Sztylpy? Paski spaghetti? Liceum wprowadza zaskakującą zmianę w ubiorach

Marjie Erickson przepracowała cały swój rok w Evanston Township High School, by zmienić szkolny kodeks ubioru, ale nawet ona była wprawnie zdumiona, gdy dowiedziała się, że tak bardzo zmieniło się w tym jesiennym semestrze..

Liceum w Evanston w stanie Illinois porzuciło legginsy, podkoszulki, bluzy, kapelusze i spaghetti, aby pozwolić im na ten rok szkolny – wszystko w imię pozytywności ciała i włączenia.

“Byłem tak zaskoczony i uczciwie zaszczycony, że został zmieniony i zmieniony tak całkowicie” – powiedział Erickson “DZISIAJ”. Nie wybrali i nie wybierali fragmentów tego, o czym mówiliśmy. To naprawdę trzymało się nowych zasad i nowego egzekwowania “.

Wysoki school adopts inclusive dress code
Ponieważ licea w całym kraju regularnie borykają się z surowymi przepisami dotyczącymi ubioru, Evanston Township High School przyjmuje wytyczne dotyczące odzieży, które są bardziej.Getty Images zdjęcie

Szkoła podkreśliła, że ​​jej nowy ubiór “jest napisany w sposób, który nie wzmacnia stereotypów i nie wzmacnia ani nie zwiększa marginalizacji ani ucisku żadnej grupy ze względu na rasę, płeć, tożsamość płciową, ekspresję płciową, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, religię, przestrzeganie kultury, dochód gospodarstwa domowego lub typ / rozmiar ciała. “

“Jest tak progresywny i tak wszechstronny” – powiedział Erickson.

Zmiany staną się jaskrawym przeciwieństwem kodów ubioru, takich jak ten w szkole w Południowej Karolinie, zniechęcający studentki do noszenia legginsów, chyba że mają rozmiar 2 lub 0.

18-letnia Erickson, która jest obecnie studentem pierwszego roku na Uniwersytecie Tulane w Nowym Orleanie w Luizjanie, uważała, że ​​poprzedni kodeks ubioru był nierówno egzekwowany, a kobiety z koleżankami i dziewczętami z bardziej dojrzałymi ciałami otrzymują więcej naruszeń.

“Wojna w szafie” jako uczniowie, szkoły walczą o ubiór

Sep.01.201503:40

“Dążymy do udoskonalenia szkolnego środowiska nauczania poprzez uczczenie uczniów za to, kim są” – powiedział Eric Witherspoon z Evanston Township High School District Superintendent.

“Chcemy, aby wiedzieli, że każdy z nich, jako wyjątkowa osoba, należy tutaj i czuje się tu mile widziani i bezpieczny w szkole” – powiedział.

Walka Ericksona o zmianę ubioru rozpoczęła się w pierwszym tygodniu szkoły w zeszłym roku, kiedy ogłoszono, że bez podkoszulków, spodenek, krótkich spódnic i innych ubrań będzie dozwolona dla dziewcząt pomimo 90-stopniowej pogody.

Stworzyła ankietę, w której zapytała uczniów, jak się czują, gdy dochodzi do naruszeń przepisów dotyczących ubioru, i odkryła, że ​​niektóre grupy były częściej atakowane.

Następnie Erickson współpracował z administracją szkoły, w szczególności z asystentem Marcus’em Campbellem, aby stworzyć nową politykę i dążyć do zmiany.

Zjednoczone bary 2 dziewczyny z lotu do noszenia legginsów, budząc oburzenie

Mar.27.201702:21

Członkowie personelu są teraz szkoleni do używania języka pozytywnego w wyjaśnianiu kodu. Ponadto “zawstydzenie” przez członków personelu – zdefiniowane jako paski pomiarowe lub długości spódnic lub oskarżanie uczniów o “rozpraszanie” innych za pomocą odzieży – jest również zabronione.

Szkoła przyjęła język dla swojego nowego kodu z wytycznych stworzonych przez Oregon National Organization for Women.

“Nasz nowy dress code wspiera naszych uczniów, aby mogli wyrazić swoją indywidualność i tożsamość podczas podejmowania decyzji o tym, jak się ubierają w szkole” – powiedział Witherspoon w swoim oświadczeniu. “W tym samym czasie nasz dress code zapewnia im rozsądne wytyczne utrzymywać pozytywne środowisko szkolne. Chcemy, aby uczniowie i ich rodzice mogli dokonywać własnych wyborów dotyczących odzieży i stylu zgodnie z naszym kodeksem ubioru “.

Erickson spotkał się z krytyką ze strony dorosłych, że kodeks dopuszcza pewne ubrania, które uważają za brak szacunku dla nauczycieli i nie przygotowuje uczniów do ubierania się w miejscu pracy w przyszłości.

“To nie daje uczniom uznania” – powiedziała – “Miałem pracę w stowarzyszeniu, które zajmowało się biznesem, i zmieniałem z moich szortów i T-shirtów ze szkoły na coś odpowiedniego.

“Uczymy się, jak znajdować się w naszych ciałach w szkole i na innych polach, a jeśli jesteś automatycznie zawstydzony, to nic ci nie pomoże.”

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.