Sklep jubilerski boryka się ze sprzeciwem wobec billboardu: “Dobrze jest rzucać kamieniami w dziewczyny”

Sklep z biżuterią w Północnej Karolinie jest pod ostrzałem po wystawieniu billboardu, który niektórzy mówią, promuje przemoc.

Reklama, widziana w Asheville w Północnej Karolinie i szeroko udostępniona w mediach społecznościowych, stwierdza, że ​​”czasami można rzucać kamieniami w dziewczyny”. Zawiera zdjęcia klejnotów i logo Spicer Greene Jewelers obok sloganu.

Krytycy kampanii protestowali w niedzielę przed rodzinnym sklepem jubilerskim w Asheville, niosąc znaki, które mówiły: “dzieci widzą billboardy” i “brutalne słowa prowadzą do przemocy”, między innymi.

The Spicer Greene Jewelers billboard
Spicer Greene Jewellers stoi w obliczu krytyki tego billboardu w Asheville w Północnej Karolinie. Angela Wilhelm / Citizen-Times

Oburzenie wzrosło w mediach społecznościowych w związku z udostępnieniem zdjęcia.

“Czy to ma być zabawne, ponieważ uważasz, że przemoc wobec kobiet jest zabawna?” jedna kobieta napisała na Twitterze. “Lepiej, lepiej.”

Sklep przeprosił za ogłoszenie w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

POWIĄZANE: “Dziewczęta, które uwielbiają baseball są rzadkie”: Seksistyczna koszulka wywołuje poruszenie

“Komu uraziliśmy nasz ostatni billboard, proszę przyjąć nasze przeprosiny” – napisała firma. “Nie tolerujemy żadnej przemocy wobec jakiejkolwiek istoty, jesteśmy na tyle pokorni, aby zdać sobie sprawę, kiedy popełnimy błąd i wystarczająco pokornie, aby zrozumieć kontekst, w którym mówimy, Nie mieliśmy zamiaru wywoływać kontrowersji, a nasz billboard komunikował coś, Nie zamierzaliśmy, planowaliśmy billboard jako grę słów, aby zachęcić do miłosnego aktu dawania prezentów i jesteśmy głęboko zasmuceni, że kogoś uraził. “

Osiągnięty przez DZISIAJ, współwłaścicielka Eva-Michelle Spicer powiedziała, że ​​podczas gdy billboard jest nadal w ruchu, firma pracuje, aby przygotować letnią kampanię wcześniej, aby można było ją wymienić.

“Powiedzieliśmy wszystko, co mamy zamiar powiedzieć”, powiedziała. “Bardzo nam przykro, że kogoś uraziliśmy.”

Nie wszyscy widzieli problem z billboardem – wielu fanów jubilera dzieliło się z nim wsparciem na Facebooku.

POWIĄZANE: Ludzie są naprawdę zirytowani kampanią Zary “kochaj swoje krzywe”

“Osobiście jako kobieta nie widzę ofensywy billboardów” – napisała jedna z kobiet. “Myślałem, że to słodkie slogan marketingowy, ludzie właśnie dostali (też) komputer dla własnego dobra i stracili poczucie humoru”.

“To wstyd, że musisz przepraszać za bycie dowcipnym w reklamie”, napisał inny.

I jeszcze jeden sprytny komentujący podzielił się swoim pomysłem na ulepszoną reklamę: “Lepszy slogan dla swojej tablicy reklamowej: Powiedz jej, że jest GEM, a następnie daj jej jedną.”

Super Bowl Ad Budweisera staje się nieoczekiwaną iskrą w debacie imigracyjnej

Feb.01.201701:39