Czy husky kiedykolwiek zostanie ogolony? Wirusowe zdjęcie wzbudza oburzenie

Dramatyczne, wirusowe zdjęcie husky noszącego ekstremalną fryzurę postawiło ważne pytanie: czy jest to okrutne, czy po prostu głupio wyglądające, żeby ogolić takiego psa??

Biorąc pod uwagę solidną debatę na ten temat, od kiedy zdjęcie pojawiło się w mediach społecznościowych po raz pierwszy tydzień temu, DZISIAJ wysłał to zapytanie do Teri DiMarino, prezes California Professional Pet Groomers Association i groomera z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem.

Podczas gdy DiMarino zaczynał od charakteryzowania ogolonego husky jako “naprawdę całkiem komicznego”, wyjaśniła, że ​​ogólnie rzecz biorąc, lepiej nie golić psów tej rasy – i innych na tej długiej liście – które mają tak zwane “podwójne płaszcze”.

Psy z podwójną powłoką, jak sama nazwa wskazuje, mają dwie warstwy futra. Dolna warstwa, bliżej skóry, jest gęsta i puszysta. Górna warstwa jest sztywniejsza. Możesz pomyśleć o tym, że obie warstwy działają jak izolacja wewnątrz ścian domu, a same ściany – z wewnętrzną warstwą pomagającą regulować temperaturę psa, a zewnętrzna warstwa chroni zwierzę przed czynnikami, takimi jak deszcz czy brud.

“Latem nie zabierasz izolacji z domu” – powiedział DiMarino.

Oglądaj bąbelki Husky Blow Bubbles

10 czerwca 2016 r00:30

Powiedziała jednak, że są okoliczności, w których golenie może być odpowiednie, np. Kiedy płaszcz husky staje się niezwykle matowy, być może z powodu zaniedbania, i nie ma alternatywnych możliwości.

Zwykle można tego uniknąć, stosując regularne szczotkowanie i pielęgnację – w ten sposób można również kontrolować normalne wydalanie husky. To ważne, ponieważ powód, dla którego większość właścicieli zwierząt domowych domaga się ogolenia swojego psa husky, nie wynika z tego, że (błędnie) uważają, że pies sprawi, że pies będzie bardziej komfortowy w lecie, ale żeby zarządzać ich niesamowitym przelaniem..

Ponieważ husky są naprawdę wielkimi zwolennikami, “będzie wyglądać jak pies wysadzony w twoim domu”, jeśli nie będziesz dbał o ich szczotkowanie i dbanie o nie, powiedział DiMarino.

Mimo to, golenie swojego husky nie powinno być konieczne, jeśli “po prostu dbać o swoje psy”, powiedziała. Jeszcze ważniejsze jest to, że ogolony pies będzie trzymany poza domem przez większość czasu. Następnie husky będą podatne nie tylko na przegrzanie, ale także na oparzenia słoneczne. (Jeśli potrzebujesz dodatkowego powodu, aby nie trzymać psa poza domem przez cały czas, wiedz, że robienie tego – szczególnie gdy jest bardzo gorąco lub na zimno – jest nielegalne w wielu jurysdykcjach.)

Pies Dakota, w celi śmierci w Maine, kończy się czas

12 kwietnia 2017 r02:47

Dr Tom Meyer, weterynarz z Vancouver w stanie Waszyngton i prezydent Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynaryjnych, zaproponował kolejny powód, by nie golić swojego husky. Włosy będą wymagały bardzo długiego czasu odrastania i mogą prowadzić do łysienia po wypadaniu włosów lub utraty włosów.

“Utrata i odrastanie włosów może się różnić w zależności od obszaru ciała, a także innych czynników”, powiedział Meyer DZISIAJ, dodając, że jeśli masz pytania o to, jak najlepiej dbać o swój płaszcz psa w okresie letnim, powinieneś “porozmawiać z Twój weterynarz będzie mógł ocenić skórę i płaszcz twojego psa, a także inne czynniki zdrowotne, które mogą wpłynąć na twoją decyzję. “

Więc, gdyby ten husky został ogolony? Biorąc pod uwagę, że nie wiemy, dlaczego ten konkretny pies został poddany tak kontrowersyjnej uczesaniu – czy to z powodów kosmetycznych, czy też, na przykład, poprzedni właściciel zaniedbał psa i był to jedyny sposób na pozbycie się zmierzwionych włosów lub psa był przygotowywany do operacji – nie da się tego powiedzieć.

Ale powszechne jest przekonanie, że psy husky i inne psy z podwójną powłoką nie powinny być golone, chyba że jest to absolutnie konieczne. Nie spowoduje to, że będą one chłodniejsze, aw rzeczywistości utrudniają ich organizmom regulację temperatury. To wystawia psy na oparzenia słoneczne i potencjalną długotrwałą utratę włosów. (Wygląda to trochę głupio, choć DiMarino sugeruje, że groomer mógłby “nieco zmieszać głowę”).

Wreszcie golenie nie jest konieczne, aby zminimalizować ilość sierści psa w całym domu. “Myj więcej swojego psa” – powiedział DiMarino. “Jeśli twój pies przelewa się i chcesz go trzymać z dala od mebli, wyczyść je.”