Promienna orchidea Pantone jest kolorem roku 2014

Zima może szybko nadejść, ale konsumenci powinni mieć serce w wiosennym odcieniu, który prawdopodobnie nasyci wszystko, od linii odzieży po artykuły przemysłowe w całym kraju.

Radiant Orchid, odcień fioletu z fuksją i różowym odcieniem, został ogłoszony w czwartek w czwartek jako barwa 2014 roku przez Pantone, wiodący autorytet w zakresie odcieni stosowanych w farbach, tkaninach i produkcji.

Pantone opisał Radiant Orchid jako nowoczesny i “zaskakująco uniwersalny cień”, który może być noszony zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Zauważono kolor, który już przeszedł do linii makijażu, na wybiegi i produkty do projektowania wnętrz.

kolczyki
Kolczyki “Agate Ornament”, w Radiant Orchid, sprzedawane przez West Elm.
Dzisiaj
Krysten Ritter
Osobowość telewizyjna Kelly Osbourne bierze udział w nagraniu American Music Awards w Los Angeles w 2013 r., Pokazując zamki w odcieniu Radiant Orchid (po lewej). Aktorka Krysten Ritter (z prawej) bierze udział w październikowym otwarciu wystawy w Kalifornii ubrana w suknię w modnym teraz kolorze.Dzisiaj

“Urocza harmonia odcieni fuksji, fioletu i różu, Radiant Orchid budzi zaufanie i emanuje wielką radością, miłością i zdrowiem” – powiedziała w oświadczeniu Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute. “To urzekająca purpura, która przyciąga cię swoim czarującym urokiem.”

Wybór jest kontynuacją motywu odrodzenia rozpoczętego w ubiegłym roku, kiedy Pantone wybrał Szmaragdowy jako Kolor Roku 2013, po energetyzującym Tango Tangerine na rok 2012. We wrześniu Pantone ujawnił 10 najlepszych odcieni na przyszłą wiosnę, a Dazzling Blue stał się liderem. Kolor jest tym samym kobaltowym odcieniem, co logo Facebooka i niezwykle popularny program Citibank w Nowym Jorku.

Aktorka Gwyneth Paltrow poses at the
Tangerine było wszędzie w 2011 roku: Gwyneth Paltrow na 68. Festiwalu Filmowym w Wenecji 3 września; Emma Stone w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej 10 listopada w Nowym Jorku; Abigail Breslin na imprezie ELLE Women in Hollywood 17 października w Los Angeles; Beyonce na MTV Video Music Awards 2011 w dniu 28 sierpnia w Los Angeles.Dzisiaj
Altówka Davis arrives before the 84th Academy Awards on Sunday, Feb. 26, 2012, in the Hollywood section of Los Angeles. (AP Photo/Matt Sayles)
Viola Davis, ubrana w bez ramiączek szmaragdowozieloną suknię Vera Wang, pojawia się na 84. ceremonii rozdania Oscarów w dniu 26 lutego. Jej odważny wybór został uznany za jeden z inspiracji dla koloru Pantone 2013 roku w roku.Matt Sayles / Today

Podczas gdy zeszłoroczny zielony odcień był symbolem wzrostu, odnowy i dobrobytu, Eiseman powiedział: “Radiant Orchid sięga po koło kolorów, aby intrygować oko i pobudzać wyobraźnię.

“Zaproszenie do innowacji, Radiant Orchid zachęca do kreatywności i oryginalności, która jest coraz bardziej ceniona w dzisiejszym społeczeństwie” – powiedziała.

Kolor ten trafił już do kolekcji czerwonych dywanów, w tym Juicy Couture, Yoana Baraschi i innych.

Pantone okrzyknął wszechstronnością cienia, mówiąc, że można go ożywić żółtymi i pomarańczowymi, jednocześnie uzupełniając bluesa, turkus i turkusowy. Rozjaśnia także neutralne odcienie szarości, beżu i szarości. 

Radiant Orchid ma również przyciemniane przedmioty, od Kate Spade “disco pansy”, kolczyki od żyrandola po tunikę pintuck sprzedawaną przez Old Navy. W lutym Keurig zacznie oferować w cieniu także jeden z ekspresów do kawy MINI Plus.

Kolor był ściśle tajny aż do oficjalnego ogłoszenia w czwartek, ale wybór koloru roku to proces, który zaczyna się już na wiosnę przed wielkim ujawnieniem. Dyskretne spotkania z prognozami kolorów odbywają się w siedzibie głównej Pantone w New Jersey przez cały rok, aż w końcu komisja specjalna podejmuje decyzję na podstawie własnych podróży, obserwacji i wizji na przyszłość..

Czy jesteś fanem barwy? Jak myślisz, co powinno być kolorem roku Pantone? Powiadom nas!

8 zdjęć
Pokaz slajdów

Trendy kolorów

Od szmaragdowej po mimozowożółta, spójrz wstecz na odcienie, które sprawiły, że plusk w latach wcześniejszych.