201402:20

Peanut był faworyzowany przez DZISIAJ publiczność, aby wygrać konkurs, z prawie 36.000 głosów z 76.643, którzy złożyli odpowiedź przez prasę. Jego najbliższym konkurentem, jeśli chodzi o czytelników DZISIAJ, był chiński mix Crested-Chihuahua o nazwie Sweepee, który otrzymał 16 000 głosów. 

Chińska rasa czubata, która wydaje się być nieco chuda z przypadkowymi plamami futra, często wygrywa w konkursie “Ugliest Dog”. Dziewięć chińskich grzywaczy wygrało konkurs w ciągu ostatnich 12 lat. 

Ohydnie urocze? Dlaczego uwielbiamy konkurs na najbardziej uciążliwego psa na świecie

Choć zdjęcia zawodników często wyglądają głupio, organizatorzy podkreślali w komunikacie prasowym, że celem konkursu nie jest wyśmiewanie się z pooches. Zamiast tego ma “zabawę z cudownymi postaciami i (pokazać) światu, że te psy są naprawdę piękne”.

Śledź Annę Chan na Twitterze i Google+.