Max kot jest zbanowany w bibliotece – i zdobywa fanów uwielbiających wszędzie

Max kot jest prawdziwym imprezowym zwierzęciem. Jego mama, Connie Lipton, mówi DZISIAJ, że w zasadzie wszędzie, gdzie znajduje się zbór ludzi, znajdziesz Maxa. A przynajmniej kiedyś.

“Jest w areszcie domowym”, powiedział Lipton.

Max the cat banned from library
Profesor Macalester Rebecca Wingo nie spodziewała się, że to zdjęcie stanie się wirusowe. “Właśnie to opublikowałem, ponieważ myślałem, że to zabawny komentarz do dostępu do biblioteki i patronatu”, powiedziała TODAY. “Dla mnie i niektórych innych bibliotekarzy w kampusie jest to fascynujące studium przypadku kultury cyfrowej, własności intelektualnej i praw autorskich”.Rebecca Wingo

Max, który mieszka z rodziną tuż przy kampusie Macalester College w St. Paul w stanie Minnesota, lubi wędrować. Grupa ratunkowa dla zwierząt, z którą został adoptowany nieco ponad rok temu, opublikowała nawet artykuł o karze wściekłej, twierdząc, że został wyłapany po tym, jak został “pozbawiony pozornego celu lub przyzwoitki” – powiedział Lipton..

Max, the cat banned from the library, now stays at home
Max (po prawej) bawi się z siostrą Gracie w domu.@cool_cat_max_and_gracie / @cool_cat_max_and_gracie

Gracie, inny ratujący kota Liptona, nie przejmuje się zbytnio ucieczką z domu. Ale Max wędruje, kiedy ma taką możliwość. Lipton mówi, że po prostu lubi być tam, gdzie jest wielu ludzi, którzy mogą zwracać na niego uwagę.

Odwiedzał domy studenckie w obcym języku, budynek naukowy, centrum sportowe. Przyłapał się na spotkaniach towarzyskich – pielęgniarka Lipton, przypomina sobie, że pewnego razu dostał telefon od uczestnika imprezy, informując ją, że Max tam jest – i lubił odpoczywać w lokalnej kawiarni.

I, oczywiście, Max był regularnie w DeWitt Wallace Library na kampusie Macalester, gdzie jego tata jest profesorem – do niedawna, to znaczy, gdy Max został słynnie zakazany z najbardziej zachwycającym znakiem:

“Proszę, nie wpuszczaj kota” – czytamy. “Ma na imię Max. Max jest miły. Jego właściciel nie chce Maxa w Bibliotece. Nie chcemy Maxa w Bibliotece. Max chce być w bibliotece. Proszę, nie pozwól Maxowi wejść do biblioteki. “

Max the cat is banned from the library
Max został przyłapany na wideo z monitoringu w bibliotece, gdzie nie jest już mile widziany.@ col_cat_max_and_gracie

Max nie został wyrzucony z biblioteki z powodu jakiegokolwiek nadużycia. Jest ktoś z alergiami, który pracuje w bibliotece. Plus, ludzie martwili się, że zostanie zamknięty w środku.

“Pragmatyczne obawy” – wyjaśnił Chris Schommer, pracownik biblioteki, który stworzył ten znak. “Wciąż lubimy Maxa.”

Max the cat banned from library
Wcześniejsza wersja znaku informowała odwiedzających bibliotekę, aby nie wpuszczali Maxa do środka.Rebecca Wingo / Rebecca Wingo

Około czterech tygodni temu Schommer wracał do pracy w bibliotece po kilku miesiącach urlopu rodzicielskiego po narodzinach swojej drugiej córki. Kiedy wrócił, na drzwiach zobaczył prymitywny napis: “Proszę, nie wpuszczaj kota!”

