Studentka zawieszona do barwienia włosów na różowo, walczy o zmianę polityki szkolnej

Jeden z uczniów szkoły średniej w Mississippi pracuje nad zmianą polityki szkolnej po tym, jak został zawieszony za farbowanie włosów na różowo.

Timothy Jenkins, student pierwszego roku w Gulfport High School, mówi, że otrzymał wiele ostrzeżeń, by przywrócić mu naturalny kolor po tym, jak kilka tygodni temu pojawił się w szkole z jaskrawo zabarwionymi zamkami..

Tymotka Jenkins suspended from high school for dying hair pink
“Po prostu podoba mi się kolor różowy”, powiedział Timothy Jenkins DZISIAJ, gdy zapytano go, dlaczego postanowił farbować włosy.Sheryl Jenkins

“Myślę, że to mogło być sprzeczne z jej moralnością, aby samiec miał różowe włosy”, Timothy, 14, powiedział DZISIAJ na temat administratora szkoły. “Widziałem chłopców w naszej szkole z niebieskimi włosami i jasnoczerwonymi włosami i dziewczętami w różnych kolorach. Nigdy nie zostały poproszone o zmianę ich włosów. “

POWIĄZANE: “To nie są lata pięćdziesiąte”: patrz szkolny ubiór, który budzi kontrowersje

Okręg szkolny Gulfport wydał następujące oświadczenie i powiedział TODAY, że nie ma żadnych dodatkowych komentarzy:

“Szkoła Gulfport ma politykę, która wymaga, aby włosy uczniów były czyste, zadbane i miały naturalnie wyglądający kolor.

Polityki w Gulfport School District są obsługiwane w otwartym procesie, który obejmuje liderów biznesu, rodziców, studentów i nauczycieli. Zespoły ds. Działań dokonują przeglądu polityk okręgu szkolnego Gulfport co roku i udzielają wskazówek na temat zasad obowiązujących nasz okręg szkolny. “

Matka nastoletnia, Sheryl Jenkins, twierdzi, że zarówno ona, jak i prawa jej syna zostały naruszone. Powiedziała, że ​​nie ma innego wyjścia, jak tylko sprawić, by jej syn farbował włosy do naturalnego koloru po tym, jak został zawieszony.

“To niedorzeczne, że szkoła może dyktować dziecku kolor włosów” – wyjaśnił Jenkins. “Decyzję tę należy pozostawić rodzicom”.

Tymotka Jenkins Pink hair suspension
“Aby uzyskać wykształcenie, zmusiłem go do zmiany koloru włosów” – powiedziała Sheryl Jenkins o swoim synu. “Nie chcę widzieć go zawieszonego.”Sheryl Jenkins

POWIĄZANE: po pobiciu się raka nastolatek narusza szkolny kodeks z koszulką dla ocalałych

Timothy, który pewnego dnia chce zostać masażystą, rozpoczął petycję o zmianę polityki szkoły po tym, jak nauczyciel w szkole wezwał go do zbadania jego praw.

Obecnie otrzymał ponad 265 podpisów.

“Wojna w szafie” jako uczniowie, szkoły walczą o ubiór

Sep.01.201503:40

“Wiele się nauczyłem o Pierwszej Poprawce i moich prawach” – wyjaśnił Timothy.

“Mam nadzieję, że pomoże to zmienić politykę mojej szkoły, ale może też pozwoli innym dzieciom w każdej szkole wiedzieć, że mają prawa”.

POWIĄZANE: Szkoła zakazuje uczniom powrotu do domu, aby nosić sukienki powyżej kolan

Bethany Mason, przyjaciółka nastolatka, która również uczęszcza do Gulfport High School, powiedziała DZISIAJ, że ma niebieskie włosy i nigdy nie została poproszona o farbowanie jej w oryginalnym kolorze do czasu aż Timothy zostanie zawieszony.

“Myślę, że to naprawdę fajne, że robi krok, by dokonać zmian za coś, w co wierzy” – powiedziała Bethany. “Tak wielu uczniów w naszej szkole wspiera to, co robi. Mam nadzieję, że osiągnie swój cel dzięki petycji, a zasady zostaną zmienione. “