Maggie, “najstarszy na świecie pies”, umiera o 30

Australijski pies owczy o imieniu Maggie pojawił się w tym tygodniu na nagłówkach gazet po tym, jak ujawniono, że zmarła w potencjalnie rekordowym 30-letnim.

Właściciel złamanego serca szczenięcia, Brian McLaren, potwierdził śmierć lokalnych mediów, mówiąc, że jego ukochana Kelpie wydawała się zdrowa tuż przed śmiercią.

“Miała 30 lat, nadal dobrze się układała w zeszłym tygodniu, chodziła z mleczarni do biura i warczyła na koty i wszystkie tego typu rzeczy”, powiedział McLaren, który mieszka w Wiktorii, w The Weekly Times.

“Po prostu zeszła w dół w ciągu dwóch dni i powiedziałem wczoraj rano, kiedy wróciłem do domu na lunch …” Ona nie ma już długo. “

McLaren powiedział, że Maggie zwinęła się w łóżku, gdy wracał do domu w niedzielę wieczorem, zgodnie z lokalnymi raportami. Była tam następnego ranka, kiedy dotarł na farmę.

“Najlepszą rzeczą jest to, że przez ostatnie kilka tygodni byłam skamieniała, że ​​będę musiała ją odłożyć na bok, i to złamie mi serce” – powiedział McLaren w australijskim ABC News.

“Jestem smutny” – dodał Tygodniowe czasy. “Ale, cieszę się, że poszła tak, jak poszła.”

POWIĄZANE: Serdeczna fotografia przedstawia psa usługowego uspokajającego pannę młodą przed ślubem

Maggie nigdy oficjalnie nie otrzymała tytułu najstarszego psa na świecie, jak twierdzi The Olympian, ponieważ McLaren straciła papierkową robotę.

Ale twierdził, że dostał psa zaraz po tym, jak jego syn, który ma 34 lata, skończył 4 lata.

Jeśli wiek jest dokładny, to sprawiłoby to Maggie około 133 w ludzkich latach.

Według Rekordów Guinnessa, najstarszym psem w historii był inny australijski pies o imieniu Bluey, który miał 29 lat i pięć miesięcy. Bluey zmarł w 1939 roku.

Maggie została pochowana obok drugiego psa rodziny w oznaczonym grobie pod sosną.

“Miała wspaniałe życie” – powiedział McLaren w australijskim ABC News.

Najlepszy przyjaciel psa: taksówkarz ratuje Teheran Strays

30.08.201601:28