Pożegnaj się z węzłami i splotami! 19 łatwych sposobów na rozczesywanie włosów

Bez względu na rodzaj włosów, prawdopodobnie przeżyłeś traumatyczne przeżycia, które wydają się prawie niemożliwe do zniesienia.

Węzły do ​​włosów nie mają ograniczeń wiekowych, a walka z ich usunięciem z pewnością nie jest lepsza. Z letnim latem i coraz gorszymi plamami przy każdym zanurzeniu w basenie lub oceanie, DZISIAJ Styl zwrócił się do profesjonalnych ekspertów od włosów, aby odkryć najlepsze sztuczki w handlu. A jeśli masz dzieci w domu, przewiń do dołu, aby poznać pomysły dla dzieci.

Kobieta brushing hair
Shutterstock

1. Umyj włosy przed ty to umyjesz.

“Najlepszym sposobem na uniknięcie splątania i sęków jest wyszczotkowanie włosów przed ich umyciem.” Przejdź w sekcjach, zaczynając od dołu, gdzie jest najwięcej węzłów i splotów, i idź w górę “, mówi celebra fryzjerka Marc Mena, którego klientami są Mindy Kaling i Mary-Louise Parker.

Mena zaleca również używanie pędzla Mason Pearson, ponieważ jego miękkie włosie nie rozpruwa włosów.

Mason Pearson Brush
Angeliki Jackson / DZISIAJ

POWIĄZANE: Używanie niewłaściwej szczoteczki do włosów? Znajdź swój idealny mecz z tym przewodnikiem

2. Spróbuj użyć odżywki przed myciem szamponem.

“Jeśli twoje włosy mają tendencję do zaplątania się pod prysznicem, najpierw nałóż odżywkę na końce i przeczesz grzebieniem z szerokimi zębami” – mówi Mena. “Pozostaw odżywkę na końcach, a następnie nałóż szampon tylko na skórę głowy i spłucz razem szampon i odżywkę”.

Dodatkowo, dodaje: “szampony mogą wysychać i usuwać zbyt wiele olejków z włosów, których potrzebujemy”.

3. Zawsze grzebień w ruchu do góry.

Tylko dlatego, że zawsze robiono to w jedną stronę, nie oznacza to, że jest dobrze sposób. Po prostu zmiana kierunku, w którym można czesać włosy, może mieć duże znaczenie.

“Zawsze czesać włosy od szyi w górę” – mówi Wendy Iles, celebryta fryzjerstwa, której klientami są Heidi Klum, Alessandra Ambrosio i Diane Kruger. “Nigdy nie ciągnij grzebienia od górnych części do karku, co zwiększa nacisk na włosy.”

4. Rozpocznij proces pod prysznicem.

Iles zaleca stosowanie szamponu bez zawartości siarczanów, ponieważ często są one mniej szorstkie na włosach, co zapobiega powstawaniu sęków..

“Rozczesywanie włosów naprawdę zaczyna się pod prysznicem” – dodaje DJ Quintero, który jest geniuszem gwiazd takich gwiazd jak Katie Holmes i Sarah Jessica Parker..

Sugeruje, aby czesać włosy pod prysznicem, zaczynając od końcówek i przesuwając się w kierunku korzeni. Jednak ostrzega, mokre włosy wydają się być bardziej kruche, więc bądź ostrożny, jak mocno się szczotkujesz.

5. Bądź świadomy, jak śpisz.

Włóż włosy w luźny koński ogon na czubku głowy, zanim uderzysz w poduszkę, poleca Quintero. Jest także fanem jedwabnych poszewek na poduszki, które podobno redukują frizz.

6. Twoje sploty mogą ci wysłać wiadomość.

“Kiedy twoje włosy zaplątują się w węzły, jest to pewny wskaźnik, że twoje włosy są odwodnione i bardzo suche”, mówi Christyn Nawrot, krajowy pedagog PHYTO. “Trzymaj pod ręką poręczny krem ​​odżywczy, który został specjalnie zaprojektowany, aby zastąpić utraconą wilgoć i lipidy w Twoich spragnionych zamkach”

POWIĄZANE: Jak spać na mokrych włosach i obudzić się wspaniale

7. Upewnij się, że istnieje metoda na twoje szaleństwo szamponu.

“Jeśli Twoje włosy mają tendencję do plątania się, pamiętaj, aby używać opuszków palców w delikatnym ruchu, gdy piany spływają po skórze głowy po włosach” – wyjaśnia Nawrot.

