Dlaczego merlot zmienia twoje policzki na czerwone, a więcej odpowiedzi na trądzik różowaty

Jest czas i miejsce na różowe policzki, ale każdy, kto ma przewlekłą czerwoną, plamistą skórę, prawdopodobnie zrobiłby wszystko, aby tego uniknąć. W rzeczywistości ankieta przeprowadzona przez National Rosacea Society i Galderma Laboratories wykazała, że ​​63 procent osób cierpiących na trądzik różowaty uniknęło sytuacji, ponieważ były zakłopotane lub niewygodne w wyglądzie skóry.

Czemu merlot turns your cheeks red
Getty Images / BloomImage RF

“Trądzik różowaty jest częstym zaburzeniem skóry, które powoduje zaczerwienienie, pękanie naczyń włosowatych i pryszcze na twarzy” – wyjaśniła dermatolog Dr. Rosemarie Ingleton, która jest pedagogiem w dziedzinie produktów do pielęgnacji skóry Eucerin. Ponad 16 milionów Amerykanów boryka się z przewlekłą chorobą, według National Rosacea Society, ale 78 procent z nas nie wie nic na ten temat. Poprosiliśmy ekspertów, aby przekazali nam podsumowanie:

POWIĄZANE: chemikalia w makijażu? Co należy wiedzieć o naturalnym ruchu pielęgnacji skóry

Nie chodzi tylko o zaczerwienienie.

Podczas gdy zaczerwienienie jest dominującym objawem trądziku różowatego (stąd nazwa), osoby cierpiące na tę chorobę mogą również odczuwać żyły pająka na twarzy, pogrubienie skóry, czerwone powieki i pieczenie – i te objawy mogą uderzyć w każdym wieku.

Trądzik różowaty wpływa nie tylko na jasną skórę.

“Trądzik różowaty występuje częściej u jasnowłosych, jasnowłosych, niebieskookich ludzi pochodzenia celtyckiego lub skandynawskiego, ale można go zobaczyć w każdej rasie” – powiedział Ingleton. Więc jeśli jesteś oliwkową, Latynoską, Azjatą lub Afroamerykaninem i zauważasz symptomy, nie zakładaj, że to coś innego – i umów się na wizytę u dermatologa, aby wiedzieć na pewno.

POWIĄZANE: 5 produktów, które utrzymają Twoją skórę w zdrowiu, nawilżeniu i nawilżeniu

Musisz ufać swoim jelitom.

Jeśli zaczerwienienie kiedykolwiek pojawiało się niespodziewanie, gdy byłeś na przyjęciu lub popijałeś vino z przyjaciółmi, prawdopodobnie już wiesz, że niektóre pokarmy wywołają twój trądzik różowaty. Jeden łatwy sposób, aby wiedzieć, czy konkretna żywność może spowodować wybuch? Jeśli to przeszkadza twojemu brzuszkowi, to prawdopodobnie przeszkadza twojej skórze. “Powinno się unikać wszystkiego, co drażni twoje jelita” – mówi dr Ben Johnson, założyciel Osmosis Pur Medical Skincare, który cytuje gluten, antybiotyki, fluorki, twarde alkohole i syntetyczne, wysoko konserwowane pożywienie jako wspólne winowajcy. Skoncentrowanie się na zdrowiu trawiennym – czy to popping probiotyki lub próbowanie diety eliminującej w celu wyizolowania żywności wyzwalającej – prawdopodobnie uspokoi także trądzik różowaty.

Światło słoneczne jest twoim Kryptonitem.

Słońce, powiedział Ingleton, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co pogarsza zaczerwienienie trądziku różowatego. “Ważne jest noszenie codziennie kremu z szerokim spektrum działania na twarzy i unikanie nadmiernego narażenia na ciepło i oparzeń słonecznych” – powiedziała. I dodał Johnson, częste oparzenia słoneczne na skórze ze skłonnością do trądziku różowatego starzeją skórę szybciej niż normalnie.

W winie prawda leży.

Podobnie jak nadmierne światło słoneczne, “czerwone wino powoduje bardziej gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych, prawdopodobnie dlatego, że tyraminy i histaminy są uwalniane do skóry, ale nie zostało to udowodnione” – powiedział Ingleton. Spróbuj jednak odkryć cudownie szeroki świat białych win i pamiętaj, że różki są zwykle grupowane z czerwonymi. Albo zrób lepiej i popij zieloną herbatą przeciwzapalną.

To nie jest trądzik.

Leczenie trądziku różowatego skórą z ostrym schematem przeciwtrądzikowym najprawdopodobniej przyśpieszy – wielki czas. Te dwa warunki są bardzo różne, podkreślił Ingelton. “Trądzik różowaty składa się z zaczerwienienia, pękniętych naczyń włosowatych i czerwonych pryszczów, podczas gdy trądzik składa się z zaskórników, zaskórników, czerwonych pryszczów i ropnych guzków” – powiedziała – “Mówię pacjentom z trądzikiem różowym, aby używali łagodnych produktów do pielęgnacji skóry i zawsze stosowali nie drażniącą dzienną dawkę SPF. “

POWIĄZANE: 4 zdrowe prawdy o winie, czekoladzie, śnie i cukrze

Pomiń Sichuan.

Pragnienie gorącego sosu może zaostrzyć trądzik różowaty. “Najczęstszymi wyzwalaczami są nadmierna temperatura lub zimna ekspozycja, gorące pikantne potrawy, kofeina, alkohol – szczególnie czerwone wino i produkty do pielęgnacji skóry, które powodują mrowienie skóry i stają się czerwone”, powiedział Ingleton.

Transformatory do zastosowań zewnętrznych.

Ingleton powiedział, że Mirvaso, ostatnio zatwierdzony przez FDA, żel do stosowania miejscowego, wygląda obiecująco. “Do tej pory nie było żadnych produktów na receptę, które kontrolowałyby zaczerwienienie, które jest głównym problemem osób cierpiących na trądzik różowaty” – powiedziała. “Żel Mirvaso powoduje, że naczynia krwionośne pozostają zwężone przez około 10 godzin, a pacjenci z trądzikiem różowatym pozostają pozbawieni zaczerwienienia przez około 10 godzin.”

Rozwiązania bez recepty obejmują wybór produktów do pielęgnacji skóry w oparciu o ich łagodność. Środki nawilżające zawierające korzeń lukrecji, udowodnione klinicznie, że zmniejszają plamistość, mogą zminimalizować nawroty. Najlepszym wyborem dla dzisiejszych produktów na dziś jest Ole Henricksen Sheer Transformation. Jeśli chodzi o czyszczenie, pomiń eksfoliatory i zdecyduj się na szczególnie delikatny produkt. Lubimy Indie Lee Rosehip Cleanser lub The Body Aloe Calming Facial Cleanser.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 1 maja 2014 r.

Produkty do ochrony i pielęgnacji skóry latem tego roku

Jun.29.201604:35