Ubiór Marilyn Monroe z “Happy Birthday Mr. President” jest sprzedawany

Jeśli jest jedna rzecz, z której Marilyn Monroe jest najbardziej znana (poza jej filmami, kultowym spojrzeniem i licznymi romansami), jest to niesłychanie ciasna, nude-kolorowa sukienka.

Julien’s Auctions organizuje trzydniowe wyprzedaże, które rozpoczęły się w czwartek, przedstawiając jedne z najcenniejszych rzeczy Monroe – i obejmuje migoczącą sukienkę, którą Monroe nosiła, aby zaśpiewać “Happy Birthday” Prezydentowi Johnowi F. Kennedy’emu podczas jego 45. urodzin..

Marilyn Monroe symboliczne “Happy Birthday” do sukni JFK sprzedaje za 4,81 miliona dolarów

18 listopada 2016 r00:22

POWIĄZANE: aukcja Christie’s Joan Rivers jest pełna klejnotów ze swojej garderoby

Marilyn Monroe dress for birthday tribute to President John F. Kennedy
AP

Słynna suknia pojawiła się na aukcji już pierwszego dnia i została sprzedana za 4,8 miliona dolarów.

Sukienka, która została zaprojektowana wyłącznie dla Monroe przez projektanta Jean Louis, początkowo kosztowała 12 000 $ w 1962 roku. Następnie została sprzedana w 1999 roku za ponad 1,26 miliona dolarów..

Teraz, ponad pół wieku później, sprzedano go ponad 400 razy więcej niż pierwotny koszt i prawie dwa razy tyle, ile oszacowano w domu aukcyjnym,.

W cielistej, czystej sukni znajduje się ponad 2500 dżetów. Mówiło się, że jest tak obcisły w tym czasie, że Monroe musiało zostać w nią wszywane w dniu uroczystości. Ale oprócz oszałamiającego designu, to fakt, że Monroe nie nosiła absolutnie nic pod suknią, która pozostawiła trwałe wspomnienie.

Marilyn Monroe dress
Aukcje Juliena za pośrednictwem AP

Obchody urodzin były również jednym z ostatnich publicznych wystąpień Monroe przed jej śmiercią w sierpniu 1962 roku, niecałe trzy miesiące później.

Marilyn Monroe dress for birthday tribute to President John F. Kennedy
AP

POWIĄZANE: suknia Versace księżnej Diany jest na aukcji

Pamiętając Marilyn Monroe o jej 90. urodzinach

Jun.01.201602:01

Suknia, która nie była publicznie pokazywana od 1999 roku, jest obecnie prezentowana w Los Angeles, zanim kupujący trafi do domu.

Choć kultową sukienkę można sprzedać, ale na aukcji jest jeszcze mnóstwo przedmiotów. Fani Marilyn Monroe, teraz masz szansę!

28 zdjęć

Pokaz slajdów

Rzadkie spojrzenie na Marilyn Monroe

Artykuł został pierwotnie opublikowany 22 września 2016 r. W witrynie TODAY.com.