Mężczyzna został wysłany do domu za noszenie szortów do pracy … więc wrócił w sukience

Brytyjczyk zmusił swoją firmę, by zmieniła swój letni strój po wskazaniu podwójnego standardu dla pracowników płci męskiej i żeńskiej.

Kiedy wielka fala upałów uderzyła w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu, Joey Barge, lat 20, postanowił pozostać spokojny, nosząc szorty do swojej pracy w call center w Buckinghamshire, w regionie na północny zachód od Londynu..

“Jeśli kobiety mogą nosić spódnice / sukienki w pracy, czy mogę nosić takie sprytne spodenki?”, Napisał na Twitterze, wraz ze zdjęciem granatowych szortów i koszuli zapinanej na guziki.

Czy mężczyźni mogą nosić szorty w miejscu pracy?

23.2.201701:50

Około pół godziny później dostał odpowiedź.

“Nie,” napisał. “Właśnie wysłano do domu z pracy.”

Barge pojechała do domu, aby się przebrać, ale powiedziała, że ​​było zbyt ciepło, by nosić długie spodnie do biura.

“Jestem bardzo zmartwiony” – napisał na Twitterze. “Biuro jest takie gorące, a ja się tak bardzo pocę i czuję się nieswojo.”

To is the outfit that got Joey Barge sent home from work.
Oto strój, dzięki któremu Joey Barge został odesłany do domu z pracy.Joey Barge / Twitter

W końcu znalazł strój, który pomógłby mu zachować spokój, jednocześnie dostosowując się do zasad odzieży swojej firmy – zasad dla pracownic, to jest.

Wysłał selfie z nowej czarnej i różowej sukience, którą wybrał.

Barka wore a dress when he returned to work to protest his company's 'no shorts' rule for male employees.
Barka założyła sukienkę, gdy wrócił do pracy, by zaprotestować przeciwko obowiązującej w jego firmie zasadzie “brak szortów” dla męskich pracowników.Joey Barge / Twitter

Barge pomyślała, że ​​wpadnie w kłopoty z powodu swojego zestawu do tworzenia oświadczeń.

“Do zobaczenia wkrótce, twitter”, napisał zdjęcie swojego nowego stroju, gdy wracał do biura. “Wkrótce zostanę odesłany do domu.”

Barka figured he would be sent home for wearing this dress to work.
Barge pomyślała, że ​​zostanie odesłany do domu za noszenie tej sukni do pracy.Joey Barge / Twitter

Ale ku jego zaskoczeniu protest zadziałał. Kilka godzin później Barge napisała na Twitterze zdjęcie e-maila wysłanego z wyższego poziomu w centrum obsługi telefonicznej.

“Panowie w biurze mogą nosić krótkie spodenki”, czytamy w e-mailu, dodając, że spodenki nie mogą być w “jasnych kolorach – tylko czarne, granatowe lub beżowe”.

Barka tweeted this photo of an email from his company, amending its 'no shorts' rule for men at the office.
Barge napisał na Twitterze to zdjęcie e-maila od swojej firmy, zmieniając zasadę “brak szortów” dla mężczyzn w biurze. Joey Barge / Twitter

Historia ubioru Barge uderzyła w ludzi z całego świata, a jego tweety na żywo dotyczące tego incydentu były lubiane i udostępniane tysiące razy.

“Uwielbiam to, że to zrobiłeś!”, Napisał jeden z nich do Barge. “To prawda, że ​​w wielu środowiskach pracy istnieje tak dziwna różnica między kodem męskim / żeńskim!”

“Nigdy nie rozumiałam, dlaczego spódnice / sukienki są akceptowane, ale szorty nie są wystarczająco profesjonalne?”, Odezwał się inny mężczyzna.

W debacie o klimatyzacji niektórzy mężczyźni są pod kołnierzem

Aug.06.201501:13

Jeśli chodzi o Barge, mówi, że znalazł sposób na noszenie szortów do pracy przy zachowaniu profesjonalizmu.

“Kupiłem chinos, pocięłam je i nacisnąłem, żeby były sprytne” – napisał na Twitterze następnego dnia. “To lepsze niż spodnie.”