Zyskaj fale na plaży w butelce, a bardziej zaskakujące piękno wykorzystuje sól

Czasem może to być obwiniane za wzdęcia, ale sól posiada skarb ukrytych właściwości piękna. Od złuszczania do rzeczywistości redukcja opuchnięcie w skórze, spróbuj tych niezwykłych – i niesamowicie efektywnych zastosowań w kuchni.

FASADA PLAŻOWA NA WŁOSY: Aby stworzyć idealnie teksturowane fale, rozpuść łyżeczkę soli morskiej w 8-oz. rozpylać butelkę ciepłej wody. Dodaj 1/2 łyżeczki płynnego oleju kokosowego i odrobinę żelu do włosów. Następnie po prostu potrząśnij i zamglenie.

WDZIĘK KĄPIELOWY: Wymieszaj filiżankę soli morskiej z kilkoma kroplami migdałów, kokosa lub innego olejku eterycznego i wlej do bieżącej wody. Dodanie soli do kąpieli pozwala na pochłanianie mniejszej ilości wody przez ciało, zmniejszając efekt “przycinania” skóry palcami i palcami.

ZABIEGI DANDRUFF: Przed zmoczeniem włosów w celu zmiękczenia płatków, zmiel rozgniataną sól morską w skórze głowy, aby ułatwić penetrację skóry głowy.

TONIK DO TWARZY: Aby zmniejszyć oleistość, napełniaj małą butelkę z wodą letnią, dodaj 1 łyżeczkę soli i mgiełkę na twarz, unikając przy tym oczu. Wymieszać na sucho.

SALT SCRUB: Po wzięciu prysznica lub kąpieli, gdy skóra jest jeszcze mokra, posyp solą na dłonie i delikatnie wetrzyj ją w ręce i nogi. Masaż solny złuszcza martwe komórki naskórka i poprawia krążenie.

PARKIET SKÓRY: Aby otworzyć pory przed złuszczaniem skóry, wlej 1/3 szklanki soli morskiej do wrzenia w małej szalce z wodą. Przenieś do miski, usiądź i przytrzymaj twarz nad parą przez 10 minut.

UZDATNIENIE TWARZY: Wymieszaj 1 łyżeczkę soli drobnoziarnistej i 1 łyżeczkę oliwy z oliwek w małej misce. Delikatnie wmasuj mieszaninę w twarz i gardło. Spłucz, myjąc skórę jak zwykle.

PASTA DO ZĘBÓW: Klasyczny przepis na naturalne piękno, zaczynając od sproszkowanej soli morskiej za pomocą moździerza i tłuczka. Połącz 1 część zmiażdżonej soli i 2 części sody oczyszczonej. Zanurzyć zwilżoną szczoteczkę do zębów w mieszance i umyć zęby.

MOUTHWASH: Przemyć roztworem 1/2 łyżeczki soli i 1/2 łyżeczką sody oczyszczonej zmieszanej z 4-uncjową szklanką wody.

EYE DE-PUFFER: Wymieszaj jedną łyżeczkę soli w kufel gorącej wody. Połóż się wygodnie na plecach i nałóż podkładki nasączone roztworem.

STAW SOAK: Moczenie stóp Epsom lub soli morskiej jest dokładnie tym, co zalecił lekarz dla przepracowanych sportowców – lub nawet długiej nocy na piętach.

Kate Winick jest autorką książek dla iVillage. Śledź ją na Twitterze i Google +. 

Wersja tej historii pierwotnie pojawiła się na iVillage.