Pięć największych pomyłek popełnianych przez kobiety po 50. roku życia – i jak je naprawić!

W miarę jak twoja skóra zmienia się wraz z wiekiem, a czynniki takie jak menopauza powodują suchość, techniki makijażu, które kiedyś działały jak czar, mogą już nie być skuteczne. Ale nie lękajcie się! Zapytaliśmy Lancôme Beauty at Every Age Expert Sandy Linter, która była artystką makijażystów dla takich wiekowych twarzy, jak Christie Brinkley i Cheryl Tiegs, za radę, jak najlepiej wykorzystać swoją twarz w każdym sezonie swojego życia.

Magia makijażu: porady kosmetyczne, dzięki którym wyglądasz młodziej

Jul.20.201603:29

Przypięte na Pinterest.

1. Bycie lojalnym wobec produktów

Nie jest niczym niezwykłym, że kobieta używała tej samej szminki, fundacji lub tuszu do rzęs przez eony. Ale Linter mówi, że odmowa wyjścia poza strefę komfortu, aby wypróbować nowe produkty i kolory, może sprawić, że będziesz wyglądać przestarzały. Możesz także przegapić coraz lepszą technologię i składniki, dzięki którym wiele dzisiejszych preparatów jest łatwiejszych w użyciu i piękniejszych niż kiedykolwiek wcześniej.

Zamiast …

“Bądź na bieżąco z nowościami i sprawdź nowe produkty – teraz jest tak łatwo, że wszystkie informacje są online!”, Mówi Linter. Instagram, YouTube i witryny takie jak Today.com zawierają mnóstwo wskazówek i zaleceń dotyczących produktów.

Jeśli wolisz pingować w sklepach, spróbuj przeglądać trendy w sklepach takich jak Sephora i Ulta, gdzie możesz próbować i grać z nowymi wersjami. A jeśli czujesz się onieśmielony, zawsze możesz wypróbować konsultację licznika makijażu w sklepie i poprosić o pokazanie najnowszych produktów. (Zanim usiądziesz na konsultację, zalecamy pytanie, czy minimalna kwota zakupu na makeover!)

POWIĄZANE: 3 największe błędy makijażu, jakie kobiety popełniają po dwudziestce – i jak je naprawić!

2. Korzystanie z rumienia proszku

Jedną z najstarszych standardów w tej dziedzinie, która wciąż jest silna, jest klasyczny rumieniec w proszku – ale suchy efekt może uwydatnić oznaki starzenia się na dojrzałej skórze, która już jest odwodniona. Powder blush również ma tendencję do widocznego siedzenia na wierzchu skóry, zamiast topienia się w niej, więc wygląda na to, że nosisz rumieniec zamiast naturalnie się rumienisz.

Zamiast …

Przełącz na kremowy produkt. Poszukaj takiego, który ma przezroczysty (nie metaliczny) połysk na policzkach, aby odzyskać młodzieńczy blask, pozwalając, aby jakaś skóra zerknęła przez ciepło. Używając palców, pędzla lub zawijanego sztyftu, dotknij kropek na policzkach, uśmiechając się i mieszając na zewnątrz. Wypróbuj Wander Beauty On-The-Glow Blush i Illuminator, który łączy naturalny cień do przemywania z czystym zakreślaczem, który idealnie nadaje się do nadawania połysku górnej części kości policzkowych i kości brwiowej.

3. Ustawianie całej twarzy

Podczas gdy proszek może być szybkim i łatwym sposobem na pokrycie, nie trzeba go używać na całej twarzy. Spowoduje to starzenie się, nieautentyczne wykończenie, mówi Linter.

Zamiast …

Proszek jest przydatny w niektórych obszarach, w których możesz potrzebować pokrycia, takiego jak środek twarzy. Zastosuj go tam, ale pozostawiaj inne obszary wolne od proszku. I pamiętaj, aby jeden obszar prześwitywać, że faktycznie staje się lepszy z wiekiem. “Gdy kobiety się starzeją, ich niesamowite kości policzkowe zaczynają się pojawiać” – mówi Linter. Nigdy nie nakładaj proszku na czubki kości policzkowych, zamiast tego pozwalaj im świecić promiennym, kremowym wykończeniem, aby skorzystać z tego bonusu.

5 hitów kosmetycznych, które musisz teraz poznać

18 sierpnia 2016 r02:00

4. Granie w nią zbyt bezpiecznie

Wraz z wiekiem krążenie krwi na twarzy w naturalny sposób spowalnia, co wyciąga naturalny kolor z naszych policzków i warg. Jeśli zdecydujesz się zachować neutralną twarz, wybierając wszystkie nagie kolory, Twoja skóra może wyglądać na zmęczoną i chorą.

Zamiast …

Niezależnie od tego, czy chodzi o policzki, czy usta, Linter zaleca dodanie gdzieś promiennego popu koloru. To niekoniecznie oznacza odbiór tej pomadki w kolorze fuksji; zamiast tego wybieraj naturalnie wyglądające róże, brzoskwinie, jagody i inne balsamiczne odcienie, które naśladują kolor, który pojawia się po ożywczym sprintu wokół bloku.