Wypróbowałem śluzową maskę śluzu i okazało się, że jest jeszcze bardziej spodziewana

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Drew Barrymore opowiadającego o modnej masce śluzu ślimaka (tak, powiedziałem “modne” i “śluz ślimaka” w tym samym zdaniu), musiałem spróbować.

Wypróbowaliśmy maskę piękności wykonaną ze śluzu ślimaka

18.2.201702:00

Dlaczego więc ktoś miałby ślizgać się po twarzy? Według Jessiki Jeong popularnej koreańskiej marki kosmetycznej MISSHA pomysł pochodzi z czasów starożytnych Greków.

“Wykazano, że regularne stosowanie mucyny ślimaka usuwa blizny po trądziku i przebarwienia, nawilża i ujędrnia skórę, oczyszcza cerę i minimalizuje pory”, powiedział Jeong TODAY Style o składniku znajdującym się w firmowej masce Snail Hydro Gel.

W naturze mucyna działa jak warstwa obronna chroniąca stopy ślimaków przed zagrożeniami środowiskowymi, takimi jak chropowate powierzchnie, bakterie i promienie UV. Tak uważają eksperci mógłby mają podobne działanie ochronne na ludzką skórę.

“Wierz lub nie … śluz ślimaka może być dobry dla twojej skóry, ale tylko wtedy, gdy użyte zostanie właściwe źródło i koncentracja”, powiedział dermatolog Dr. Neal Schultz. Podsumowując, Schultz powiedział, że hormony w śluzie mogą znacznie poprawić cienkie linie w około ośmiu tygodniach stosowania – ale możesz poprosić o użycie Retin-A lub kwasu glikolowego zamiast.

Ale jeśli kiedykolwiek miałeś ochotę uderzyć w śluz ślimaka, teraz jest czas, aby go wypróbować.

DZISIAJ redaktorzy, pisarze i eksperci dbają o polecanie przedmiotów, które naprawdę lubimy i mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Tylko dlatego, że wiesz, DZISIAJ ma związki partnerskie. Tak więc, chociaż każdy produkt jest niezależnie wybierany, jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy uzyskać niewielki udział w przychodach.

Missha Super Aqua Cell Renew Snail Mask, 23 USD za 5, Amazon

MIssha snail mucus mask

Są również dostępne za 6 USD w Target.

A dla tych, którzy zastanawiają się nad tymi śliskimi stworzeniami (Tak, te same ślimaki używane w popularnym francuskim daniu, escargot) nie mają lęku. Żadne ślimaki nie są poszkodowane w tym procesie!

Po oczyszczeniu ślimaki są przenoszone na siatkowe pojemniki z dużymi pojemnikami pod spodem, które ostrożnie zbierają mucynę, która jest wydzielana.

Zabawny fakt: ten proces odbywa się w ślimaczym tempie (kalambur przeznaczony!), Zabierając prawie sześć godzin, zanim zostanie zebrany gram mucyny.

POWIĄZANE: Wypróbowałem 24-karatową złotą maskę i było to wszystko, o czym marzyłem

Przy tak dużej dbałości o jeden produkt i wszystkie pozytywne recenzje SoKoGlam! stronę internetową, byłem podekscytowany, żeby to wypróbować. Ale dla mnie nie spełniło to oczekiwań.

Zastosowanie maski dwuwarstwowej było zmartwieniem samym w sobie. To było bardzo śliskie, lepkie i trudne w obsłudze.

Minęło dobre pięć minut grzebania, zanim kawałki trafiły na moją twarz. I nawet wtedy przypadkowo odłożyłem dolną część do góry nogami … ale kiedy była włączona, nie było odwrotu.

Ślimak mucus face mask
DZISIAJ

Zostawiłem maskę na 25 minut, zgodnie z zaleceniami pudełka. Początkowo przesuwało mi się po twarzy w powolnym raczku, ale po około 10 minutach zaczęło wysychać i zwijać się na krawędziach. Właśnie wtedy zacząłem kopać się za to, że nigdy nie dostosowałem tego dolnego kawałka!

Przytłaczająca ilość goo sprawiała, że ​​trudno było czuć się tak, jakby kiedykolwiek faktycznie pracował, i ja zrobił Czasem się dusi.

Nie wspominając, wyglądałem też przerażająco (lub jakbym był na czele piłki z maskaradą) i wolałem nie spędzać więcej czasu w masce.

Po użyciu produktu zauważyłem niewielką różnicę. Być może ma to coś wspólnego z faktem, że mam naturalnie suchą skórę? Niektóre inne uwagi wspomniały, że skóra tłusta była bardziej sucha i napięta po użyciu.

Więc może to być moje doświadczenie. Za 6 USD za zestaw, nie zaszkodzi wypróbować go!

Następnie obserwuj jak Bobbie wypróbowuje sześć swoich ulubionych masek na twarz!