O, czy są cienkie jak ołówki brwi z lat 90. w dobrym stylu?

Trzymaj się swoich brwi – stary trend może powracać.

Rihanna pojawia się w bardzo pożądanym wrześniowym wydaniu brytyjskiego magazynu “Vogue”, dzięki czemu jest pierwszą kobietą w kolorze, która pojawi się na wrześniowej okładce magazynu..

Jest to niesamowita wiadomość, poza jednym: Sesja zdjęciowa przedstawia pop-biznesowego potentata o popychanych ołówkiem cienkich, zaciągniętych brwiach jako hołd dla lat 90..

Wydaje się, że można odnieść się do hitowej piosenki Rihanny “S.O.S.” w tym momencie.

Rihanna British Vogue
Nick Knight

Odkąd wskrzeszenie stylu lat 90., które przyniosło nam powrót sukienek z poślizgu, zgniecionych aksamitnych i maminsynek, eksperci od brwi obawiali się tego dnia.

Zwykle chodzi nam o naśladowanie naszych ulubionych trendów celebrytów, ale za pierwszym razem, gdy przebrnęliśmy przez cienki ołówek, jesteśmy trochę ostrożni.

Rihanna eyebrows British Vogue
Nick Knight

Wizażystka Isamaya Ffrench mówi, że brwi mają być zarówno kobiece jak i punkowe.

“Nie sądzę, żeby były przełomowe! Marlene Dietrich kołysała nimi w latach 30., powiedział Ffrench Vogue, “ale przypuszczam, że jest to odważne posunięcie Moda pokrywa.”

Ffrench mówi, że wymieniała się pomysłami z nowym redaktorem naczelnym brytyjskiego Vogue’a Edwardem Enninfulsem, dopóki nie wylądowali w poszukiwaniu okładki.

Ale dla tych, którzy cierpieli z powodu opanowania, pomysł cienkiego ołówka jest trochę przerażający.

Bujne, naturalne brwi są modne w ciągu ostatnich kilku lat, popularyzując zabiegi kosmetyczne, takie jak mikropłytek, który polega na ginięciu małych kawałków w skórze za pomocą półstałych pigmentów, aby naśladować włosy i sprawić, by brwi wyglądały jeszcze pełniej.

Musieliśmy się dowiedzieć, czy microblading naprawdę działa

Jun.01.201701:40

Według ekspertów Taryn Dean, właściciela Taryn Brows w Nowym Jorku, niektórzy z tych, którzy korzystają z procedury, rekompensują nadużywanie swojej młodości..

“Tak wielu klientów szuka produktów, które pomogą im wypełnić brwi, ponieważ nigdy nie wiedzieli, że się przewracają” – powiedział Dean w wywiadzie dla TODAY Style. “Powiedziałbym, że całkiem spora liczba naszych klientów, którzy wchodzą, poważnie przejęła swoje brwi, może 30 lub 40 procent.”

Ołówek thin brows are making a comeback
Gwen Stefani nosiła narysowane brwi i różowe włosy w latach 90.WireImage

Dean dodał, że nadmierne zrywanie może prowadzić do uszkodzenia mieszka włosowego lub nawet śmierci mieszków włosowych, co oznacza, że ​​włosy mogą odrosnąć, jeśli w ogóle.

Drew Barrymore '90s eyebrows
Ciemne i cienkie brwi Drew Barrymore mają szczyt lat 90.WireImage

“Nasi klienci są zdruzgotani, gdy dowiadują się, że ich mieszki włosowe są martwe” – powiedziała. “Ludzie koncentrują się na brwiach, które widzą w czasopismach i kiedy mówią:” Chcę, żeby moje brwi wyglądały jak te “i nie zdają sobie sprawy z tego, jakie szkody mogą wyrządzić.”

Według Dean’a, brwi mają dłuższy cykl wzrostu niż inne włosy na ciele, więc może to zająć dużo czasu, aby cofnąć zadawane obrażenia.

Dean mówi, że wielu jej klientów widziało odrastanie po ośmiu lub dziewięciu miesiącach, ale jeśli po roku nie dojdzie do wzrostu, pęcherzyki są wymawiane jako martwe i wtedy poleca microblading.

Christina Aguilera eyebrows
W latach 90. Christina Aguilera utrzymywała cienkie i schludne brwi.Getty Image

Ramon Padilla, właściciel EverTrue Microblading Salon w Chicago i Nowym Jorku powiedział, że widzi również wielu klientów, których brwi są poza naturalnym odrastaniem.

“Dostajemy całkiem sporo klientów, którzy w latach dziewięćdziesiątych mają zbyt dużo kontroli, około 25 lub 30 procent osób, które przychodzą,” powiedział Padilla TODAY Style. “Większość z nich ma brwi nierówne lub z brakującymi ogonami lub czasami bez brwi”.

Jennifer Lopez '90s
Brwi Jennifer Lopez zdecydowanie wyglądają teraz inaczej.Redferns

Padilla dodał, że różne kształty brwi wyglądają inaczej na wszystkich, więc dostosowanie się do trendu może nie być najlepsze dla twojej twarzy.

“Myślę, że musimy powrócić do tego, co wygląda dobrze na ludziach, a nie na brwiach na specjalne okazje lub na szok” – powiedział. “W przypadku niektórych rodzajów twarzy, takich jak starsi klienci lub kobiety o mniejszych rozmiarach, cienki czoło może być naprawdę eleganckie, a jedynie różne cechy, które wyglądają dobrze od osoby do osoby”.

Microblading, znaczki z brwiami i wszystko, co musisz wiedzieć o brwiach

27.07.201704:11