Czy spodnie do jogi są naprawdę “złe dla kobiet”? New York Times wywołał kontrowersje

Spodnie do jogi są “złe dla kobiet”, jak wynika z niedawnej opinii w New York Times – a ludzie mają los silnych uczuć na ten temat.

W opowiadaniu, które wywołało gorącą debatę na temat mediów społecznościowych, pisarz Honor Jones przekonywał, że kobiety mogą być lepsze w noszeniu spodni zamiast ciasnych legginsów jogi.

“Poważnie, nie możesz wejść do pokoju z piętnastoma kobietami, które zaczynają się od absurdalnych pozycji o siódmej rano bez założenia obcisłych spodni?” – napisała. “Co w szczególności dotyczy jogi, która wydaje się tego wymagać? Czy praktycy naprawdę martwią się, że noga pantofelkowa o normalnej szerokości ma zamiar zdusić je w połowie lotosu?

Twierdziła, że ​​kobiety noszą spodnie gimnastyczne tylko na siłownię, ponieważ ulegają niezdrowej presji, by wyglądać atrakcyjnie podczas ćwiczeń.

“Nie używamy tych ubrań treningowych, ponieważ są one zimniejsze lub wygodniejsze” – napisała. “Nosimy je, bo są seksowne.”

Zamiast tego Jones zasugerował, że kobiety lepiej będzie mieć na sobie spodnie dresowe.

“Nikt nie wygląda dobrze w dresach. Ale nie o to chodzi – napisała. “Zasadniczo są to tylko ręczniki z pasami. Istnieją dwa rodzaje zajęć: relaks i ćwiczenia – dwie czynności, które kiedyś można było wykonać bez wyglądania jak model w infografice P90X. “

Nic dziwnego, że artykuł rozpoczął mnóstwo debaty w Internecie. Wiele osób przyszło na obronę obcisłych spodni jogi i walczyło z tym, że kobiety noszą je tylko dlatego, że są “seksowne”.

Niektórzy na Twitterze twierdzili również, że luźne spodnie dresowe mogą być niewygodne podczas sesji jogi i innych treningów.

Inni wskazywali, że kobiety nie powinny być nadzorowane pod względem tego, co noszą na siłowni, niezależnie od tego, czy są to spodnie do jogi, czy cokolwiek innego.

Z drugiej strony, niektórzy czytelnicy zgodzili się z Jones’em, że dresy są drogą do zrobienia.

“Po kilku godzinach doprowadza mnie to do szaleństwa, aby ta tkanina przylgnęła do mnie. To klaustrofobiczne, każdy ruch wykonywany przez ten rozciągliwy film “, napisał jeden z czytelników New York Timesa w sekcji komentarzy artykułu. “Naprawdę nie obchodzi mnie, co ludzie myślą o moich luźnych spodniach.”

Inny czytelnik, który określił siebie jako nauczyciela jogi, napisał: “Mówię, weźcie rewolucję w spodniach!”

W przypadku takich prostych, niepozornych elementów odzieży treningowej, spodnie do jogi z pewnością wzbudzają wiele kontrowersji. Od lat spierają się o to, czy dopuszczalne jest noszenie spodni jogi poza salą gimnastyczną, a sądząc po gorących reakcjach na tę najnowszą wersję, debata na temat spodni jogi jest daleka od zakończenia..

W międzyczasie mówimy, nosz, co chcesz … i ciesz się swoim treningiem!

Ubrania “Athleisure” w pracy mogą zwiększać kreatywność, ale gdzie jest linia?

Apr 05.201601:03