Model rozmiaru 4: Zostałem zwolniony za bycie zbyt grubym

Jeśli zapytasz przypadkowo ludzi o słowo Filippa Hamilton, usłyszysz wiele synonimów “wspaniały”. To, czego nie usłyszysz, to “gruby”.

A jednak model o wymiarach 5 stóp i 10 cali, o wadze 120 funtów, mówi, że to właśnie dlatego została zwolniona przez Ralpha Laurena po ośmiu latach pracy z projektantem mody..

“Powiedzieli, że nie pasuje już do ich ubrań” – powiedział Stunner w rozmiarze 4 w Ann Curry w Nowym Jorku. Hamilton powiedział, że Lauren napisała list do swojego agenta, mówiąc: “Kończymy twoje usługi, ponieważ nie pasujesz do przykładowych ubrań, które musisz nosić”.

Ralph Lauren zaprzeczył, że została zwolniona za bycie zbyt dużą.

“Uważamy ją za ważną część naszego obrazowania i budowania świadomości marki” – powiedział projektant w komunikacie dla mediów. “Żałujemy, że nasz związek zakończył się z powodu niemożności wywiązania się z zobowiązań wynikających z jej umowy z nami.” (Przeczytaj pełne oświadczenie firmy tutaj.)

Hamilton zaprzeczył, nie wypełniając swoich zobowiązań wobec firmy, którą nazwała drugą rodziną.

“Zrobiłem wszystko, co mogłem. Byłem wobec nich bardzo lojalny. Byłem punktualny za każdym razem “- powiedział Hamilton.

Fotografowanie kontrowersji

23-letnia szwedzko-francuska modelka, która pracowała dla Lauren od 15 roku życia, powiedziała Curry’emu, że Ralph Lauren zwolnił ją w kwietniu za pośrednictwem agencji. Powiedziała, że ​​nie ma zamiaru upublicznić swojej skargi, ale zmieniła zdanie, gdy na jej stronie pojawił się jej fotomedyczny obraz w centrum handlowym w Japonii BoingBoing.com.

“Oni sfotografowali ją w sposób, który jest dla mnie groteskowy i sprawia, że ​​wygląda jak kreskówka” – powiedział w wiadomościach NBC Geoffrey Menin, prawnik Hamiltona. “Problem polega na tym, że szkodzi jej. Kto chce zatrudnić kogoś takiego?

Ralph Lauren szybko usunął reklamę i ruszył legalnie, żądając zdjęcia z Internetu. “Dowiedzieliśmy się, że jesteśmy odpowiedzialni za słabe obrazowanie i retuszowanie, które zaowocowało bardzo zniekształconym obrazem kobiecego ciała” – powiedziała firma w oświadczeniu.

Pomimo zastrzeżenia, Hamilton powiedział, że zniekształcony obraz skłonił ją do mówienia.

“Nie jest to dobry przykład, gdy widzisz ten obraz, każda młoda kobieta będzie na niego patrzyła i myśli, że to normalne, że tak wygląda. Nie jest “, powiedziała Curry. “Widziałem moją twarz na tej super-bardzo chudej dziewczynie, która nie jest mną. To sprawia, że ​​jestem smutny. To sprawia, że ​​myślę, że Ralph Lauren chce mieć taki obraz. To amerykańska marka … i nie jest zdrowa, a to nie w porządku. “

Powiedziała, że ​​odejście było emocjonalnym ciosem. “Byłem bardzo smutny. Pracuję z nimi odkąd skończyłem 15 lat. Dla mnie to była moja druga rodzina, więc bardzo mnie to zraniło “- powiedział Hamilton.

“Błędne koło mody”

Myśl, że jest zbyt gruba, by modelować, również jest katastrofalna. Inni w branży zgadzają się.

Leslie Goldman, ekspert od wizerunku ciała, powiedział NBC News: “Myśl, że ten model jest zbyt gruby, jest śmieszna. Kiedy ją widzisz, jest bardzo wysoka i bardzo szczupła. Ma idealne ciało modelki, ale najwyraźniej nie jest wystarczająco doskonała. “

Kate White, redaktor naczelna magazynu Cosmopolitan, dołączyła do Hamilton and Curry i zgodziła się z Goldmanem. White powiedział, że problem jest czymś w rodzaju błędnego koła.

“To naprawdę zaczyna się od przykładowych ubrań. Zmniejszyli się. Są teraz jak 2 lub 4. W pewnym stopniu odnosi się to do ery Kate “, powiedziała, odnosząc się do Kate Moss, super-cienkiej supermodelki, której kariera rozpoczęła się w 1988 roku w wieku 14 lat.” Przedtem, supermodelki takie jak Cindy Crawford i Christie Brinkley – były naprawdę kręte. Ale zrobili się chudsi i chudsi. Ubrania stały się mniejsze. Tworzy to ten cykl, w którym trzeba dopasować ubrania, aby uzyskać pracę, a następnie modele stają się mniejsze i to jest to, czego musimy używać w opowiadaniach o modzie. “

White powiedział, że pomimo niedawnych prób ukazania normalnych kobiet w magazynach o modzie, kobiety muszą zmusić branżę do zmian.

“Myślę, że kobiety muszą protestować i popierać to, ponieważ czasami kobiety mówią, że chcą mieć prawdziwe dziewczyny w opowiadaniach, ale często te historie nie są tak dobre, a jeśli umieścisz ciężką gwiazdę na okładce, może nie sprzedawać również – powiedział White. “Kobiety muszą narzekać, a następnie poprzeć je swoimi działaniami – za pomocą swoich portfeli”.