JB Shelton, z Bosley Professional Strength produkty do włosów, ostrzega, że ​​szorowanie końców włosów powoduje nie tylko splątanie, ale suchość, która może prowadzić do jeszcze większej liczby węzłów w przyszłości.

8. Słońce może być problemem.

Wszystkie zajęcia na świeżym powietrzu i czas na słońcu mogą być bardzo wysuszone na włosach. Aby tego uniknąć, Nawrot sugeruje stosowanie kremu do twarzy na włosy i skórę głowy.

9. Chroń włosy przed skokiem do basenu.

“Woda w basenie, którą wszyscy będziemy dobrze cieszyć się tego lata, jest wypełniona chemikaliami, które mogą wysuszyć włosy i być może wyblaknąć w twoim kolorze – najbardziej wrażliwe są podkreślone blondynki” – mówi Gianni Tuozzoli, stylista w Frederic Fekkai w Nowym Jorku.

“Najlepszym sposobem na walkę z tym jest zastosowanie głębokiej odżywki przed wejściem do wody” – wyjaśnia.

POKREWNE: 29 stylistów drogerii i kolorystów przysięgających na przekleństwa

10. Czasami trzeba wyrzucić pędzel.

Znana fryzjerka Giannandrea, której klientami są między innymi Christina Aguilera, Emma Roberts, Reese Witherspoon i Gwyneth Paltrow, sugeruje, że wystarczy użyć swoich palców, aby wykonać zadanie. Zaleca użycie palców wskazujących i oddzielenie większych, bardziej bolesnych węzłów przed sięgnięciem po grzebień lub szczotkę.

11. Plecionki i bułeczki balerinki są twoimi przyjaciółmi …

Giannandrea sugeruje noszenie włosów w warkoczach lub bułeczkach, aby uniknąć węzłów, jeśli planujesz kąpiel w basenie. Spróbuj użyć elastycznej gumki, dodaje, ponieważ jest mniej szkodliwa dla włosów.

12. … ale pomiń burzliwą bułkę.

Shelton zgadza się, że dobrym pomysłem jest noszenie włosów przed zamoczeniem, ale ostrzega, że ​​upaćkana kokka tylko matuje włosy, czyniąc węzły jeszcze bardziej zmagającymi się.

13. Ten przycisk chłodzenia powietrza na Twojej suszarce może pomóc.

“Gdy stylizujesz włosy, dodaj chłodną porcję powietrza, aby zamknąć naskórek, co sprawi, że twoje włosy staną się zdrowsze i uzyskasz gładkie wykończenie”, mówi celebra fryzjerka Sarah Potempa, która również stworzył narzędzie do włosów The Beachwaver.

POWIĄZANE: Codzienne mycie szamponem? 9 kroków, które ułatwią Ci rutynę

14. Uwaga: Twoim kolorem może być twój kolor.

“Sposób, w jaki kolorujesz włosy, może wpłynąć na ich splątanie. Pamiętaj, aby porozmawiać z kolorystą o dodaniu połysku lub toniku, który zwiększa wilgotność włosów zamiast ich wysychania”, mówi Potempa..

15. Wszystko zależy od narzędzi.

“Lubię mokrą szczotkę lub markę mokrych grzebieni, ponieważ idealnie nadają się do szczotek pod prysznicem – są wykonane z żywicy z tworzywa sztucznego, która nie pogarsza się pod wpływem wilgoci” – mówi Nawrot.

Shelton jest także fanem Wet Brush. “Ma elastyczne włókna, które nie są zbyt blisko siebie, w zasadzie wygładza sploty, zamiast je chwytać i wydzierać” – wyjaśnia.

