Dlaczego twoje “włosy bolą” po długim dniu w kucyk?

Być może byłeś tam: pod koniec długiego dnia, zdejmujesz włosy i czujesz się … dziwnie, może nawet bolesnie.

To tak, jakby twoje włosy miały własny umysł i to naprawdę chce być z powrotem w tym kucyku. Brzmi znajomo?

To powszechna sensacja, ale dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, to nie jest naprawdę nasze włosy sama to boli, ale struktura pod tym się stresuje.

Jessica Alba
Ojej, Jessica Alba. Pascal Le Segretain / Getty Images

“Sposób myślenia o tym, że włosy, które widzisz, to tylko wierzchołek góry lodowej”, powiedział dr. Paradi Mirmirani, dyrektor ds. Zaburzeń włosów w Kaiser Permanente w północnej Kalifornii, powiedział TODAY Style. “Pod włosami dużo się dzieje – zakończeń nerwowych, naczyń krwionośnych, gruczołów olejowych. Jeśli myślisz o tej strukturze jako jednostce, to wrażenie zaczyna mieć nieco więcej sensu. Jeśli przesuniesz górną część, efekty włókna włosów co się dzieje pod spodem. “

A kiedy struktura ta zostanie przyciągnięta w kierunku, do którego nie była przyzwyczajona przez długi czas, prawie utknie. Mirmirani ostrzegł, że problem może być gorszy u osób, które mają długie, gęste włosy.

POWIĄZANE: 5 tajemnic stylistów włosów przysięgają (i faktycznie używać!)

“Prawdopodobnie jest też kilku ludzi, którzy mają zwiększoną wrażliwość” – dodała. “Podobnie jak niektórzy ludzie są naturalnie bardziej wrażliwi na swojej skórze”.

Niestety, nie ma żadnego rozwiązania, gdy “zranienie włosów” zapadnie. W poważnych przypadkach może to być znak ostrzegawczy dla czegoś bardziej problematycznego, powiedział dr Shani Francis, specjalista od wypadania włosów w okolicach Chicago..

Blake Lively
Wysoki kucyk Blake Lively wygląda świetnie, ale jeśli styl powoduje ból, rozważ zmianę ubioru. Gilbert Carrasquillo / FilmMagic

“Dobrze jest myśleć o swoich włosach jak kwiat lub roślina, która jest zakotwiczona w glebie”, powiedziała TODAY Style. “Za każdym razem, gdy ciągle coś ciągniecie, ciągle ciągniecie tę roślinę, jeśli utrzymuje się ciągłe napięcie, w końcu spowoduje to symptom – stan zapalny, a trwałe lub chroniczne zapalenie może przekształcić się w to, co nazywamy łysieniem trakcyjnym”.

Innymi słowy, wypadanie włosów.

“Ludzie dostają to za pomocą splotów włosów, bułeczek – widzicie to (z) balerinami, ponieważ zawsze noszą ciasne bułeczki na głowach” – powiedział Francis.

POWIĄZANE: 9 wskazówek, które pomogą ci przenieść włosy na kolejny poziom tej wiosny

A więc, co ma zrobić długowłosa dziewczyna (lub facet!)? Spróbuj obrócić wysokość kucyka w ciągu dnia i zachowaj najcieńsze fryzury na specjalne okazje.

Mirmirani i Francis, dermatolodzy certyfikowani przez daną placówkę z American Academy of Dermatology, powiedzieli, że wielu z ich pacjentów cierpiących na wypadanie włosów miało przez cały czas znaki ostrzegawcze, ale je ignorowało. Więc jeśli odczuwasz ból z powodu ciasnych kucyków lub innych fryzur, zachowaj ostrożność i wycofaj się. Hej, wybuchy są zawsze w dobrym stylu!

Jak ta historia? Sprawdź wideo poniżej.

Ile produktu do włosów należy zastosować?

19 grudnia 2016 r01:00