Twoja codzienna filiżanka kawy może powodować starzenie się skóry

Może podejmiesz wszystkie właściwe kroki – wszystkie 17, nawet – aby zadbać o swoją skórę. Ale proste, pozornie nieszkodliwe przyzwyczajenia, takie jak codzienna filiżanka kawy, mogą podkopać twoje najlepsze wysiłki – wyjaśniła dziś rano DZISIAJ dermatolog z Nowego Jorku, dr Deborah Wattenberg. Oto, czego należy unikać, aby skóra wyglądała młodo i zdrowo.

1. Poważnie, rzuć palenie.

“Palenie jest prawdopodobnie najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego ciała, w tym skóry” – wyjaśnia Wattenberg – a mimo to 20 procent Amerykanów wciąż oświetla.

Oto tylko jeden powód, dla którego warto zastanowić się nad wyrwaniem nawyku: nikotyna i inne substancje chemiczne znajdujące się w papierosach niszczą elastynę i kolagen, co prowadzi do powstawania zmarszczek i cienkich linii. Palenie również odbija się na naczyniach krwionośnych skóry, ograniczając przepływ tlenu, a następnie sprawiając, że skóra staje się matowa i ziemista. Nawykowe palenie może również prowadzić do tych zmarszczek wokół ust, mówi Wattenberg.

2. Wino, słodycze i kawa starzeją twoją skórę.

Okazuje się, że wszystkie twoje ulubione wady – alkohol, niezdrowe jedzenie i kofeina – również niszczą twoją skórę. “Alkohol i kofeina … działają jak środki moczopędne i uniemożliwiają trzymanie się wody, dzięki czemu twoja skóra wygląda jak suszona śliwka, może wysuszyć się i wyprać” – mówi Wattenberg. “Niezdrowe jedzenie zawiera dużo konserwantów i to samo.”

Więc jeśli pijesz dużo kofeiny lub alkoholu, pamiętaj, aby pozostać nawodnionym. W każdym razie potrzebujemy około sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie, ale jeśli pijesz dużo latte, aby przejść przez cały dzień, musisz pić nawet więcej woda, aby skóra wyglądała ładnie.

3. Twój brak snu jest zapisany na całej twojej twarzy.

W rzeczywistości, jeśli pijesz kofeinę, aby zachować czujność przez cały dzień, musimy o tym porozmawiać. Możesz pomyśleć, że uciekniesz z sześcioma godzinami snu w nocy, ale twoja skóra opowiada prawdziwą historię.

“Kiedy nie śpisz, stres powoduje uwalnianie hormonu kortyzolu, (który) sprawia, że ​​twoja skóra staje się tłusta (i) powoduje trądzik, co sprawia, że ​​Twoja skóra wygląda mniej atrakcyjnie”, mówi Wattenberg.

4. Bądź milszy od skóry skłonnej do trądziku.

Jest to sprzeczne z intuicją, ale Wattenberg mówi, że kiedy twoja skóra się wyrwie, upewnij się, że nie zaszpachasz zbyt agresywnie. “Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, gdy masz trądzik, jest próba wyleczenia trądziku” – mówi Wattenberg. “Ludzie starają się to robić przez cały czas i wpadają w rozdrażnione twarze w wyniku szorowania lub przemywania.”

Jak wyjaśniła, trądzik nie jest spowodowany brudem i nieczystością – to hormony, które najprawdopodobniej powodują wybuch. Więc zamiast trącać twarz surową, przemyj delikatnie, używając produktów, które będą celować w trądzik jak kwas salicylowy. “A ty nie chcesz wybierać i wyciskać – powoduje to powstawanie blizn, pigmentacji i pogarsza sytuację, ponieważ możesz wbić bakterie głębiej w skórę i stworzyć infekcje” – mówi Wattenberg. Yikes.

5. Nie nosisz wystarczającej ilości kremów przeciwsłonecznych.

Tak, wiemy, że to zima. Ale nadal trzeba stosować filtry przeciwsłoneczne – kilka razy dziennie, nalega Wattenberg. “Raz dziennie to prawdopodobnie jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej skóry, ponieważ słońce wciąż jest bardzo silne, a ludzie spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu” – wyjaśnia.

Zwłaszcza w niektórych częściach kraju, gdzie pogoda staje się bardziej śnieżna i lodowata, pamiętaj o ponownym zastosowaniu kremu przeciwsłonecznego – słońce odbija się od śniegu i lodu, a Ty możesz łatwo się spalić. “Ochrona przeciwsłoneczna jest kluczem do młodzieńczej skóry” – mówi.

OK, teraz wiemy, czego nie robić. Ale skupmy się na tym, co pozytywne – co zrobić, aby skóra wyglądała zdrowo i młodzieńczo? Opowiedz nam o swoich sekretach skórnych na naszym Strona na Facebooku.

Związane z:

3-etapowy schemat pielęgnacji skóry? Spróbuj 17

Wymaż te linie śmiechu – z własnymi komórkami skóry

Chirurgia plastyczna dla 2: Pary rosną razem młodo