Oto dlaczego trend “Barbie feet” przejmuje Twój kanał Instagram

Przeglądając ostatnio Instagram, być może zauważyłeś motyw na wielu pozowanych obrazach.

Oprócz dzielenia się typowymi letnimi zdjęciami z nadmorskiego wybrzeża (z których nie brakuje), niektóre z najczęściej używanych nazw w aplikacji – np. Selena Gomez i Hailey Baldwin – przyjęły pozę “Barbie feet” dla swojej plaży i bikini samojebki.

View this post on Instagram

kamp kourtndall

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Więc jakie są stopy Barbie? Pozycji, która początkowo została nazwana przez Who, What, Wear U.K., polega na stanie na twoich palcach na zdjęciu – a la lalka Barbie – jakbyś miał na sobie niewidzialną parę wysokich obcasów.

Chodzi o to, że pozowanie na piłkach stóp wydłuża nogi tak samo, jak obcasy, ale wygląda nieco bardziej normalnie (i prawdopodobnie bardziej komfortowo?) Niż, powiedzmy, nosząc wysokie obcasy na basenie lub na plaży. Z przodu trudno powiedzieć, że pozą Barbie się dzieje, ale z tyłu lub z boku balansowanie jest nieco bardziej oczywiste.

Lalka Barbie, Barbie Feet
Prawdziwa inspiracja dla “Barbie Feet”. Mattel

Poza tym, że stała się pozą wyboru dla Baldwina i Gomeza, stopy Barbie pojawiły się w kanałach sław takich jak Kourtney Kardashian, Kendall Jenner, Bella Hadid i Chanel Iman, wśród wielu, wielu innych. Jeśli wcześniej tego nie zauważyłeś, ostrzeż: Teraz, kiedy już o tym wiesz, zobaczysz to wszędzie.

https://www.instagram.com/p/BkcxGzqg-ol

To nie jest po raz pierwszy pojedyncza pozycja stała się ulubieńcem influencer i wziął nasze karmy przez burzę. Zeszłego lata była to “The Bambi Pose”, która obejmuje chowanie nóg pod twoimi ciałami jak sarna, a jesienią była to “The Pasta Pose”, w której influencer wystawiał swoje zdjęcia z makaronu. Oczywiście, żaden z nich nie wygląda szczególnie naturalnie, ale zdarza się, że robią zdjęcia z podwójną liczbą kliknięć.

View this post on Instagram

Back to Life 🌺🦋❤️

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on

I czy nie o to chodzi?