Drużyny USA na podium ujawniły się podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang

Zespołowi medaliści olimpijscy w USA będą w tym roku ciepłe i stylowe na podium!

Już za miesiąc, zanim rozpocznie się Zimowa Olimpiada w 2018 roku w PyeongChang w Korei Południowej, Nike ujawniło oficjalny sprzęt, który amerykańscy sportowcy będą nosić na medalowym stojaku.

Prawie wszystkie ceremonie medalowe odbędą się na arenach otwartych, a ich temperatura spadnie poniżej zera, więc sportowcy z pewnością będą musieli się rozkręcić..

Drużyna USA Olimpijskie stroje na podium ujawniły się już DZISIAJ

Jan.09.201800:57

Mając to na uwadze, Nike zaprojektowało super izolowaną kurtkę dla olimpijczyków płci męskiej i żeńskiej. Kurtka Team USA Hypershield Summit Jacket ma wodoodporną powłokę, która blokuje wiatr i deszcz, a także wbudowane ogrzewacze do rąk z dzianinami przymocowanymi do rękawa. Lekka, ale ciepła powłoka posiada również odpinaną kurtkę bomber.

Nike

Spodnie męskie i damskie posiadają wodoodporną powłokę DWR, która pomaga sportowcom pozostać suchym na podium. Posiadają również tylne kieszenie z zatrzaskami do noszenia małych przedmiotów.

Nike

Buty zaprojektowane przez Nike wytrzymują bardzo niskie temperatury. Zarówno męskie, jak i damskie buty mają zamknięcie bez koronek.

Zespół USA men's podium boot
Męskie buty na podium z USANike

Buty damskie są nieco wyższe i mają wbudowany materiał odbijający ciepło.

The Team USA women's podium boot
Podium dla kobiet w USANike

Podobnie jak kurtka i spodnie, oficjalne rękawice Team USA są pokryte wodoodpornym materiałem. Kciuki i palce wskazujące są kompatybilne z ekranem dotykowym – poręczne dla tych nieuchronnych złotych autoportretów – a rękawice mają ukryty zamek błyskawiczny, co ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie.

The full men's collection
Pełna męska kolekcjaNike

I, oczywiście, podium na Team USA jest drukowane z dużą ilością amerykańskich flag i napisów “USA”.

The full women's collection
Pełna kolekcja dla kobietNike

Dobra wiadomość dla wszystkich nas nie-olimpijczyków? Kolekcja medali amerykańskich Nike’s Team będzie dostępna do kupienia w Internecie oraz w wybranych sklepach od 15 stycznia.