Pudełka, balansowanie i więcej: 9 rzeczy, które chciałbym wiedzieć przed zdobyciem kota

Są ludzie kotów, są piesi i są obaj ludzie. Jestem obu rodzajów. Dzielę się domem z ogromnym 13-letnim kotem o imieniu Diego i dwoma ogromnymi starszymi psami o imionach Frida i Manny i rzadko rzucamy sobie nawzajem wzrok.

Trzej trzej futrzani strażnicy monitorują każdy mój ruch w moim domu. Podążają za mną do lodówki. Podążają za mną do kuchenki mikrofalowej. Pójdą za mną do łazienki. (Ja też tego nie rozumiem.) Ale całe to bliskie towarzystwo oznacza, że ​​również podążam ich każdym krokiem – i nauczyłem się pewnych rzeczy, szczególnie o tym najbardziej nieuchwytnym i tajemniczym stworzeniu, udomowionego kota.

Oto kilka rzeczy, które chciałbym wiedzieć o posiadaniu kota.

1. “Posiadanie” kota? Nie tak szybko. 

Diego nie ma właściciela ani mistrza. Diego maszeruje do rytmu własnego otwieracza do puszek. Podobnie jak większość kotów, jest dumny i niezależny, a jest przeciwieństwem potrzebującego – to znaczy, jeśli nie czuje się w potrzebie. Ale to jest jego decyzja.

Diego the cat
Kot Diego lubi trochę spokoju na szczycie schodów.Dzisiaj

2. Nie dajcie się zwieść tej “zbyt fajnej dla szkoły” rzeczy. 

Tak, koty czasami działają z dystansem. Obojętny. Przezwyciężony przez poczucie znudzenia. Ale spędzajcie z nimi czas, a prawda wychodzi: pragną CIEBIE. 

“Koty nie są zwierzętami z” latchkey “, które doskonale sobie radzą bez pomocy i uwagi” – powiedział dr Frank McMillan, weterynarz i dyrektor badań nad dobroczynnością dla Best Friends Animal Society. McMillan zauważył, że szczęście kota zależy od zaspokojenia potrzeb emocjonalnych poprzez interakcję międzyludzką, towarzystwo i pobudzenie psychiczne. 

Całkowicie to rozumiem. Na przykład uwaga na twarzy Diego na tym zdjęciu zrobionym podczas niedawnej imprezy:

Laura Coffey, Athima Chansanchai and Diego the cat
TODAY.com pisarka Laura T. Coffey i Diego kot spędzają czas z dziennikarzem Athimą Chansanchai. Dzisiaj

Diego ma niesamowity czas tutaj. On tylko się nudzi.

3. Twój kot uniemożliwi ci wykonywanie jakiejkolwiek papierkowej roboty kiedykolwiek znowu tak długo, jak żyjesz. 

Chcesz zapłacić rachunek, napisać odręczną notatkę lub wypełnić szkolne formularze swojego dziecka? Powodzenia z tym. 

“W wielkim pokazie chęci twojej uwagi, koty celowo umieszczają się tam, gdzie wiedzą, że twoja uwaga jest skupiona” – powiedział dr McMillan.

Gdy tylko zwrócisz uwagę na kartce papieru, twój kot rozejdzie się luksusowo na nim. Myślisz, że przynajmniej zabijesz trochę czasu, wypełniając inny formularz? Twój kot rozwinie się nad tą formą I pierwszą formą. Nigdy nie możesz wygrać. 

Dr. Frank McMillan with a cat
Weterynarz Frank McMillan z Best Friends Animal Society, oglądany tutaj z kotem, bada zachowanie kota. Dzisiaj

4. Twój kot może cię uratować od niedźwiedzia.

Pamiętasz tego bohaterskiego kota Tara z początku tego roku? Ten, który uratował 4-letniego chłopca od atakującego psa? Szybko działający przykład Tary przywodził na myśl inne przypadki, kiedy koty uratowały dzień. Mój osobisty faworyt: Jack, bezkształtny pręgowany, który ścigał czarnego niedźwiedzia na drzewie.

