Pageant wypuszcza topless zdjęcia Miss Universe

Typowa historia z udziałem królowych piękności i nagich zdjęć wygląda mniej więcej tak:

Niesamowite zdjęcia wypełnień (Carrie Prejean, Katie Rees, Danielle Lloyd, Vanessa Williams) zostały ujawnione publicznie. Przyłapani na defensywie, korowódowcy reagują na skandal na konferencjach prasowych iw pisemnych oświadczeniach, ogłaszając swoje plany, by stanąć obok kobiety lub pozbawić ją korony.

Teraz trzymaj się swoich czapek, ponieważ oto historia, która odbiega od zwykłego scenariusza. W pierwszej dla jakiejkolwiek amerykańskiej organizacji konkursowej Miss Universe Organisation podjęła niezwykły krok, by wydać topless zdjęcia z jego wychodzącego Miss Universe, Dayana Mendoza z Wenezueli, do Maxima za wrześniową edycję magazynu.

Technicznie rzecz biorąc, zdjęcia będą dostępne do spożycia przez publiczność, zanim Mendoza, 23, zrzeknie się swojej korony podczas następnego konkursu Miss Universe na Bahamach 23 sierpnia. Zdjęcia można teraz zobaczyć na stronie internetowej Maxima i pojawią się w druku w kioskach od 18 sierpnia.

Widmowi urzędnicy zauważają, że Mendoza po prostu pojawia się w Maxim, w końcu – nie Playboy czy Penthouse – a ty nie możesz naprawdę zobacz cokolwiek na zdjęciach. W obu z nich jej ramię obejmuje strategicznie jej piersi.

Paula Shugart, prezes organizacji Miss Universe Organisation, powiedziała, że ​​obrazy zawierają “nic niegodnego”.

“Są po prostu piękne” – powiedział Shugart.

Uzyskanie błogosławieństwa Trumpa
Ale w jaki sposób organizacja Miss Universe Organisation zaczęła zajmować się publikowaniem topless zdjęć w mediach, zamiast reagować na nie? Oto jak to się stało:

Wszyscy zwycięzcy konkursu Miss Universe mają możliwość sfotografowania się przez najlepszych fotografów mody w Nowym Jorku. Wszelkie rycerskie zdjęcia, które mogą zostać zastrzelone w tym czasie, zazwyczaj trafiają do portfolio modelek królowej urody, aby pomóc jej w przyszłej karierze modelki; nie są nigdzie publikowane.

23 zdjęcia

Pokaz slajdów

Piękno królowej skandali

Mogą być piękne, ale konkurencja może stać się brzydka. Od szantażu do sabotażu, sprawdź spód obwodu widowiska.

W tym przypadku fotograf Fadil Berisha uchwycił “jeden z tych magicznych sesji zdjęciowych” z Mendozą na Bahamach, powiedział Shugart. Kiedy Mendoza zobaczyła obrazy, była zachwycona.

“Po prostu uwielbiała sposób, w jaki się okazało i naprawdę chciała się nimi podzielić” – powiedział Shugart. “Gdyby zrobiła te zdjęcia i wysłała je do magazynu, byłaby to inna sprawa. Ale tak to potraktowała. Przyszła do nas i powiedziała: “Rozumiem, że jestem Miss Universe i mam ten tytuł, ale jako Dayana Mendoza, chciałbym podzielić się tymi zdjęciami”.

Korporacyjni urzędnicy – w tym Donald Trump, który jest właścicielem organizacji Miss Universe Organization wraz z NBC Universal – dyskutowali na ten temat i uznali, że będzie to w porządku, aby Mendoza udostępniła zdjęcia pod koniec jej panowania. A ponieważ organizacja Miss Universe posiada obrazy, Organizacja Miss Universe opublikowała je.

(TODAYshow.com jest spółką joint venture NBC Universal i Microsoft.)

Alternatywna rzeczywistość
Całe doświadczenie wydawania zdjęć znacznie różni się od tego, co wydarzyło się w sierpniu ubiegłego roku, kiedy urzędnicy Miss Universe musieli walczyć o obronę Mendozy nad kwestią – zaskoczenia! – Racy zdjęcia. Wkrótce po tym, jak założyła tiarę, prawie nagie zdjęcie Mendozy – nakręcone w reklamę biżuterii, gdy miała 15 lat – wynurzyło się i zagroziło, że okradnie ją z korony.

W tym czasie urzędnicy zajęli podobne stanowisko w sprawie zdjęcia z biżuterii, które robią ze zdjęciami przekazanymi Maximowi. “Obejmujemy i szanujemy jej sukces jako model i artystyczne piękno uchwycone na tych zdjęciach” – powiedział Shugart w oświadczeniu z sierpnia. “Mają charakter artystyczny i nie mają dla nich treści pornograficznych”.

