Jak “dziwny wypadek” nauczył mnie, że piękno pochodzi z wewnątrz

Celina Jade to chińsko-amerykańska aktorka i modelka. Po tym, jak przeżyła oparzenia trzeciego stopnia na klatce piersiowej i ramionach po wypadku w kuchni, Jade powiedziała, że ​​lepiej rozumie, jak piękno naprawdę pochodzi z wnętrza. Niedawno rozmawiała z TODAY Style o swojej podróży.

W 2012 r. Dostałem naprawdę ciężki wypadek. Zasadniczo włożyłem gorącą zupę i warzywa do blendera, a blender eksplodował, więc doszło do oparzeń trzeciego stopnia od ramion do klatki piersiowej.

Dlaczego uwielbiam moje blizny po oparzeniu trzeciego stopnia

23 października 2017 r01:51

Byłem w szpitalu każdego dnia. Lekarze z Hongkongu powiedzieli mi: “Wiesz, nie będziesz w stanie ponownie modelować, ani działać dalej, ponieważ rozrywka jest biznesem skoncentrowanym na ciałach i biznesie”.

To był dla mnie bardzo trudny czas. Ponieważ dopiero gdy się spłonąłem, zdałem sobie sprawę z tego, jak wiele z mojej tożsamości dodałem.

Więcej inspiracji znajduje się na liście Bohaterowie stylu z roku 2017.

Kocham moje blizny, ponieważ teraz mam wiadomość dla wszystkich: od zdrowia przychodzi szczęście i piękno oraz wszystkie piękne, jasne rzeczy na świecie.

Dowiedziałem się, jak ważne jest dla nas, abyśmy poczuli tożsamość w głębszych sprawach niż problemy głębokie.

Celina Jade
Celina Jade idzie na czerwony dywan przed pokazem “The Leisure Seeker (Ella & John)” podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji 3 września.Pascal Le Segretain / Getty Images

Kiedy po raz pierwszy spłonąłem, zdecydowanie się bałem. Bałem się nawet powiedzieć mojemu menedżerowi, że mi się to przydarzyło. Więc trzymałem go od miesiąca przez miesiąc, ponieważ martwiłem się, że on powie: “Och, już nie mogę tobą kierować”.

Ale potem zrozumiałem, że, wiesz, moje umiejętności nie pochodzą z mojego wyglądu. Jestem aktorem. Jestem tutaj, by grać role. Jestem tu, by dzielić się historiami innych ludzi. Nikt nie jest doskonały. Nikt nie ma doskonałego życia. To właśnie te małe niedoskonałości sprawiają, że historia wszystkich jest interesująca. Więc objąłem swoje blizny i powiedziałem sobie: “OK, to będzie teraz częścią mojej historii i to jest piękne”.

Jeśli chodzi o pozytywny wygląd ciała, naprawdę podziwiam Turię Pitt. Jest kobietą, która została przyłapana na ogniu z traw, a później biegła ultramaratonem, pomimo tego, jak wygląda na zewnątrz. Po spaleniu była odważna. Wyszła. Była na tych wszystkich okładkach czasopism i inspirowała tak wiele osób, od bardzo młodych nastolatków do znacznie starszych kobiet. To jest niesamowite.

Dla mnie zdrowy wizerunek ciała oznacza dobre samopoczucie w ciele i radość z serca. Szczerze mówiąc, dobre samopoczucie w moim ciele jest dla mnie całkowicie uzależnione od diety i zdrowia. Jeśli dobrze jem i ćwiczę, a ja medytuję i pozostaję skoncentrowany, to pomaga mi utrzymać zdrowy wizerunek ciała. Ponieważ wtedy naturalnie czuję się dobrze i to promieniuje.

Nigdy nie przegap żadnej rozmowy! Zapisz się do newslettera TODAY Style tutaj.

Moja filozofia piękna polega na tym, że piękno pochodzi z wnętrza. Zapomnij o tym, jak ludzie chcą wyglądać lub jakie reklamy mówią, że jest piękna. Z mojego doświadczenia, istotą człowieka jest jego dusza. Jeśli więc masz piękną duszę i robisz dobre rzeczy, a praktykujesz dobre cnoty, twoje piękno będzie świecić. Nie ma znaczenia, jak wyglądasz na zewnątrz.

Jak powiedziałem do Jordana Muto TODAYA. Ten wywiad został zredagowany i skondensowany dla jasności.