Reklama Old Navy z rodziną międzyrasową wzbudza oburzenie w mediach społecznościowych – i wsparcie

Reklama miała po prostu promować sprzedaż – 30 procent od całego zakupu Old Navy. Ale niektórzy przyjęli reklamę, która zawierała rodzinę międzyrasową, aby promować większą wiadomość na temat rasy.

Użytkownicy Twittera zabrali się na platformę, by wyrazić swoje oburzenie nad reklamą, nazywając ją “absolutnie obrzydliwą” i wspierającą “ludobójstwo białej rasy”.

POWIĄZANE: Wolni Ludzie oskarżeni o przywłaszczenie kultury Indian amerykańskich z linią festiwalową

Reklama, o której mowa miała na celu promocję sprzedaży “Thank You Event” sprzedawcy detalicznego. W piątek w reklamie pojawiła się czarna kobieta, biały mężczyzna i dziecko na koniu.

Reklama Old Navy z rodziną międzyrasową wzbudza kontrowersje online

3 maja 2016 r02:14

Chociaż niektórzy obiecywali zbojkotowanie sklepu za reklamę, Old Navy wydało odpowiedź stanowczą.

“Jesteśmy marką z dumną historią walki z różnorodnością i integracją. W Old Navy każdy jest mile widziany “, powiedział TODAY.

Negatywna reakcja na reklamę spowodowała również powódź wsparcia, w szczególności kilkudziesięciu międzyrasowych par, które opublikowały zdjęcia swoich rodzin z różnych ras i podpisały swoje tweety hashtagiem #LoveWins.

Oba modele dla dorosłych w reklamie, które nie są powiązane, również broniły reklamy.

POWIĄZANE: spektakl AMA zainspirowany gejami Katy Perry wzbudza kontrowersje

“Jestem niezwykle dumny z tego, że wziąłem udział w kampanii, która nie tylko uświetnia różnorodność naszego narodu, ale także jednoczy rodziny o wielokulturowym pochodzeniu i promuje miłość wszelkiego rodzaju” – powiedział Clay Pollioni na postie na Instagramie.

Grace Mahary, kobieta w reklamie, również wyraziła poparcie dla reklamy i jej “udanej rodziny”.

“Jestem dumny z tego, że reprezentuję międzyrasową miłość, wielokulturowość i, co najważniejsze, mentalność, która wspiera możliwości dla wszystkich grup etnicznych. Dzięki @oldnavy #lovewins #hatefreezone”, powiedziała na Instagramie w reszcie reklamy.

POWIĄZANE: reklama Cheerios z rodziną mieszaną rysuje rasistowskie reakcje

W 2013 r. General Mills spotkał się z podobną reakcją, gdy wydała reklamę telewizyjną dla Cheerios z rodziną międzyrasową. Reklama zawierała białą matkę, czarnego ojca i córkę rasy mieszanej. Ostra negatywna reakcja skłoniła firmę do wyłączenia sekcji komentarzy na swoim wideo na YouTubie.

Ale firma walczyła kilka miesięcy później, przedstawiając tę ​​samą mieszaną rasę w innej reklamie, która miała swoją premierę podczas Super Bowl 2014..