Obraz: Donald Trump
PLIKI) Deweloper Donald J. Trump otrzymuje kopię swojej nowej książki napisanej wspólnie z Billem Zankerem, prezydentem i założycielem The Learning Annex, zatytułowanym “Think Big and Kick Ass” poza Barnes & Noble na 5th Avenue w Nowym Jorku 16 października , 2007. Grupa kasyn Trump, Trump Entertainment Resorts, ma złożyć wniosek o ochronę przed upadłością w dniu 17 lutego 2009 r., Donosi Wall Street Journal. Rada dyrektorów firmy z siedzibą w New Jersey zezwoliła na złożenie wniosku w ostatni poniedziałek na mocy rozdziału 11 kodeksu upadłościowego, po tym jak uznała, że ​​wierzyciele zmuszą go do bankructwa, informuje dziennik, powołując się na źródła zbliżone do postępowania. AFP PHOTO / TIMOTHY A. CLARY (Kredyt fotograficzny powinien brzmieć TIMOTHY A. CLARY / AFP / Getty Images)Timothy A. Clary / PLIKI AFP

Trump wypowiadał się w ten sam sposób, gdy na początku tego roku pojawiły się częściowo nagie zdjęcia Miss California USA Carrie Prejean. (Organizacja Miss Universe organizuje konkursy Miss Universe, Miss USA i Miss Teen USA).

“Ustaliliśmy, że zdjęcia zrobione [z Prejean] są w porządku,” powiedział Trump na konferencji prasowej w maju. “Jesteśmy w XXI wieku … a konkursy zostały ogromnie zaktualizowane. … Były to naprawdę piękne zdjęcia, aw niektórych przypadkach modelowały zdjęcia. “

Prejean ostatecznie straciła koronę w czerwcu. Korporacyjni urzędnicy powiedzieli, że oparli swoją decyzję na niechęci Prejeana do pojawiania się i innych naruszeń kontraktów – naruszeń, które nie obejmowały wycieku gorących zdjęć.

Nowa era dla królowych piękności?
Czy deklaracje poparcia dla risqué zdjęć zwycięzców konkursów oznaczają, że dzisiejsze królowe piękności są trzymane w nowym i innym standardzie?

Tak, powiedział Shugart – w pewnym sensie iw granicach rozsądku.

“Żyjemy od 58 lat, więc zawsze się zmieniamy wraz z upływem czasu” – powiedziała. “Koperta trochę się pcha.”

Wyjaśniła, że ​​ona i inni urzędnicy nie chcą być zaskoczeni skandalicznymi zdjęciami i zachowaniem ze strony ich dam piękności. Ale nie sądzą, że uczciwe lub rozsądne jest oczekiwać absolutnej doskonałości.

Zapoznaj się z przypadkiem Miss USA 2006 Tara Conner, która trafiła na pierwsze strony gazet, kiedy otrzymywała leczenie zażywania alkoholu i narkotyków w okresie jej panowania. Trump postanowiła pozwolić jej zachować koronę po otrzymaniu pomocy w odwyku.

“Dał jej drugą szansę” – powiedział Shugart. “W niektórych kręgach był obrażany za to, ale była to właściwa decyzja”.

“Twarde wysokie obcasy do wypełnienia”
Dayana Mendoza jako Miss Universe zachowała swój świat odrzutowy na całym świecie, podnosząc świadomość na temat kryzysu HIV / AIDS, spotykając się z uczniami i wygłaszając niezliczone przemówienia. Włada językiem hiszpańskim, angielskim i włoskim.

Przez ostatni rok Mendoza szczegółowo opisywała swoje podróże i doświadczenia na swoim blogu na stronie internetowej Miss Universe. Jeden z wpisów na blogu, w szczególności o podróży do jednego z najbardziej kontrowersyjnych miejsc na planecie – Guantanamo Bay na Kubie – wywołał zamieszanie w mediach ze względu na jego beztroskie brzmienie. W nim Mendoza opisał zatokę Guantanamo jako “relaksujące, spokojne, piękne miejsce” z “niewiarygodną” plażą. “To była luźna zabawa!”, Napisała.

Widmowi urzędnicy bronili wejścia, wyjaśniając, że Mendoza po prostu opisuje swoją rolę w trasie United Service Organisation [USO], aby wesprzeć morale amerykańskich żołnierzy..

“Myślę, że to bardzo niefortunne, ponieważ wiedziałem, co miała na myśli” – powiedział Shugart.

Pomimo klapy Gitmo, panowanie Mendozy było sukcesem, powiedział Shugart.

“Tak bardzo mi przykro, że ją opuszczam”, powiedziała, dodając, że nowa Miss Universe będzie miała “twarde wysokie obcasy do wypełnienia”.

W rozmowie z Maximem Mendoza powiedział, że wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że posiadanie tytułu Miss Universe stanowi prawdziwą pracę – pracę, która może być wyczerpująca.

“Nie chodzi tylko do krajów, nie macha i nie uśmiecha się do ludzi” – powiedziała. “To bardzo poważna praca. Jesteś bardzo młody i wygłaszasz przemówienia, podczas gdy cały świat patrzy na ciebie w telewizji. “

Mendoza również powiedział Maximowi, że szczególnie cieszy się, że po swoim tragicznym roku będzie potrzebowała odpoczynku.

“Naprawdę, naprawdę, naprawdę chcę spać – powiedziała. “Śpij i wyłącz mój telefon”.

Wstępne konkursy Miss Universe będą transmitowane na żywo w Internecie 16 sierpnia na stronie NBC.com i Miss Universe; Widowisko Miss Universe zostanie wyemitowane w NBC 23 sierpnia.

Aby przeczytać wywiad Dayany Mendozy z magazynem Maxim i zobaczyć jej zdjęcia, odwiedź Maxim.com.