Oto dlaczego twoje dżinsy mają tę dodatkową kieszeń – i co w niej włożyć

W każdym znaczącym związku nadchodzi czas, kiedy trzeba zadawać trudne pytania. Jaka jest umowa z tajemniczą piątą kieszenią na nasze ulubione dżinsy?

Aby się tego dowiedzieć, zadzwoniliśmy do ekspertów: Korie Lovette i Johna Cunninghama, dwóch menadżerów ds. Merchandisingu w jeansach Wrangler. Mottem marki jest “zbudowany dla kowbojów przez kowbojów” – i okazuje się, że kowboje, oryginalne denimowe ćpunki, mają wiele wspólnego z nowoczesnym denimem.

Mężczyzna with cowboy hat, wearing jeans
Dwa słowa: ikona stylu.Alamy czas

“Piąta kieszeń została wprowadzona w 1800 roku jako rękaw ochronny dla zegarków kieszonkowych kowbojów” – powiedział Lovette w stylu TODAY. “Chociaż kieszeń jest rzadko używana do dzisiejszych zegarków, standardowe dżinsy są nadal produkowane w sposób, który może pomieścić kieszonkowy zegarek o rozmiarze 16”.

Nie widzieliśmy kieszonkowego zegarka od czasu, gdy ostatnio oglądaliśmy “Rozbitka”, ale Cunningham twierdzi, że kieszeń ma wiele nowoczesnych zastosowań. “Dzisiaj (mężczyźni) używają ich do noży kieszonkowych lub luźnej zmiany, podczas gdy kobiety mogą używać jej do utrzymywania szminki” – powiedział. “W ciągu ostatnich kilku lat stało się coraz bardziej popularnym miejscem do przechowywania urządzeń technologicznych, takich jak telefony komórkowe lub iPody.”

POWIĄZANE: dlaczego mamy kieszenie? Zaskakująco głęboka historia

Cel odkrytych kolczyków na twoich jeansach

Jun.09.201601:03

I oczywiście pojawia się kwestia estetyki. “Klasyczna para jeansów wyglądałaby na niekompletną bez piątej kieszeni” – wyjaśnił Cunningham. “To tradycja, autentyczna konstrukcja dżinsów … To była innowacja produktowa, zanim to było modne hasło … Trzymamy piątą kieszeń na wzór naszej jeansy, robimy jeansy, które podtrzymują nasze denimowe korzenie”.

Cóż, dang. (Jak powiedzieliby kowboje.) Prawdopodobnie.)

POWIĄZANE: dlaczego koszulki dostają te irytujące dziury?

DZISIAJ show Mom Jeans
Spójrz na tych trendsetterów w ich klasycznym jeansie! (Och hej, Jenna, Savannah i Meredith.)NBC

To powiedziawszy, są chwile, w których sensowne jest zerwanie z tradycją dla bardziej pochlebnego dopasowania. “Kiedy Wrangler decyduje, czy uwzględnić piątą kieszeń, czy nie, patrzymy na ogólną estetykę sylwetki” – powiedział Lovette. “W przypadku obcisłych jeansów i legginsów dla kobiet zwykle nie ma piątej kieszeni, ponieważ konsument najprawdopodobniej nosi bluzkę, która pokryje kieszeń”.

(Albo flanelowa koszula, dla ciebie kowbojki.)

POWIĄZANE: Po co właściwie są te małe szpileczki na dżinsach? Jest cel!

To wszystko. Nasze pytanie zostaje odebrane, a nasza miłość do dżinsu biegnie jeszcze głębiej. Nie cieszysz się, że rozmawialiśmy?