Czym są “gwoździe wyżu demograficznego” i dlaczego ludzie mają obsesję na ich punkcie?

Ostatnio pojawiło się trochę dzikiej sztuki paznokci (patrzymy na ciebie, molarne paznokcie), ale najnowszy trend manicure jest zaskakująco subtelny.

To się nazywa “gwoździe baby boomer”, a styl został wysadzony w Internecie.

Czym dokładnie są gwoździe wyżu demograficznego? Znany również jako francuski ombré lub francuski fade, wygląd jest w zasadzie nowym spojrzeniem na klasyczny francuski manicure.

https://www.instagram.com/p/BnM4m0nl3PI

Podczas gdy tradycyjny francuski mani ma jasnoróżową podstawę ze zdefiniowanymi, kontrastującymi końcami, gwoździe wyżu demograficznego łączą różowy i biały razem, tworząc jednolity, gradientowy efekt.

https://www.instagram.com/p/BnS9vYcHCY7

“Paznokcie z wyżu demograficznego przejęły świat paznokci w ciągu ostatnich kilku lat!” Tiffany Sem, artystka paznokci z Charlotte w Północnej Karolinie, powiedziała w e-mailu do TODAY Style. “To zdecydowanie zastąpiło twój typowy wygląd” French manicure “. To takie proste i eleganckie. “

Wygląda na to, że jej klientka jest “najbardziej popularna wśród klientów”, dodała Sem. “Kto nie lubi dobrego, dobrze wyglądającego ombré?”

https://www.instagram.com/p/Bk3VymQnRI7

A co do tego, dlaczego nazywa się je gwoździami baby boomer? Nie jest jasne, w jaki sposób powstała ta nazwa, ale niektórzy twierdzą, że to dlatego, że styl powraca do skromnej manicure, która była popularna w latach po II wojnie światowej..

Co are 'baby boomer' nails?
Model z lat 60. pokazuje jej bladoróżowy manicure.Getty Images

“Kiedy zaczął się dziecięcy boom, popularne było malowanie paznokci różem i bielą”, powiedziała Tracy Holmes, artystka paznokci z Essex w Anglii, za pośrednictwem e-maila.

Ale naprawdę, ładny i dopracowany wygląd jest ponadczasowy.

View this post on Instagram

#shortnails #babyboomernails

A post shared by Sanacri Nails & More (@sanacri) on

Gwoździe Baby Boomer są już od kilku lat, ale styl manicure zyskał na popularności w ostatnich miesiącach. W tegorocznym wyszukiwaniu hasła “baby boomer nails” wyszukiwarek na Pintereście wzrosły we Francji i Niemczech. Według najnowszych doniesień z Pinteresta liczba wyszukiwań hasła “ombré nails” wzrosła w USA o 88 procent..

A francuski wygląd ombre wydaje się startować na całym świecie. Chloe Crow, artystka paznokci z siedzibą w Melbourne w Australii, mówi, że ponad połowa manicure wykonywanych w tych dniach jest w stylu baby boomer. Mówi, że jej klienci uwielbiają polerowaną wszechstronność wyglądu.

“Są to najbardziej naturalnie wyglądające paznokcie i będą pasować do każdego stroju”, powiedziała w e-mailu do TODAY Style.

Francuskie ombre są szczególnie popularne wśród panien młodych. Diana Nguyen, artystka paznokci z Orange County w Kalifornii, widziała wiele kobiet proszących o wyszukanie ich ślubnego manicure.

Holmes wykonała również wiele zabiegów dla noworodków, dla swoich klientów w Anglii.

French fade manicure nie zawsze muszą być zaniżone. Niektórzy dodają trochę bledu lub blasku i eksperymentują z różnymi odcieniami.

“Rzeczą, którą kocham w ombre, jest to, że możesz dodać do niej swój własny styl (i)” – powiedział Sem. “Zrobiłem ombre look z tak wieloma kolorami, począwszy od typowego różu i bieli, brzoskwini i bieli – mój ulubiony! – i trójkolorowe ombre w letnich kolorach. Możliwości są nieskończone.”

Francuski wygląd blaknięcia można uzyskać za pomocą akrylu lub żelu – mówi Sem. Zaleca użycie gąbki lub dobrej mieszanki pędzla, aby uzyskać efekt ombré bez skazy.

“Mieszanie jest kluczowe” – powiedziała. “Zacznij od swobodnej krawędzi gwoździa i poprowadź swoją drogę do miejsca, w którym kutikuje.”

Kruk zaleca również rozpoczynanie od białej końcówki i szczotkowanie w kierunku naskórka.

“Upewnienie się, że szczotka jest naprawdę mokra, pomoże w bezproblemowej mieszance” – powiedziała. “Następnie nakładasz różowy (lub) naturalny akryl … mieszając boki, a następnie na środku … zawsze upewniając się, że pędzel jest mokry i pracujesz szybko.”

Jak powstaje lakier do paznokci? Wejdź do fabryki Zoyi

Mar.15.201801:19

Z pewnością jest to skomplikowana technika, a opanowanie wymaga trochę czasu i praktyki. Ale z ogromnym zapotrzebowaniem na manikiur boomer w tych dniach, artystów paznokci mają wiele szans, aby doskonalić swoje umiejętności francuskiego ombre.

“(Gwoździe wyżu demograficznego) powróciły i są bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Holmes. “Nie widzę, żeby ten wzór paznokci wychodził z mody w najbliższym czasie!”