Jak ten nastolatek udowodnił, że jego strój szkolny ma podwójny standard

Kiedy nastolatek z Kalifornii zauważył, że wiele uczennic w jego szkole średniej zostało ukaranych za noszenie tego, co uważał za całkowicie dopuszczalne, stworzył sprytny plan w proteście.

Phillip Rodriguez, lat 17, pojawił się w październiku w klasie w październiku ubrany w białą koszulę obnażającą brzuch i podwieszone dżinsy, które ujawniły jego bieliznę – wyraźne naruszenie przepisów dotyczących ubioru.

“Chciałem zobaczyć, no cóż, jeśli dziewczęta są zakodowane w tym celu, co jeśli zrobię to?” Rodriguez, senior w Hueneme High School w Oxnard w Kalifornii, powiedział TODAY Style.

Rodriguez powiedział, że wpadł na ten pomysł po szczególnie brutalnej fali upałów, kiedy był świadkiem, jak kilka uczennic w jego szkole wpadło w kłopoty ze swoimi ubraniami. W południowo-kalifornijskim mieście odnotowano rekordowe upały pod koniec października, przy temperaturach powyżej 100 stopni przez kilka dni z rzędu.

“Było bardzo gorąco”, powiedział Rodriguez. “Te dziewczyny, nie chcą nosić spodni. Chcą nosić coś wygodnego … noszą więc rzeczy, które odsłaniają ramiona, albo żołądek tu i tam. I szorty. Ale zawsze będą dla niej zakodowane sukienki. Czułem, że nie było to dokładnie w porządku. “

Wyjaśnił, że bycie zakodowanym na ubranie może obejmować wszystko, od wysłania do domu, aż do zmiany przez władze w szkole.

Tak więc Rodriguez obciął białą koszulkę Hanesa i nosił prowizoryczną bluzkę do szkoły 26 października. Podczas gdy nauczyciele byli rozbawieni, nie sprawiał kłopotów strojowi, powiedział.

“Byli po prostu zaskoczeni”, powiedział. “Nie mówili nic złego. Po prostu pytali mnie, to dziwne – dlaczego nosiłeś to? “

Rodriguez zapisał swój protest na Twitterze, a zdjęcia jego stroju stały się wirusowe. Powiedział TODAY Style, że próbował udowodnić, że uczennice są niesprawiedliwie celowane przez szkolne kody ubioru. Chce również wyjaśnić, że nie jest rozpraszany przez swoje stroje, ponieważ rozpraszanie jest często wymieniane jako powód egzekwowania przepisów dotyczących ubioru.

“Wojna w szafie” jako uczniowie, szkoły walczą o ubiór

Sep.01.201503:40

“Nie będę wpatrywać się w ramiona jakiejś dziewczyny przez 30 minut okresu”, powiedział. “To bardzo dziwne, żeby kogoś kodować, bo to rozprasza. Nie rozpraszam się. “

Ale czy administratorzy otrzymali wiadomość? Rodriguez nie jest tego taki pewien. Szkoła nie odpowiedziała na prośbę TODAY o komentarz.

Nastolatek powiedział, że jest zaskoczony całą uwagą, jaką uzyskała jego historia, i teraz podejrzewa, że ​​ubiór jest większym problemem niż zdawał sobie sprawę.

“Może nasza szkoła nie jest jedyną, która ma problem” – powiedział Rodriguez. “Oczywiście nie spodziewałem się, że tak się stanie.”