Jak koty biblioteczne Baker i Taylor “czytali” drogę do Ameryki

Wierzcie lub nie, Wrangler nie był pierwszym czworonożnym przyjacielem, który utrzymywał pracę w prawdziwym świecie. W 1983 roku dwa szkockie koty w Minden w stanie Nevada zajęły miejsce zamieszkania w Bibliotece Publicznej Douglas County i pozostawiały swoje odciski łap na czymś więcej niż tylko półkami na książki.

Teraz ich historia – “The True Tails of Baker and Taylor” – przedstawia zakulisowe życie dwóch małych kotów, które podniosły społeczność.

Począwszy od 1978 roku, były asystent bibliotekarz Jan Louch spędził dni na półkach w bibliotece Douglas County, gdzie pracowała przez 18 lat. W 1982 r. Zauważyła, że ​​świeżo wyremontowana przestrzeń padła ofiarą inwazji gryzoni i szybko zasugerowała, aby zabrać kota, aby pomóc w rozwiązaniu problemu i chronić książki biblioteki.

Zamiast tego znaleźli dwa.

Piekarz and Taylor library cats
Zdjęcie z drugiej sesji zdjęciowej skoczków – rozpoczęło podróż w stronę znajomych twarzy w całym kraju.Lisa Rogak

Louch przypisuje wyjątkowe poczucie humoru, które sprawia, że ​​są tak kochane. Dziwaczne nawyki, takie jak spanie w skrzynkach z artykułami biurowymi, przeciąganie sznurówek po rzędach książek i przebywanie w domu przy kasie, stawiają nie tylko biuro w lepszym nastroju, ale także odwiedzających bibliotekę..

“To były niezwykłe koty” – powiedział Louch DZISIAJ. “Ale oni byli absolutnie świetni, mimo że byli bardzo różni.

POWIĄZANE: Te 6 “bohaterów kotów” uratowało ludzi, których kochali

“Wciąż tęsknię za nimi, jak pieszczoty wyjątkowo miękkie futro Baker’a. I Taylor – gapił się na mnie godzinami. Był jak pan Spock.

Piekarz and Taylor library cats with Jan Louch
“Absolutnie nie znosili bycia przetrzymywanym. To było zabawne, oni usiedli nad twoją pracą, ale uwierzcie mi, kiedy to zdjęcie zostało zrobione, oni to mieli. A ja się uśmiecham “, powiedział Jan Louch, na zdjęciu z Baker, z prawej i Taylor.Lisa Rogak

Koty biblioteczne podążają długą linią kociaków, pełniących funkcję strażników dzieł literackich, praktykę sięgającą średniowiecza. Od wieków bibliotekarze na całym świecie stosują to, co nazywają “kotami bibliotecznymi”, aby chronić rzędy najbardziej ukochanych historii od myszy i innych gryzoni, które mogą fizycznie uszkodzić książki. W rzeczywistości wyrzeźbione lwy Biblioteki Publicznej w Nowym Jorku, które od 1911 r. Witają patronów na swoich schodach, symbolizują historię kotów jako ochraniaczy.

POWIĄZANE: “Dewey” kroniki życia autora, kota i miasta

Baker i Taylor, nazwani na cześć największego na świecie dystrybutora książek i produktów rozrywkowych do bibliotek, szybko stali się sercem społeczności Minden. Jednak ich zasięg wzrósł do imponujących rozmiarów w 1988 r., Kiedy dostawca i ich imiennik postanowili uczynić z tej pary oficjalną maskotkę marki.

Piekarz and Taylor library cats
Baker, lewy i Taylor w kampanii reklamowej dla Baker & Taylor, LLCLisa Rogak

“To był naprawdę szok,” przypomniał sobie Louch. “Wiedzieliśmy, że chcemy je nagłośnić na ich własnym terenie, ale kiedy ten pierwszy krążek rozpowszechnił się w 30 000 egzemplarzy, było to szokujące. To było jak “Wow, to są nasze koty”.

