Cienkie włosy, nie fair? Oto 6 sposobów na walkę z przerzedzaniem zamków

Czujesz, że twoje włosy stają się coraz cieńsze i jest ich mniej? Zwróć uwagę na niepokojącą liczbę pasm na ubraniach i w odpływach?

Nie jesteś sam: utrata włosów dotyka ponad 20 milionów kobiet w Stanach Zjednoczonych – a liczba ta rośnie. “Piętnaście lat temu kobiety narzekające na przerzedzenie włosów miały średnio 40 lat” – mówi dr Francesca Fusco, dermatolog specjalizujący się w tej dziedzinie. “Teraz widzę, że kobiety w późnych latach 20. i 30. przychodzą, aby zapytać o terapie. Może to być ogromny problem emocjonalny, a stres, jaki wywołuje, może zaostrzyć problem. “

Jak 1 stylista pomógł kobiecie walczyć z przerzedzającymi się włosami

Mar.26.201802:49

W przypadku kobiet najczęstszymi wyzwalaczami są hormonalne (ciąża, menopauza, zaburzenia tarczycy, zespół policystycznych jajników) lub dziedziczne, ale można również obwiniać choroby autoimmunologiczne i niedobory żywieniowe. I w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety mają tendencję do stopniowego tracenia włosów i na całej głowie, więc wykrycie ich może zająć więcej czasu. “Wielu moich pacjentów zauważyło zmianę kształtu twarzy, gdy skronie cofają się, poszerzają linię ich linii lub ich kucyk ma mniejszą średnicę” – mówi specjalista od odnowienia włosów dr Alan Bauman, który kieruje Bauman Medical Group w Boca Raton na Florydzie.

Na szczęście wiele można zrobić, od laserów po płyny i wszystko pomiędzy. I zostaniesz nagrodzony za wczesne leczenie. “Porównuję to do szkód słonecznych – nigdy nie jest za późno, aby rozwiązać problem, ale z czasem będzie gorzej, jeśli nie spowolni się postęp”, mówi Bauman. Oto najlepsze, zatwierdzone przez lekarza zabiegi od łatwych do pełnych przestępstw.

Nie bój się puchnąć

“Kiedy zauważą, że włosy wypadną pod prysznicem, niektóre kobiety boją się myć włosy, co pogarsza sprawę” – powiedział Fusco. “Użyj poduszek palców – nie swoich paznokci – do masażu szamponu w skórę głowy.” I nie przestawaj: “To powszechne nieporozumienie, że skóra głowy nie potrzebuje odżywki, ale jest niezbędna dla zdrowia skóry głowy.” Jeśli twoje włosy są tłuste, cienkie lub wiotkie, poszukaj lekkiej formuły przeznaczonej do rozrostu pasm.

Rozmawiaj z kolorystą

“Włosy mogą wyglądać na grubsze dzięki technikom kolorystycznym”, powiedziała Tina Mulryan z nowojorskiego James Corbett Studio, która pracuje na szybkim wybieraniu Fusco. “Tworzenie różnych tonów może pomóc w odbijaniu światła podczas pompowania mieszka włosowego, aby uzyskać pełniejszy wygląd. Wszystko to może i powinno być wykonane przy użyciu delikatnych produktów do koloryzacji włosów, aby zachować integralność delikatnych włosów. “I nie trzeba być nieśmiałym:” Jako stylistka rozumiemy, jak denerwujące i zawstydzające przerzedzone włosy mogą być dla kobiety i wiemy, jak omówić tę kwestię w sposób pełen szacunku i zaoferować radę i wsparcie. “

Witaminy mogą pomóc (czasami)

Jeśli masz nadzieję odzyskać zdrowe zamki po doświadczeniu utraty włosów z powodu pewnego niedoboru, witaminy mogą pomóc. Parks poleca Ducray Anacaps Dietary Supplements, a Shah sugeruje żelazo, witaminę D i cynk, jeśli brakuje ci ich.

W tym samym czasie witaminy nie są cudownym lekiem na wypadanie włosów. “Suplementy diety mogą być bardzo korzystne, jeśli tracisz włosy z powodu niedoborów żywieniowych” – powiedział Kingsley. “Jeśli jednak utrata włosów nie ma związku z dietą, suplementy nie rozwiążą tego problemu”.

Najważniejsze? Witaminy nie zaszkodzą, ale nie polegają na nich w leczeniu wszystkich rodzajów wypadania włosów.