To nie ty – rozmiary odzieży damskiej nie mają sensu

Jako nowoczesna kobieta, odbijając się między rozmiarami lub walcząc o znalezienie idealnego dopasowania, jest standardowym protokołem dla garderoby. Więc nie, to nie wszystko w twojej głowie.

“Klienci nie wyobrażają sobie różnic w wielkości”, mówi Jessica Murphy, współzałożycielka True Fit, platformy, która pomaga znaleźć odpowiedni rozmiar w tysiącach marek, powiedział TODAY Style.

Ale jest powód dla całej tej wariancji. Wiele dziesięcioleci temu istniał standard w zakresie wymiarowania – czas, w którym medium było medium, bez względu na wszystko – ale to wyblakło, gdy rynek stał się bardziej skoncentrowany na brandach, a każda marka opracowała swój własny system wymiarowania, wyjaśnił Murphy.

“Z biegiem czasu stało się, że (marki) ewoluowały swoje rozmiary, aby pokazać, komu uważają, że ich klient jest” – powiedziała. “Dlatego mamy tak wiele niespójności. Jeśli masz markę cateringową dla 60-letniego klienta, ich średnia wielkość ma być reprezentatywna dla ich grupy demograficznej. Jeśli przeciwstawisz to marce, która obsługuje animację lub nastoletniego klienta, medium ich wielkości będzie wyglądało zupełnie inaczej. “

POWIĄZANO: Mężczyzna nosi odzież dziewczyny, aby przywołać rozmiary zawstydzające ciało: “Prosto seksizm”

Teoretycznie oznacza to, że Twój rozmiar powinien pozostać taki sam w obrębie jednej marki, ale nie zawsze tak jest. Opowiedz historię studentki college’u Missy Rogers o noszeniu obu rozmiarów 4 i rozmiaru 10 w podobnych spodenkach z American Eagle.

Ona nie jest jedyną, która narzeka na to, jak trudno jest znaleźć ubrania, które pasują. Twierdzenie Ruth Clemens o tym, że nie można założyć pary dżinsów H & M o rozmiarach większych niż to, które zwykle nosi ostatnio, również było wirusowe..

Kobiety's sizing retail statistics
Statystyka sprzedaży detalicznej dla kobietAngeliki Jackson / DZISIAJ

Te przypadki nie są przywry. Z badań True Fit wynika, że ​​rzeczywisty pomiar w pasie pary damskich dżinsów o rozmiarach 6 lub 28 może różnić się o więcej niż 5 cali, w zależności od marki. (Ta różnica rośnie wraz z grupowaniem różnych wzrostów, od niskiego do wysokiego.)

I nie jest tajemnicą, że wiele marek angażuje się w tzw. “Wymiarowanie próżności”, w którym robią ubrania większe niż sugeruje rozmiar na metce. Na przykład, rozmiar 4 pasuje do rozmiaru 6. Myślą stojącą za taktyką jest to, że kobiety prawdopodobnie będą kupować przedmioty, gdy sprawią, że poczują się dobrze..

Badania opublikowane w The Washington Post zeszłego roku pokazały, że dzisiejsza sukienka w rozmiarze 8 jest mniej więcej taka sama jak suknia w rozmiarze 16 w 1958 roku.

Niemożność znalezienia odpowiedniej wielkości jest w dużej mierze problemem kobiet, zwłaszcza, że ​​wiele męskich ubrań sprzedawanych jest na podstawie pomiarów. Większość kobiet nosi około trzech różnych rozmiarów, podczas gdy mężczyźni zazwyczaj przechodzą między dwoma rozmiarami, powiedział Murphy. I to prawdopodobnie wpływa na stopy zwrotu, wynika z badań True Fit.

Kobiety's sizing retail statistics
Statystyka sprzedaży detalicznej dla kobietAngeliki Jackson / DZISIAJ

Patrząc na 40 miliardów dolarów w transakcjach online w wielu sklepach partnerskich – gdzie stawki zwrotu są wyższe, ponieważ klienci przesyłają polecenia ping do wielu marek, a także nie mogą najpierw wypróbować ubrań – firma zauważyła, że ​​w większości przypadków kobiety wysyłają ubrania z powrotem.

Sukienki mają najwyższą stopę zwrotu, wynika z badań.

ZWIĄZANE Z NIMI: Czy musisz prać nowe ubrania, zanim je założysz? Oto werdykt

“Jeśli jesteś kimś podobnym do mnie i potrzebujesz sukienki na imprezę, mówisz, OK, po prostu zamawiam pięć z nich i zwrócę te, które nie działają” – powiedział Murphy.

kobieta ping for clothes
Masz problem ze znalezieniem odpowiedniego dopasowania? Nie jesteś sam. Badania pokazują, że rozmiary kobiet są mylące i niekonsekwentne.Shutterstock

Chociaż platformy takie jak True Fit mają na celu pomóc im zawęzić rozmiar, który będzie dla nich najlepszy dla danej marki, dziś ping, w przeważającej części, jest nadal grą zgadywania.

POWIĄZANO: spowiedź człowieka w rozmiarze plus: “Boję się, że wyskoczę do ubrania”

Chris Moore, główny analityk True Fit, którego zespół przeprowadził badanie, powiedział TODAY Style, że suknie są szczególnie trudne, ponieważ “rozmiar nie bierze pod uwagę kształtu”.

A za to, co jest warte, nie może. Dla każdej marki, która zaspokoi każdy kształt, będą musiały wykonać tysiące różnych rozmiarów.

“Byłoby to tak nieefektywne i nieopłacalne, że po prostu nie miałoby sensu”, powiedział Murphy.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 7 lipca 2016 r.

Nowy biustonosz dżokejowy wykorzystuje nowe rozmiary, aby uwzględnić objętość

31 maja 2013 r01:52