Na orange and white tabby named Jack showed plenty of catitude when a much larger black bear wandered onto his property in 2006.
Pomarańczowy i biały pręgowany Jack okazywał wiele siły, gdy o wiele większy czarny miś wszedł na jego własność w 2006 roku.Suzanne Giovanetti / Today

5. Twój kot może okazać miłość bolesne sposoby. 

Jednym z ulubionych sposobów prezentowania uczuć przez Diego jest balansowanie jego ciężaru na mojej klatce piersiowej i na mojej głowie w tym samym czasie – zwykle około 3 rano, kiedy próbuję zasnąć. Gdy znajdzie się we właściwej pozycji, bierze ostre pazurki i ugniata je gorączkowo na mojej skórze głowy, na szyi, a czasem na ramieniu. Zagniataniu często towarzyszy ciągły strumień ślinka i głębokie, dudniące mruczenie. Zachowanie to doskonale wpisuje się w obserwację o kotach Ben Huh, CEO sieci Cheezburger Network i faceta stojącego za Lolcats: “Godziny snu różnią się od twoich, ale często są całkowicie opcjonalne”.

6. Koty kochają pudełka. 

Widzieć??

Alice the cat in a box
Alicja kot pomaga w pakowaniu.Dzisiaj
Bryknięcie the cat in a beer box
Buck the kot kocha wszystkie pudełka bez względu na ich zawartość.Dzisiaj
Diego the cat on pizza box
Jak twierdzi Diego, ciepłe pudełko jest najlepszym pudełkiem.Dzisiaj

7. Twój kot najprawdopodobniej posiada więcej sprawności fizycznej i akrobatycznej, niż sobie kiedykolwiek wyobrażałeś. 

Koty mogą wzbić się w powietrze i złapać muchy w swoje łapy niczym Karate Kid. Mogą również wykonywać następujące czynności: 

Arya the cat perched on top of a door
Nina Moses była zszokowana wybra- nym miejscem, w którym przebywał jej kot Arya.Dzisiaj

I to:

Minnehaha the cat walks on back of wooden chair
Bez potu: kot o imieniu Minnehaha balansuje z łatwością. Dzisiaj

I to:

Kot balancing on back legs
Ninja cat!Dzisiaj

8. Spodziewaj się, że mity o długich kotach zostaną rozbite.  

Nina Moses, mama wielu kotów w Seattle, powiedziała TODAY.com, że wiele popularnych mitów o kotach powoduje jej chichot. 

Mit numer 1: Koty nie robią dobrego zwierzątka.

Nikita the cat looking out door at a squirrel
Ta wiewiórka została oficjalnie zauważona.Dzisiaj

Mit numer 2: Koty są samotne.

Koty sleeping together in a pile
Koty Cai, Merlyn i Arya śpią razem w przytulnej kupie.Dzisiaj

Mit numer 3: Koty są godne.

Caillean (Cai) the cat sleeps with tongue sticking out.
Awwww!!!Dzisiaj

Mit numer 4: Koty są ciche. “Brzmią jak stado dzikich zwierząt podczas prowadzenia olimpiady kotów przez dom!” Powiedział Moses.

9. Zanim w pełni zdasz sobie sprawę z tego, co się wydarzyło, twój kot zmieni Cię w kompletną przynętę dla zanych filmów i GIF-ów. 

Będą mieć nad tobą dziwną władzę w losowych porach dnia i nocy. Będą cię ssać w najbardziej nieodpowiednich czasach. Dlaczego tak bardzo pociągają nas koty w tym medium? Huh of Cheezburger i Lolcats ma teorię: “Są znacznie mniej zabójcze, gdy widzimy je w Internecie.” Oto przykłady poniżej i zachwyć się: 

Potrzebujesz przerwy Coffey? Połącz się z pisarką TODAY.com Laurą T. Coffey na Facebook, podążaj za nią Świergot i Google+ lub przeczytaj więcej jej opowiadań na LauraTCoffey.com.