Ile naprawdę wiesz o SPF?

Kupowanie kremów przeciwsłonecznych może wydawać się przytłaczające – jest tak wiele opcji, że często trudno jest rozpoznać, który produkt najlepiej kupić. Zastanów się nad kryzysem: DZISIAJ rozmawiał z dyplomowanym dermatologiem Dr. Cybele Fishmanem i Dr Cameron Rokhsar, profesorem klinicznym dermatologii w Mount Sinai Hospital, aby dowiedzieć się, jak zachować bezpieczeństwo skóry przez całe lato.

Bądź bezpieczny na słońcu: najlepsze nowe filtry słoneczne i jak złożyć wniosek

23.2.201704:03

Oto kilka mitów o SPF, w które nie warto się kupować, a niektóre fakty, które nie zostały zrealizowane, były prawdziwe.

1. Dowolny SPF over 30 to przesada.

Fakt. Niedawne badanie przeprowadzone przez Consumer Reports wykazało, że spośród 60 badanych płynów do opalania, 28 nie spełniało wymagań SPF.

“Mam wrażenie, że to gra liczbowa, w którą grają firmy – a ludzie mają błędne przekonanie, że kupując balsam, który reklamuje 100 SPF, jest trzy razy lepszy niż 30 SPF. To nieprawda – powiedział Rokhsar. “Powiadam pacjentom, aby kupili SPF 30 o szerokim spektrum działania”.

“Osobiście uważam, że produkt zawierający cynk SPF 50 jest o wiele lepszy niż SPF 85, który nie zawiera cynku” – powiedział Fishman.

2. Istnieją pewne SPF, które należy stosować tylko raz dziennie.

Mit. Rokhsar szybko odrzucił ten mit jako “podniecony marketing”, absolutnie bez elementu prawdy. Zaleca pacjentom stosowanie kremów przeciwsłonecznych co dwie do trzech godzin, bez względu na markę lub typ, którego używają.

3. Piknące SPF są tak samo skuteczne jak filtry przeciwsłoneczne.

Mit. Produkty, takie jak Osmoza Zharmonizowany NetLalizator UV H20 (który pozwala na wypicie ochrony SPF) były nagłówkami gazet, ale dermatolodzy tacy jak Rokhsar pozostają sceptyczni.

“Nie mogę uwierzyć, że istnieje naukowe poparcie dla tego”, powiedział.

4. Odzież SPF jest lepsza niż w bawełnianej koszulce.

Fakt. “Ubrania SPF są w stu procentach skuteczne. Słońce nie powinno w ogóle przenikać do twojej skóry “- powiedział Rokhsar.

5. Możesz się spalić przez okno.

Fakt. “Chociaż nie można tak mocno spalić, jak w bezpośrednim świetle słonecznym, nadal można uzyskać pewien poziom promieniowania UVA i nadal należy nosić krem ​​przeciwsłoneczny, jeśli będziesz w samochodzie w słoneczny dzień”, powiedział Rokhsar.

“Okna samochodu filtrują (wychodzą) promienie UVB” – podkreślił Fishman. “Możesz palić z promieni UVA, a te promienie są związane z czerniakiem.”

Raporty konsumenckie: niektóre etykiety ochrony przeciwsłonecznej SPF wprowadzają w błąd

18 maja 2017 r01:45

6. Jeśli na głowie są włosy, nie musisz chronić głowy.

Mit. “Skóra głowy jest najczęstszym miejscem raka skóry u mężczyzn. Kiedy mężczyźni mają cofającą się linię włosów, nie myślą o nałożeniu kremu przeciwsłonecznego na głowę, ale muszą “- wyjaśnia Rokhsar.

Mężczyźni i kobiety powinni zawsze chronić głowy, nosząc kapelusz lub stosując krem ​​przeciwsłoneczny. Osoby o przerzedzających się włosach muszą szczególnie uważać na odsłonięte obszary skóry głowy.

7. Wodoodporny krem ​​przeciwsłoneczny nie musi być ponownie nakładany po wejściu do wody.

Mit. “Nielegalne jest nazywanie ochrony przeciwsłonecznej wodoszczelną zgodnie z nowymi przepisami FDA, ponieważ oznacza to, że bez względu na to, jak długo jesteś w wodzie, jesteś chroniony, co nie jest prawdą” – powiedział Fishman. “Nowe oznakowanie mówi, że coś jest wodoodporne i poda czas w wodzie, w której będziesz chroniony (zwykle 40 lub 80 minut).”

“Wodoodporne filtry słoneczne są lepsze, jeśli planujesz wejść do wody, ponieważ są one oparte na oleju” – powiedział Rokhsar. “Ale zawsze powinieneś ponownie aplikować”.

8. Jeśli nosisz krem ​​przeciwsłoneczny i regularnie nanosisz aplikację, możesz pozostać w słońcu przez cały dzień.

Mit. “Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed słońcem, musisz skrócić czas przebywania na słońcu” – powiedział Fishman. “Jeśli spalisz w pięć minut bez kremu przeciwsłonecznego, nawet mając dobry filtr przeciwsłoneczny z wysokim SPF (i ponownym nakładaniem), jeśli spędzisz osiem godzin na słońcu, spłoniesz.”

9. Jeśli nie jesteś spalony, twoja skóra jest w porządku.

Mit. Jeśli Twoja skóra w ogóle zmieni kolor, odczuwasz obrażenia od słońca. Pewnie, oparzenie jest gorsze dla skóry, ale obaj lekarze zgadzają się, że przewlekłe uszkodzenie (przez opaleniznę) może mieć trwałe rezultaty.

10. Mam ciemniejszą cerę, więc moja skóra jest bardziej chroniona.

Fakt. “Tak, ludzie o ciemniejszej karnacji mają wbudowaną SPF w skórę i są lepiej chronieni, ale nadal trzeba chronić skórę przed słońcem” – wyjaśnił Rokhsar.

11. Naturalne filtry słoneczne są lepsze dla Twojej skóry.

Mit. Zeszłego lata ekologiczna marka Jessiki Alba, The Honest Company, zobaczyła skargi klientów, którzy korzystali z nietoksycznego filtru przeciwsłonecznego i nadal mają poważne oparzenia..

“Naturalne filtry słoneczne to termin marketingowy, więc kupujący się wystrzegaj: poszukaj filtrów przeciwsłonecznych z listą cynku lub tytanu na składnikach” – powiedział Fishman..