Astronauta ma 2 psy ratunkowe w oficjalnym portretie NASA – i to rozsiewa radość

Od około roku orbituje się w Internecie, przynosząc radość i szczęście wszystkim, którzy mają przyjemność go zobaczyć.

To zdjęcie tutaj, które jest oficjalnym portretem NASA dla emerytowanego astronauty Lelanda Melvina.

Astronauta Leland Melvin with his rescue dogs Jake and Scout.
Astronauta Leland Melvin ze swoimi psami ratunkowymi, Jake i ScoutDzięki uprzejmości NASA

To wspaniałe zdjęcie po raz pierwszy pojawiło się w sprzedaży w styczniu zeszłego roku, po tym, jak został odkopany przez zachwyconego dziennikarza. Teraz znów krąży po świecie na Twitterze – jako symbol nadziei.

Obraz jest tak niezwykły, jak fantastyczny. Podczas gdy wielu astronautów kocha swoje zwierzęta, NASA nie zezwala na zwierzęta na oficjalnych portretach. Rzeczniczka Lynette Madison zameldowała się w zespole zdjęć agencji i powiedziała, że ​​w rzeczywistości nie mogli znaleźć żadnego innego zdjęcia, na przykład Melvina..

Istotnie, misja, w której Melvin zabrał swoje dwa psy ratownicze, Jake’a i Skauta, na sesję zdjęciową w Johnson Space Center w 2009 roku, trochę się skradła.

POWIĄZANE: umierająca dziewczynka uratowała kociaka – który uratował jej zrozpaczoną rodzinę

Kawa z widokiem (Ziemi): Astronauci szczegółowo wykonują poranne rutyny z kosmosu

30.08.201601:46

“Miałem furgonetkę i woziłem psy”, wyjaśnił niedawno Melvin na stronie internetowej Gizmodo. “NASA nie zezwala na przebywanie psów na miejscu, więc kiedy pokazałem im moją plakietkę NASA, trzymałem okno w górze … i miałem wietrzenie stereo, ponieważ psy szczekały. Więc go zastrzeliłem i (ochroniarz) nie gonił mnie ani nic. “

Melvin – który odbył dwie misje wahadłowca kosmicznego i spędził ponad 565 godzin w kosmosie, a następnie został wcielony do NFL – dał kości Jake i Scout, aby je przyswoić, aby zachować względnie cicho podczas sesji.

POWIĄZANE: Poznaj urocze, specjalne psy, które kradną serial w tegorocznej Puppy Bowl

“Uwielbiam to zdjęcie”, powiedział DZISIAJ. “Czułem się tak związany z moimi psami”.

Te dwa fotogeniczne szczenięta nie miały najłatwiejszego początku.

Jake zamieszkał z Melvinem w 2002 roku. Był własnością innej rodziny, która nie traktowała go dobrze. Melvin wspomina, że ​​przez większość czasu trzymali psa zamkniętego w pomieszczeniu o rozmiarach szafy.

“Jake był maltretowany”, powiedział.

W 2004 roku Melvin znalazł Zwiadowcę, który miał szczęście wędrować po podwórzu astronauty. Melvin próbował znaleźć dom Scouta, ale chyba nikt nie tęsknił za psem.

POWIĄZANE: Mailman buduje rampę dla starzejącego się psa, aby mogli kontynuować swoje słodkie codzienne powitanie

W ten sposób trójka stała się stadem. Wspólnie lubili wędrować i bawić się w parku. Wybrali długie podróże, inspirowane książką Johna Steinbecka “Travels With Charley”, z Harcejem na tylnym siedzeniu i Jake’em na strzelbie.

“To zmieniło moje życie, mając te dwa psy,” powiedział Melvin.

Od tego czasu oba psy zmarły – Scout of cancer w 2012 r., A Jake, w 2013 r., Starości.

Melvin mieszka w miejscu, które nie pozwala na zwierzęta, a więc nie był w stanie przyjąć nowych kudłatych kumpli. Przynajmniej jeszcze nie.

“To się zmieni, to się zmieni” – powiedział.

POWIĄZANE: Pies pozostaje po stronie właściciela przez 20 godzin po tym, jak człowiek upada na lód i łamie mu szyję

To słynne zdjęcie Jake’a i Scouta wraz z ich astronautowskim tatą pojawi się na okładce nadchodzącej książki Melvina – “Chasing Space”, która zostanie opublikowana w maju. Zamów wstępnie swoje kopie tutaj.

Jake and Scout will be going into space in Leland Melvin's upcoming book,
Jake i Scout pojawią się w kosmosie w nadchodzącej książce Leland Melvin “Chasing Space”.Dzięki uprzejmości Leland Melvin

Melvin ma nadzieję, że stale poszerzający się świat fanów trio zainteresuje się edukacją STEAM – nauką, technologią, inżynierią, sztuką i matematyką – a także dobrostanem zwierząt.

“Nasze zwierzęta czynią nas lepszymi ludźmi”, powiedział DZISIAJ. “A jeśli jesteśmy lepszymi ludźmi, świat jest lepszym miejscem.”

View this post on Instagram

Double Dog Jake.🚀 12-24-05

A post shared by Leland Melvin (@lelandmelvin) on