Zaskakujący powód, dla którego kobiety używają Mleka Magnezy jako makijażu

Najnowszy trend urody jest dziwny.

Internet eksplodował pięknymi guru, głosząc korzyści z Mleka Magnezji jako podkładu do makijażu kontrolującego ropę naftową, ale czy to naprawdę działa? I czy to dobry pomysł, aby zastosować produkt – zapowiadany jako doustny środek przeczyszczający i środek zobojętniający kwas – bezpośrednio na twarzy?

Według Lasaundry Lasker, estetyk i terapeuty skóry w Ulta Beauty, odpowiedź brzmi “tak”, chociaż dermatolodzy są bardziej sceptyczni.

“Od lat używam Milk of Magnesia firmy Phillips jako mojego podkładu” – mówi Lasker. “Utrzymuje ropę w oleju i pomaga ustawić makijaż, aby trwał dłużej.”

POWIĄZANE: 15 sklepów o rozmiarach podróżnych, które są używane przez artystów makijażystów

Lasker przyznaje, że najpierw jest sceptyczny i trochę zaniepokojony. “Ale to naprawdę działa”, mówi. “Zmniejsza nawet wygląd rozszerzonych porów”.

DZIŚ, YouTube Social Social Star, Angela Cruz, przetestowała roszczenia dla siebie i nosiła Milk of Magnesia jako środek przeciwzapachowy przez cały dzień. Jej konkluzja: oferowała gładszy, bardziej skończony wygląd, ale inne produkty wykonały lepszą pracę przy zatrzymaniu połysku przez pełne osiem godzin.

Chociaż wiele recenzji tej sztuczki kosmetycznej jest pozytywnych, dr Rebecca Fitzgerald, dermatolog z Los Angeles, ostrzega, że ​​produkt może powodować trądzik z wielokrotnym użyciem. Może nawet wywołać reakcję alergiczną u osób o wrażliwej skórze.

“Skala pH twojej skóry jest trochę kwaśna lub neutralna, a Mleko Magnezji ma podstawowe pH. To może zepsuć zdolność skóry do zatrzymywania wody i może powodować różnego rodzaju problemy “- mówi Fitzgerald.

ZWIĄZANE Z: Obserwuj tę kobietę, nakładając 100 warstw podkładu

Dr Joshua Zeichner, dermatolog z Nowego Jorku, twierdzi, że można używać tego produktu jako niedrogiej alternatywy, ale tylko przy okazji..

“Prawdziwe podkłady do makijażu są zaprojektowane tak, by wykonywać swoją pracę” – mówi. “Podczas gdy mleko magnezjowe może służyć podobnym celom, gdy jest aplikowane miejscowo na twoją twarz, polecam używanie go tylko wtedy, gdy jesteś w jamie, a nie do regularnego użytku”.

mleko of Magnesia makeup primer
Angela Cruz.Beauty News z Angela Cruz / YouTube

Dlaczego to działa? Aktywny składnik produktu, wodorotlenek magnezu, pomaga rozpuszczać tłuszcze i oleje, mówi Zeichner.

Profesjonalny wizażystka i gwiazda YouTube, Kandee Johnson, twierdzi, że nie ma potrzeby uciekania się do alternatyw, gdy na rynku są świetne produkty.

POWIĄZANE: Zobacz, dlaczego lustrzany lakier do paznokci to nowa obsesja piękna w Internecie

“Te produkty zostały przetestowane i są niesamowite” – wyjaśnia. “Będą utrzymywać twoją skórę matową przez cały dzień.”

Model w butelce

Model w sprayu do ustawiania butelek, 18 USD, modelinabottle.com

Sephora

Okładki niestandardowych blot FX, 42 USD, sephora.com

Innymi słowy, trzymaj się nawy bocznej, gdy ping-kujesz do makijażu w drogerii.

Poznaj Angela Cruz, pierwszego finalistę w Social Star Search firmy TODAY

Jun.29.201604:59