Etykieta w salonie fryzjerskim: Jak dużo powinno się przechylić na fryzjera?

Nie masz pewności, ile możesz podać swoim fryzjerkom? Nie jesteś sam. W końcu relacje, które tworzysz w salonie, mogą być najbardziej intymne w twoim życiu. Kto poza twoim fryzjerem może sprawdzić swoje szare lub zniszczone włosy z taką praktyczną obojętnością? Co do woskowania w bikini, to może nie być twoją przyjaciółką, ale jest twoją … woskową bikini. Nie zbliża się zbytnio.

Zapytaliśmy Tahnee Seiler, trenera usług studenckich w Instytucie Aveda i Elie Camoro, najlepszego stylisty w Frederic Fekkai, aby przekazać nam właściwą wskazówkę. Podzielają także faux pas niektórych klientów.

Jak znaleźć najlepszą fryzurę do kształtu twarzy

12 października 2017 r02:05

Ile powinnaś wskazać swojej fryzurystce?

Co robią klienci: W nieoficjalnym sondażu Aveda najniższa wskazówka wynosiła 10 procent, a najwyższa 25 procent, ale większość kobiet twierdzi, że trzyma 20 lat. W dużych miastach i w ich okolicach odsetek był bardziej hojny, mimo że usługi kosztowały więcej. Kobiety o bardzo krótkich włosach, które przycina się i farbują co cztery do sześciu tygodni, nie zawsze dają ogromną wskazówkę, ponieważ ich roczny rachunek za piękno jest na tak wysokim poziomie. Styliści w niektórych małych miasteczkach piją jednak 15 procent jako normę. Ci, którzy pracują w centrum handlowym lub w salonach fryzjerskich i mają mniejsze szanse na lojalną klientelę, czasami otrzymują wskazówki nawet mniej.

Jaki personel salonu chce, abyś: Zacznij od 20 procent, aby być uczciwym. Młode matki podnoszą ante, jeśli ich przedszkolaki są na ostrzyżeniu. Jeśli przyjechałeś późno lub masz z tobą malucha, powinieneś zwiększyć swoją wskazówkę. Inne powody, dla których warto dać napiwek: jeśli w ostatnim momencie włączysz salon, Twoja stylizacja obejmuje masaż ramion lub manicure zawiera masaż dłoni. Najważniejsze: jeśli podoba ci się fryzjer, napiwków co najmniej 20 procent. Pomaga budować relacje z salonem i jest szczególnie pomocny w umówieniu się na spotkanie w ostatniej chwili.

Mówi Camoro: “Chcesz uzyskać najlepszą opiekę osobistą i nawiązać kontakt, nie chcesz wpaść w drugą kategorię w dużym salonie, w którym każda usługa jest tylko po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. kto może wezwać kapłana, kiedy lecisz z miasta i zapytać, czy możemy cię dopasować.

Należy wskazówka osoba do mycia szamponem?

Co robią klienci: To jest mylące. Wiele daje 20-procentowy napiwek i figurę, którą stylista podzieli z myjką szamponu. Kilka kobiet porównało je do jedzenia w eleganckiej restauracji z winnym stewardem i kelnerem, gdzie podają tylko jedną wskazówkę i zakładają, że restauracja dzieli ją..

Jaki personel salonu chce, abyś: Zapomnij o idei restauracji. Poradź wszystkich osobno. W dużych salonach, podaj co najmniej 3 $ do 5 $ na zmywarkę do włosów. Im bardziej działa szampon (np. Toner lub inne specjalne produkty), tym więcej należy podawać. Ale w mniejszych miastach, takich jak Brewer, Maine, koszt 5 USD za szampon wydaje się przesadny, ponieważ cena za szampon, kondycjonowanie, krój i suszenie w Defining Design to 21 USD, a stylistka Roxie Boudreau robi to sama..

Włosy Salon Etiquette: How Much Should You Tip Your Hairstylist
Należy osobno przechylić szampon? Digital Vision / Rayman / Getty Images

Czy przechyliłeś właściciela salonu fryzjerskiego?

Co robią klienci: Powszechnie uważa się, że nie należy dawać napiwku właścicielowi salonu, jeśli on lub ona ma włosy. Ale robi to coraz więcej klientów.

Jaki personel salonu chce, abyś: Ta zasada tak naprawdę już nie obowiązuje. Śmiało, napiwek właściciela.

Jakie bugi stylistów?

Co robią klienci: W dobie telefonów komórkowych, laptopów i telefonów BlackBerry klienci robią za dużo w fotelu stylisty. Ale mogą nie wiedzieć, jak bardzo to przeszkadza stylistom.

Jaki personel salonu chce, abyś: Być na czas. Nie anuluj w ciągu 24 godzin od wizyty. Nie ujawniaj się tak chory, że kaszlesz podczas strzyżenia. I nie siadaj przyklejone do telefonów komórkowych i tabletów. Twoje ciało musi być we właściwej pozycji, aby uzyskać dobrą fryzurę. Usiądź wygodnie i twarzą do przodu, bez przeczesywania klawiatury lub czasopisma. Co, jeśli masz ochotę po prostu wyłączyć strefę i nie mówić? Nie ma problemu, mówią styliści. Rozumieją, że niektórzy ludzie po prostu chcą się wyluzować i rozpieszczać. A jeśli odkładasz drzemkę podczas procesu farbowania włosów, niech tak będzie.

A co z prezentami?

Co robią klienci: Gdy są przywiązani do stylisty, klienci podają zarówno pieniądze, jak i prezenty na święta. Prezenty mogą być ręcznie robione przedmioty, takie jak rzemiosło lub ciasteczka. Artykuły zakupione w sklepie są również akceptowalne.

Jaki personel salonu chce, abyś: Styliści doceniają podziękowania i uznanie podczas wakacji. Nawet karta działa. “Napisz notatkę na ten temat i nie zapomnij umieścić swojego nazwiska, zawsze je czytamy” – mówi Camoro.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 1 stycznia 2013 r. W witrynie TODAY.com.