Dlaczego to w porządku, że Duchess Kate była ubrana na biało na królewski ślub

Catherine, księżna Cambridge, była promienna jak zawsze, gdy świętowała związek księcia Harry’ego i byłej Meghan Markle, teraz księcia i księżnej Sussex. Przybrała białą sukienkę Stelli McCartney …

Poczekaj – biały?!

Obraz: BRITAIN-US-ROYALS-WEDDING-GUESTS
Księżna Cambridge stoi z córką Księżniczką Charlottą poza kaplicą św. Jerzego.ANDREW MATTHEWS / AFP / Getty Images

Czy nie jest to zwykle uważane za wielkie faux pas dla gości weselnych? Czy Duchess Kate, która znana jest z nieskazitelnego stylu królewskiego, właściwie popełnia błąd mody ślubnej?

Zdecydowanie nie, zapewniła Diane Gottsman, ekspertka ds. Etyki narodowej, autorka “Nowoczesnej etykiety na lepsze życie” i założycielka Protokół School of Texas.

“Nic nie jest przez pomyłkę, jeśli chodzi o decorum w rodzinie królewskiej”, powiedział Gottsman TODAY Style. “Jestem pewien, że została zatwierdzona przez Meghan.”

Obraz:
Duke i Duchess of Cambridge rozmawiają podczas ceremonii ślubnej.Jonathan Brady / AP

Duchess Kate nie jest pierwszym królewskim gościem weselnym, który nosi biały. Jej siostra, Pippa Middleton, trafiła na pierwsze strony gazet w 2011 roku, kiedy przybyła na wesele Kate do księcia Williama w długiej sukni z kości słoniowej. Ale według Gottsmana dopuszczalne jest noszenie bieli za zgodą panny młodej.

Obraz: Image: Royal Wedding - Wedding Guests And Party Make Their Way To Westminster Abbey
Pippa Middleton bez wątpienia zezwoliła swojej siostrze na noszenie długiej białej sukni na królewskim weselu w 2011 roku. Pascal Le Segretain / Getty Images

Jednak goście powinni nadal stąpać ostrożnie. Ubieraj się tylko na biało, jeśli panna młoda przywołuje je najpierw i prosi o to. (Często jest to prośba zarezerwowana dla ważnych członków przyjęcia weselnego, takich jak matka panny młodej lub służąca honoru). Nigdy nie proś o pozwolenie, aby nosić ten kolor osobiście.

“Jako przemiły gość udający się na wesele, możesz mieć piękną białą sukienkę lub suknię z kości słoniowej, a ty nie nazywasz po prostu panny młodej i nie mówisz:” Hej, czy mogę też nosić kości słoniowej? ” “Powiedział Gottsman. “Z pewnością jest coś jeszcze w twojej szafie, którą możesz wybrać, to nie jest pytanie do oblubienicy”.

Królewskie wesele: Diuk i księżna Sussex opuszczają kaplicę św. Jerzego

19 maja 2017 r05:20

Ale co jeśli chcesz założyć białą spódnicę i marynarkę lub krótszą sukienkę jak u księżnej Kate? Czy to coś lepszego niż płynna biała suknia o długości podłogi?

Nie. “Biały jest biały, kość słoniowa to kość słoniowa” – powiedział Gottsman.

A co z sukienkami z nadrukami? Jeśli ma motyw kwiatowy lub inny wzór, który zawiera kawałki białego, powinno być wszystko w porządku, powiedział Gottsman. Jednak ma to jakiś zdrowy rozsądek. Jeśli najbardziej zauważalnym kolorem we wzorze jest biały, omiń go delikatnie.

“Jeśli na to patrzysz, a przede wszystkim widzisz białą suknię z różowymi kwiatami, to nadal jest biała sukienka” – powiedziała.

Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjna mądrość wciąż jest prawdziwa: Unikaj bieli, chyba że wyraźnie zaleciłeś inaczej. W końcu zawsze bezpieczniej jest trzymać się zasad.

Zobacz pełne królewskie wesele księcia i księżnej Sussex

19 maja 2017 r01:03:55