W całym kraju ludzie zaczęli zakochiwać się w dwóch futrzanych twarzach zdobiących ich lokalne biblioteki plakatami i towarami przyjaznymi dla czytelników, tak, że goście z Wielkiej Brytanii przybyli do Douglas County, aby spotkać się z nimi. W Ohio, były nauczyciel drugiej klasy, Leslie Kramm Twigg i jej uczniowie, założyli oficjalny fanklub Baker i Taylor, a nawet napisali oryginalny hymn, by zaśpiewać dla mouserów.

ZA Baker and Taylor fan club
Druga klasa Leslie Kramm pozowała do zdjęcia grupowego w domowych koszulkach z fanklubem Baker i Taylor.Lisa Rogak

Kiedy współautorka Lisa Rogak dowiedziała się o ogólnokrajowej uwadze, którą Baker i Taylor nieświadomie zdobyli, wiedziała, że ​​znalazła fascynującą historię do opowiedzenia.

POWIĄZANE: Dzieci czują się komfortowo czytając na głos kotom

“Jako miłośnik książek i ktoś, kto pracował tak długo w wydawnictwie, zawsze wiedziałem o plakatach i paczkach ping, w których koty były pokazywane, a większość bibliotekarzy z lat 80. i 90. również to zrobiła” – powiedział Rogak DZISIAJ. “Ale nie miałem pojęcia, ile te koty znaczyły dla świata, dopóki nie przejrzałem archiwów Jana i nie zobaczyłem go sam.”

Rzeczywiście, do dziś w Bibliotece Publicznej Douglas County znajdują się trzy pudełka artefaktów z czasów Bakera i Taylora jako kotów bibliotecznych..

POWIĄZANE: Oglądanie zabawnych filmów o kotach w pracy może zwiększyć wydajność

“Jan uratował wszystko na temat kotów”, powiedziała TODAY. “Faktura wysyłkowa dla Taylora, uwagi na temat ich codziennych nawyków, niewidoczne zdjęcia z ich kampanii reklamowych, a nawet korespondencja między Baker’em i Taylorem i ich fanami.

“Dla mnie to było po prostu złoto. Wspomnienia Jana naprawdę uczyniły książkę tym, czym jest dzisiaj. “

Piekarz and Taylor library cats
Baker pomógł opiekunowi biblioteki wykupić książkę w recepcji Biblioteki Hrabstwa Douglas.Lisa Rogak

Podczas gdy Baker i Taylor zmarli w latach 1994 i 1997, ich zdjęcia nadal pojawiają się na towarach hurtowni, w tym torby na zakupy, zakładki, plakaty, kalendarze i inne materiały rozprowadzane na targach bibliotecznych i wydarzeniach prasowych. Obaj ukochani kocimi przyjaciółmi zostali pochowani przed Biblioteką Publiczną Hrabstwa Douglas z indywidualnymi tablicami dla uczczenia ich wspomnień.

POWIĄZANE: 7 wskazówek dla bibliotekarza, aby niechętnie czytają chłopcy

Rogak, który blisko współpracował z Louch’em w ciągu dwóch lat, mówi, że ma nadzieję, że książka rzuci światło na wpływ, jaki zwierzę w biurze może mieć na ludzi, oraz na to, jak ich obecność może nam pomóc żyć w tym momencie, zwłaszcza w epoce, w której technologia przejęła naszą uwagę.

The True Tails of Baker and Taylor
“Naprawdę mam nadzieję, że miłośnicy książek i miłośnicy zwierząt z pewnością będą czerpać przyjemność z tej historii” – powiedział Louch. “Jest miejsce dla nas wszystkich”.St. Martin’s Press / Lisa Rogak

“Ta książka naprawdę nie dotyczy tylko zwierząt” – powiedział Rogak. “Chodzi o to, w jaki sposób zwierzęta mogą zmienić ludzi i ich życie w nieoczekiwany sposób.

“Praca w miejscu, w którym znajdują się koty lub inne zwierzęta, może mieć zupełnie nowy wpływ na ciebie, nawet jeśli jest to tylko chwilowe spotkanie. Ta jedna instancja może nosić osobę i podnosić ją do końca dnia. A kto by wiedział, że kilka nieprzystosowanych kotów to osiągnie?

“True Tails of Baker and Taylor” można kupić online i w księgarniach 3 maja.

Kot adoptuje dziecięce wiewiórki jako swoje własne

23 kwietnia 2016 r01:21