Kiedy jej córka nazywała ją grubą, ta mama miała doskonałą odpowiedź

Kiedy Allison Kimmey poprosiła swoje dzieci, żeby wyszły z basenu, nie spodziewała się reakcji córki. 4-letnia Cambelle była zaniepokojona, że ​​wyszła z wody i powiedziała swojemu bratu, że “mama jest gruba”.

Kimmey, lat 30, był powalony.

“Zastanawiałem się, skąd to się wzięło, odkąd nie robimy tego w naszym domu” – powiedziała mama z Cocoa Beach na Florydzie w “TODAY Style”. “Nie chciałem też uwierzyć, że używanie słowa” tłuszcz “było zniewagą. Poprosiłem ją, żeby spotkała się ze mną na górze, abym mógł poświęcić kilka minut na zebranie myśli, zanim zareaguję.

View this post on Instagram

My daughter called me fat today. She was upset I made them get out of the pool and she told her brother that mama is fat. I told her to meet me upstairs so we could chat. Me: "what did you say about me?" Her: "I said you were fat, mama, im sorry" Me: "let's talk about it. The truth is, I am not fat. No one IS fat. It's not something you can BE. But I do HAVE fat. We ALL have fat. It protects our muscles and our bones and keeps our bodies going by providing us energy. Do you have fat?" Her: "yes! I have some here on my tummy" Me: "that's right! So do I and so does your brother!" Her brother: "I don't have any fat, I'm the skinniest, I just have muscles" Me: "actually everyone, every single person in the world has fat. But each of us has different amounts." Her brother: " oh right! I have some to protect my big muscles! But you have more than me" Me: "Yes, that's true. Some people have a lot, and others don't have very much. But that doesn't mean that one person is better than the other, do you both understand? Both: "yes, mama" Me: "so can you repeat what I said" Them: "yes! I shouldn't say someone is fat because you can't be just fat, but everyone HAS fat and it's okay to have different fat" Me: "exactly right!" Them: "can we go back to the pool now?" Me: no 🤣🤣 __________________ Each moment these topics come up i have to choose how I'm going to handle them. Fat is not a bad word in our house. If I shame my children for saying it then I am proving that it is an insulting word and I continue the stigma that being fat is unworthy, gross, comical and undesirable. Since we don't call people fat as an insult in my household, I have to assume she internalized this idea from somewhere or someone else. Our children are fed ideas from every angle, you have to understand that that WILL happen: at a friends house whose parents have different values, watching a tv show or movie, overhearing someone at school- ideas about body image are already filtering through their minds. It is our job to continue to be the loudest, most accepting, positive and CONSISTENT voice they hear. So that it can rise above the rest. Give me a 🙌🏻 if this resonated w u! Just do you! Xoxo Allie

A post shared by Allison 💗 Self Love Every Day (@allisonkimmey) on

Cambelle poczuła się źle z powodu tego, co powiedziała i szybko przeprosiła, ale Kimmey nadal wykorzystywał ten incydent jako okazję do nauki zarówno dla Cambelle, jak i dla jej 6-letniego syna Grahama..

“Prawda jest taka, że ​​nie jestem gruby. Nikt nie jest gruby. To nie jest coś, czym możesz BYĆ “- powiedział Kimmey swoim dzieciom, według postu na Instagramie, napisanego później o rozmowie. “Ale mam dużo tłuszczu. Wszyscy mamy tłuszcz. Chroni nasze mięśnie i nasze kości i utrzymuje nasze ciało w ruchu, zapewniając nam energię. “

Kimmey, która obecnie pisze książkę dla dzieci o pozytywnym ciele, powiedziała również swoim dzieciom, że każdy ma różne ilości tłuszczu “, ale to nie znaczy, że jedna osoba jest lepsza od drugiej.”

Dzieci zdawały się wchłaniać wiadomość od matki. Kimmey napisał na Instagramie, że ją powtórzyli. “Nie powinienem mówić, że ktoś jest gruby, ponieważ nie możesz być po prostu gruby” – powiedzieli jej – “ale wszyscy mają tłuszcz i jest w porządku mieć inny tłuszcz”.

Kobiety rozbierają się, by ogarnąć swoje piękno przed sezonem na kąpielówki

30 maja 2017 r05:31

Relacja Kimmey o jej inspirującym rodzicielskim momencie szybko stała się wirusowa, zdobywając ponad 33 000 sympatii na Instagramie.

Mama dwojga ma nadzieję, że jej post przypomni innym rodzicom modelowanie pozytywnego języka i zachowań ciała dla własnych dzieci.

“Chcę, aby rodzice widzieli, że jesteśmy najgłośniejszymi głosami, które powinny słyszeć nasze dzieci, niezależnie od zewnętrznego hałasu” – powiedziała w wywiadzie dla TODAY Style. “Bardzo ważne jest, abyśmy starannie dobierały nasze słowa i były chętne do prowadzenia tych trudnych rozmów”.

Kimmey mówi, że te rozmowy powinny zacząć się wcześnie, ponieważ dzieci są bombardowane nierealistycznymi standardami urody od bardzo młodego wieku. Używanie przez córkę słowa “tłuszcz” jako zniewagi było doskonałym przykładem.

“Ponieważ nie nazywamy ludzi grubymi jak obelgami w moim domu, muszę założyć, że zinternalizowała ten pomysł skądś lub kimś innym”, napisała na Instagramie. “Nasze dzieci są karmione pomysłami pod każdym kątem, musisz zrozumieć, że to się stanie: w domu przyjaciela, którego rodzice mają różne wartości, oglądając program telewizyjny lub film, słuchając kogoś w szkole – pomysły na temat obrazu ciała już filtrują umysły. Naszym zadaniem jest nadal być najgłośniejszym, najbardziej akceptującym, pozytywnym i KONSEKWENTNYM głosem, który słyszą. “

Kimmey podzieliła się także z nią, jak modeluje pozytywny stosunek ciała do własnego domu.

“Pokazuję im drogę, będąc szczęśliwą na własnej skórze”, powiedziała w wywiadzie dla TODAY Style. “Nie mówimy o zdrowiu w kategoriach liczb czy funtów, a my konsekwentnie koncentrujemy się na odnajdywaniu naszej radości i życiu z życzliwością”.

“To nie zawsze będzie idealne” – dodała – “ale zawsze warto byłoby pokazać im życie, w którym nie muszą bać się własnego ciała”.