Mokro brush detangler
Mokry pędzel

Original Detangler, 8,99 USD, Wet brush

Mokro brush detangling comb
Mokry pędzel

Detangling Comb, 4,99 USD, Wet brush

Quintero jest fanem Tangle Teezer ze względu na łatwy do uchwycenia wzór i szerokie włosie, ale dodaje, że grzebień o szerokich zębach często działa równie dobrze.

Splot Teezer Detangle Brush
Sally Beauty

Tangle Teezer Detangle Brush, 14,99 USD, Sally Beauty

RickyCare ARGAN+ Extra Wide Comb
Ricky’s NYC

RickyCare ARGAN + Extra Wide Comb, 2,99 $, Ricky’s NYC

POWIĄZANE: Jak często należy czyścić szczotkę do włosów – i właściwą drogę

16. w sekcji dla dzieci dla odstraszaczy.

Zarówno Mena, jak i Quintero zalecają stosowanie Johnson’s No More Tangles Detangler Spray, aby wydobyć trudne węzły dla dzieci i dorosłych.

Johnson's No More Tangles Detangler Spray
drugstore.com

Jonhson’s No More Tangles Detangler Spray, 3,69 USD, drugstore.com

Quintero także lubi L’Oreal Kids Tangle Tamer oraz It’s a 10 Miracle Leave-In Product.

L'Oreal Kids Burst of Sweet Pear Tangle Tamer for All Hair Types
L’Oreal Paris

L’Oréal Kids Burst of Tangle Tamer dla wszystkich rodzajów włosów, 3,49 $, L’oreal Paris

Rozczesywanie spray
Ulta.com

It’s A 10 Miracle Leave-In Product, 18,00 USD, ULTA

Jeśli nie masz poręczyciela pod ręką, olej kokosowy może załatwić sprawę – powiedział Quintero.

POWIĄZANE: arganowy, kokosowy i migdałowy, o mój! Przewodnik dla początkujących na temat olejków pielęgnacyjnych

Mówiąc o dzieciach, każdy rodzic zna walkę o oswajanie splotów i węzłów na małych dzieciach. Aby pomóc mamom i tatusiom zachować zdrowy rozsądek, TODAY Style rozmawiała z Cozy Friedman, założycielką salonów Cosy for Kids i linii produktów do włosów So Cozy, aby uzyskać najlepszą poradę.

Matka brushing child hair
Shutterstock

17. Odsuń włosy przed bieganiem.

Zanim dzieci uderzą w plac zabaw lub wyjdą na zajęcia sportowe, odgarnij włosy do kucyka lub innego “do zrobienia”. Zapobiegnie to temu, aby się wszystkie wiązały podczas biegania.

18. Używaj produktów dopasowanych do struktury włosów Twojego dziecka.

Ważne jest, aby znać i rozumieć typ włosów, jakie ma twoje dziecko, zauważył Friedman. Na przykład osoby z kręconymi włosami mają tendencję do powstawania większej ilości splotów, dzięki czemu nawilżające produkty mogą pomóc.

19. Rozczepianie może być E-A-S-Y

Friedman mówi rodzicom, aby podążali za tym akronimem, rozplątując włosy ich dzieci: E-A-S-Y.

E – Entertain: Friedman zaleca rozdanie dzieciom rozrywki, jak zabawki, książki lub tabletki przed rozpoczęciem procesu.

A – Rozmieść: Podziel włosy na uporządkowane części, aby ułatwić proces. Zacznij od pionowej części po środku, a następnie utwórz poziomą część pośrodku. Umieść klips, aby przytrzymać każdy element i przeprowadź sekcję po sekcji. Rozpocznij czesanie cala lub dwóch od dołu i pamiętaj o trzymaniu włosów podczas szczotkowania, aby nie szarpały korzeni tam, gdzie jest to bolesne.

S – Spray: Zainwestuj w dobrego separatora, który ma odżywkę typu “leave-in”. Pozwoli to uniknąć uczucia lepkości lub mydlenia włosów na końcu.

Y – Yay: Kiedy skończysz, pamiętaj, aby świętować!

Nigdy więcej złych włosów, dzięki tym napiwkom

17 listopada 2015 r04:34