Ja-wow! Wskazówki treningowe dla Twojego kota

17 czerwca 2013 r04:18

Jednym z obowiązków Schommera jest tworzenie materiałów komunikacyjnych dla klientów bibliotek. Poza tym spędzał dużo czasu w domu, czytając książki i budując historie ze swoją starszą córką. Miał wrażenie, że można zrobić naprawdę nieodparty znak w odniesieniu do kota Maxa – taki, który doskonale wywoła tęsknotę, zabawę i nieodpartą chęć, by Maxa zabrał do biblioteki, nawet jeśli wiesz, że nie powinieneś.

Szybko narysował nowy znak, w tym ilustrację autorstwa Gamze Genc Celik, którą znalazł online. Znak był przymocowany do drzwi biblioteki.

Było to mniej więcej tak – przepraszam, Max – dopóki seria zwrotów w Internecie nie doprowadziła do pojawienia się znaku na Reddit i Twitterze, a tydzień temu stała się ogromną sensacją wirusową. Okazuje się, że Schommer miał rację, że jest w stanie stworzyć naprawdę dobry znak.

Max, the cat banned from the library, stays at home now
Max jest teraz niechętnym ojcem.@cool_cat_max_and_gracie / @cool_cat_max_and_gracie

Max wysadził się w mediach społecznościowych. Lipton i Schommer zostali zalani wiadomościami od nowych fanów Maxa. Zrobili mu karty biblioteczne i inną sztukę. Niektórzy, którzy mieszkają wystarczająco blisko, ściskają wizytę w domu.

https://www.instagram.com/p/BcNRfdxl40H

Lokalna księgarnia podniosła znak oferujący maksimum bezpiecznej przystani, gdyby wyszedł na wędrówkę – której nie będzie. Ponieważ, jak powiedzieliśmy, Max nie może już wychodzić na zewnątrz bez opieki. Lipton rozmawiał z administracją szkoły, aby ich zapewnić.

Max, the cat banned from the library, is offered refuge at a cafe
Profesor Rebecca Wingo, która zrobiła oryginalne zdjęcie znaku, jest inspirowana rozprzestrzenianiem się opowieści Maxa. “Gdybym w tym semestrze uczył kursu historii cyfrowej, prawdopodobnie przydzieliłbym moim studentom zadanie archeologii cyfrowej, gdzie musieli znaleźć opowieść o Maxie i spróbować prześledzić obraz z powrotem do jego źródła – mojego Twittera lub Instagrama. “ile kliknięć dostać do oryginalnego eksperymentu”, powiedziała.Rebecca Wingo / Rebecca Wingo

Biblioteka, która była starą ziemią Maxa, zniszczyła znak i podniosła wybór literatury dla kotów.

A jeśli jego prawdziwe występy publiczne są rzadsze, miejmy nadzieję, że ci, którzy domagają się więcej, będą zadowoleni z książki dla dzieci, nad którą Schommer pracuje z Liptonem, wraz z ilustratorem, którego prace pojawiły się na plakacie. Możesz zapisać się na aktualizacje na stronie internetowej o nazwie “Let Max In”.

Max, cat banned from library, is under house arrest
Max cieszy się spokojną chwilą w domu.@cool_cat_max_and_gracie / @cool_cat_max_and_gracie

W międzyczasie Lipton próbuje uszczęśliwiać Maxa w swoim nowym, zamkniętym domu. Tworzy mnóstwo rozrywek za pomocą behawiorysty zwierząt. Należą do nich “gimnazjum kotów” w jednym pokoju w domu i nauczanie Maxa, w jaki sposób wykonywać angażujące i wzbogacające sztuczki, takie jak “siedzieć” i “skakać”, aby pozostać pobudzonym umysłowo.

https://www.instagram.com/p/BcAROjClyKb

Lipton próbuje także wytrenować Maxa, jak chodzić na uprzęży i ​​smyczy, aby mógł wyjść na zewnątrz z nadzorem. Opiera się tak daleko, ale planuje zachęcać go do nauki. To sprawi, że Max będzie szczęśliwy, odwiedzając ulubione miejsca; i wyobrażamy sobie, że widząc go bezpiecznie, sprawi, że jego wielbiciele będą całkiem szczęśliwi.

Loading...