Miss America pozbywa się konkurencji w kostiumach kąpielowych: “Nie jesteśmy już widowiskiem”

Zawodnicy Miss America nie będą już trenować na scenie w strojach kąpielowych. To dlatego, że kobiety nie będą już oceniane pod względem wyglądu fizycznego, zgodnie z organizacją, która prowadzi ogólnopolski konkurs.

Organizacja Miss America ogłosiła “przełomową” decyzję o odrzuceniu wyzwania stroju kąpielowego w oświadczeniu we wtorek rano.

“Ta zmiana formatu sygnalizuje koniec części stroju kąpielowego w konkurencji” – powiedziała organizacja. “W jej miejsce każdy kandydat będzie uczestniczył w interaktywnej sesji na żywo z udziałem sędziów, w której podkreśli jej osiągnięcia i cele życiowe oraz to, jak wykorzysta swoje talenty, pasję i ambicje, by wykonać pracę Miss America.”

The Miss America Competition swimsuit competition is no longer an event.
Uczestnicy Miss America biorą udział w ostatnim konkursie strojów kąpielowych we wrześniu 2017 r. W Atlantic City, New Jersey.Getty Images

Organizacja stwierdziła, że ​​zmieniłaby także swoją suknię wieczorową, aby “teraz dawać uczestnikom swobodę wyrażania na zewnątrz swojej pewności siebie w stroju wieczorowym z ich wyboru, dyskutując, w jaki sposób będą rozwijać swoje inicjatywy społeczne”.

Część talentowa wydarzenia pozostanie nienaruszona.

“Nie jesteśmy już widowiskiem”, powiedziała Gretchen Carlson, była gospodarz Fox News, która przewodniczy Radzie Powierniczej Miss America Organization. “Miss America będzie reprezentować nowe pokolenie liderów skupionych na nauce, wpływie społecznym, talencie i umacnianiu . “

Hoda Kotb i Jenna Bush Hager opowiadają o zmianach w Miss America

Jun.05.201801:08

Carlson, dawna sama Miss America, stała się ostatnio wybitnym orędownikiem przeciwko molestowaniu seksualnemu. W 2016 roku rozwiązała pozew przeciwko byłemu prezesowi Fox News Rogerowi Ailesowi, sprawę, która spowodowała jego odejście z sieci.

“Przeżywamy rewolucję kulturalną w naszym kraju, w której kobiety znajdują odwagę, aby wstać i usłyszeć głos w wielu kwestiach” – powiedział Carlson w oświadczeniu. “Miss America z dumą ewoluuje jako organizacja i przyłącza się do ruchu inicjacji”.

Cara Mund, obecna Miss Ameryki, z zadowoleniem przyjęła zmianę posta na Twitterze, która pokazała, że ​​bikini znika w obłoku dymu.

“Zmieniamy stroje kąpielowe w zupełnie nową erę #byebyebikini # MissAmerica2019” – napisała.

W 2016 r. Konkurs Miss Teen USA, prowadzony przez organizację Miss Universe Organization, zrzucił konkurs na strój kąpielowy i zastąpił go częścią sportową. Decyzja odzwierciedla “ważną zmianę kulturową, którą wszyscy celebrujemy, która daje siłę kobietom prowadzącym aktywne, celowe życie” – powiedziała organizacja w oświadczeniu.

Konkurs Miss America będzie transmitowany na żywo w ABC 9 września.