Moms wściekła na buty “Daddy’s Money” Skechers’a dla nastolatków

Mamy nie są zbyt zadowolone z nowych reklam kierowanych na reklamy – takich, które wywierają nadmierną presję na karty kredytowe ojców.

Najnowsza kolekcja tanców firmy Shoe firmy Skechers nosi tytuł “Daddy’s Money”, a kampania marketingowa na kliny sneakersowe ma następujący slogan: “Zepsuj się z pieniędzmi tatusia, super fajnymi butami, które postawią Cię w centrum uwagi z dawką łupów i 2 -w ukrytym klinie. “

Obuwie 65 USD z logo “Daddy’s Money” na pięcie zostało nazwane wszystkim, od “niesmacznego” do “brzydkiego” do “wszelkiego rodzaju niewłaściwego”.

“[Ta reklama] popiera pogląd, że praca dziewczyny polega na manipulowaniu ojcem, zadaniem ojca, aby wykonywać swoją córkę”, napisała Jeanne Sager z The Stir.

“NIE jest tak, jak uczymy dziewczyny i młode kobiety, aby dostać to, czego chcą” – tak brzmiało w Lidii B. z Rants z Mommyland. “Jest tak źle, że gdyby to był szkic sobotniej nocy na żywo – byłoby to zabawne, ale tak nie jest.

W odpowiedzi Skechers twierdzi, że nazwa nowej kolekcji nie powinna być traktowana poważnie. “Nazwa Daddy’s Money i reklama kolekcji mają być zabawne i niefrasobliwe, i żałujemy, że niektórzy ludzie byli urażeni tym imieniem” – powiedziała firma w oświadczeniu wydanym w czwartek..

Poza kontrowersyjną strategią marketingową, kliny sneakerowe zostały ostatnio ostrzelane ze względu na potencjalne zagrożenia dla zdrowia. Buty zawierają ukrytą piętę, która sprawia, że ​​wyglądają jak zwykły tenisówka, ale dodatkowy podnośnik nie jest zalecany do rosnących ciał.

“Istnieje dodatkowe ryzyko dla dziewczynek, które noszą te buty i jeszcze nie osiągnęły dojrzałości szkieletowej”, powiedział dr TOMASZ DOORA, dr A. Gabriel Schifman, pediatra specjalizujący się w medycynie ratunkowej w Dallas. “Podnosząc piętę, nacisk kładziony jest na przodostopie, co może wpływać na kształt kości i sposób, w jaki rosną, a także skracać ścięgno Achillesa, co może powodować problemy na drodze pod względem bólu i chodu dziecka. . “

Nie wspominając o tym, że niektórzy rodzice martwią się tym, że trampki na wysokich obcasach wysyłają swoje córki do nauki, a wielu uważa, że ​​to sprawia, że ​​wyglądają na szczuplejsze lub bardziej seksowne, zanim nadejdzie odpowiedni wiek..

“Dlaczego dziewczęta potrzebują nawet 2-calowego klina? Czy uczymy ich, że muszą być wyżsi? Więc co – wydają się być szczuplejsi?” zapytał Sager. “Ponieważ niezależnie od ich wielkości, wzrostu czy typu ciała, to jest złe.”

Co sądzisz o kontrowersyjnej kampanii marketingowej??

Więcej od DZISIAJ:

Trampki na wysokich obcasach wgryzają się w stopy dzieci – ale powinny one?

Perfumy dla niemowląt? Dolce & Gabbana, aby uwolnić zapach tot