Jako manikiurzystka Lady Gagi: “Tyle pracy”

W naszej serii “What Beauty Means Me”, kobiety z różnych środowisk dzielą się swoimi przemyśleniami na temat starzenia się, współczesnych wyzwań i oczywiście ich sekretów dotyczących makijażu i pielęgnacji skóry. W tym tygodniu przeprowadzamy wywiady z manikiurzystką z gwiazdami Naomi Yasuda.

Kiedy Madonna, Alicia Keys, Eve i inne gwiazdy chcą ich paznokci zrobić, zwykły francuski manicure po prostu nie zrobi. Wezwali artystę paznokci Naomi Yasuda do tworzenia unikalnych projektów na najmniejszych powierzchniach.

“W tym roku zrobiłem gwoździe Madonny na jej występ w Super Bowl”, powiedział 28-letni Yasuda dla TODAY.com. “Słowa nie potrafią opisać, jak byłem podekscytowany. To była jedna z najbardziej pamiętnych prac w mojej karierze. Poza tym uwielbiałem pracować ze Stevenem Tylerem. Zrobiłem jego paznokcie na koncert Aerosmith. Zaprosił mnie na swój koncert i kiedy zobaczyłem jego paznokcie na wielkim ekranie, prawie płakałem. “

Twórczość Yasudy obejmuje wszystko, od lodowych rożków, M & M, ikon Nowego Jorku, takich jak Empire State Building, klejnoty, paski i odbitki zwierząt. Manicure trwa od pół godziny do dwóch godzin, a ciężka praca się opłaca: jej ostatnia praca dla DJ Roxy Cottontail z obrazami Beyonce i Jay-Z została napisana na blogu o aprobacie samej Beyonce.

“Moim celem jest zaznajomienie ogółu z paznokciami i zobaczenie, jak skomplikowane i kreatywne może być” – powiedziała.

Pochodząca z Japonii rozpoczęła pracę w sztuce paznokci tam, gdzie była popularna od 10 do 15 lat.

“Zawsze lubiłem robić własne paznokcie” – powiedział Yasuda. “Wtedy zacząłem robić paznokcie moich sióstr i przyjaciół. Niedługo później zdałem sobie sprawę, że jestem w tym naprawdę dobry. “

Choć Yasuda próbowała innych mediów, najbardziej lubi tworzyć obrazy na paznokciach. “Próbowałem kilka razy malować” – powiedziała – “ale wolę małe płótno jak gwoździe”.

Yasuda przeprowadził się do Nowego Jorku pięć lat temu po wizycie w mieście tylko raz. “Byłem tak zainspirowany i zachwycony energią, modą i różnorodnością ludzi. Ale nie mówiłem po angielsku i nie znałem nikogo w Nowym Jorku.

Poprzez pracę w salonie Hello Beautiful w Williamsburgu, Brooklyn, a także na swojej stronie internetowej, Yasuda znalazła niszę. Jej pierwszym znanym klientem była piosenkarka Keri Hilson, dla której zaprojektowała neonowo różowe gwoździe leoparda do sesji zdjęciowej.

“Artystka makijażu Keri również pracowała z Lady Gagą” – powiedziała. “Miałem okazję pracować z nią przez Gagę. Muszę przyznać, że miałem szczęście, ponieważ spotkałem się z większością moich celebrytów za pośrednictwem moich klientów z mojego salonu. “

W zeszłym roku Yasuda pracowała z Barney’s New York dla pop-upu Lady Gaga i stworzyła odpowiednio egzotyczne paznokcie dla gwiazdy mody. “Stworzyłem cztery różne końcówki do paznokci i dwa rodzaje gwoździ minx” – powiedziała. “Wykonuję również ręcznie 1 500 tipsów (dla instalacji Barneya). To było bardzo dużo pracy, ale to najbardziej wyjątkowe i szalone paznokcie, które już zrobiłem. “

Yasuda wierzy, że piękne paznokcie poprawiają ogólny wygląd. “Paznokcie są bardzo ważnymi częściami naszej urody, ponieważ nawet jeśli nie masz makijażu, nawet gdy twoje włosy nie są zrobione, twoje paznokcie wciąż wydają się uderzające.”  

Jej własne, oczywiście, nie pozostają zbyt długo przyjemne. “Moje paznokcie są zawsze zrujnowane przez robienie cudzych paznokci” – powiedziała. “Lubię zmieniać własne paznokcie co dwa tygodnie … Ja osobiście lubię proste paznokcie dla siebie. Czasami proste są gwoździe. ” 

Paznokcie dla Yasudy są najlepszym dodatkiem.

“Zawsze uważam, że posiadanie pięknych paznokci (lub) paznokci jest jak posiadanie biżuterii na palcach” – powiedziała. “Możesz wyrazić swoją osobowość i styl poprzez swoje paznokcie. Posiadanie pięknych i zdrowych paznokci sprawia, że ​​czujesz się pięknie. To uczucie daje ci pewność siebie, a pewność siebie sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Sprawia, że ​​wyglądasz jeszcze lepiej. “

Jakie są twoje ulubione produkty kosmetyczne?
“Kocham Helena Rubinstein Magic Concealer (37 USD, amazon.com). Bardzo dobrze pokrywa ciemne okolice oczu. Ponadto, MAC Liquidlast Liner (18,50 USD, maccosmetics.com) – ten eyeliner jest długotrwały i lubię jego fakturę. Wygląda jak lateks po tym, jak położysz go na oczy. “

Czy jest jedna rzecz, którą absolutnie musisz zrobić, zanim wyjdziesz z domu?
“Perfumy. Mam skłonność do (jak) drzewnych, orientalnych perfum takich jak Kilian. “

Kto jest Twoją ikoną stylu?
“Moi przyjaciele i klienci. Poznaję ich i podziwiam wszystko, co osiągają. “

Jak zarządzasz swoimi włosami?
“Mam bardzo długie włosy. Bardzo ważne jest dla mnie leczenie włosów. Robię to raz w tygodniu i nie śpię z mokrymi włosami. ”

Pielęgnacja skóry / końcówka do makijażu do życia według:
“Zdejmij cały makijaż przed pójściem spać – bez względu na to, jak późno.”

Więcej z tej serii:
Sekrety urody od 80-letniej “bogini” stylu