Brytyjski powód, dla którego książę George zawsze nosi szorty

Kiedy zobaczysz zdjęcia księcia Jerzego, prawdopodobnie skupisz się na słodkim uśmiechu 4-latka i uroczych policzkach.

Ale jest coś jeszcze, co ludzie ostatnio zauważyli o młodej królewskiej: Zawsze nosi szorty!

Książę William, Catherine, Duchess of Cambridge, Prince George and Princess Charlotte
Rodzina królewska przybywa na imprezę dla dzieci w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie w dniu 29 września 2017 r.CHRIS WATTIE / Reuters

Deszcz lub blask, gdy mały książę wychodzi publicznie, ma na sobie parę uroczych szortów, często w połączeniu ze skarpetami na kolanach, paskiem w paski i polo z zakładkami (tak, w wieku 4 lat młody George jest już bardziej postawiony razem, niż większość z nas kiedykolwiek będzie.)

2016 Royal Tour To Canada Of The Duke And Duchess Of Cambridge - Victoria, British Columbia
Książę William, Duchess Kate, Prince George i Princess Charlotte przybywają do Victorii w Kanadzie.Pool / Getty Images

Dlaczego Prince George nigdy nie został zauważony w dżinsach lub innych długich spodniach? Harper’s Bazaar UK przeprowadziło dochodzenie i odkryli, że ubieranie młodych chłopców w szorty jest długą tradycją brytyjskiej rodziny królewskiej i arystokracji.

33 zdjęcia

Pokaz slajdów

Życie księcia Jerzego

Od schodów Szpitala Najświętszej Maryi Panny w Londynie do pozowania ze swoją młodszą siostrą Charlotte, spójrz na przygody królewskiego dziecka.

“To bardzo angielska rzecz ubierać młodego chłopca w szorty”, powiedział ekspert brytyjskiej etyki William Hanson. “Spodnie są dla starszych chłopców i mężczyzn, podczas gdy szorty na młodych chłopcach są jednym z tych niemych znaczników klasy, które mamy w Anglii. Chociaż czasy się zmieniają, para spodni na młodego chłopca uważana jest za całkiem klasę średnią – całkiem podmiejską. A żaden szanujący się arystokrata lub król nie chciałby być uważany za podmiejski.

Większość chłopców kończy studia na pełnowymiarowe spodnie w wieku około 8 lat, wyjaśnił Hanson. Powiedział, że tradycja “tylko szortów” może wynikać z przestarzałego zwyczaju “breechingu”, który pochodzi z wieków w Wielkiej Brytanii..

Tradycyjnie, jak powiedział, młodzi brytyjscy chłopcy ubrani byli w suknie przez pierwsze kilka lat ich życia, aż do “zostania” i przejścia do krótkich spodni.

Książę George
Prince George balansuje na drewnianej huśtawce w rodzinnym domu Norfolk w lipcu 2016 roku.MATT PORTEOUS / PA

Prince George podąża śladami ojca w dziale szortów. Książę Cambridge miał bardzo podobny wygląd w młodszych latach:

Księżniczka Diana taking Prince William to kindergarten
Księżna Diana bierze księcia Williama za pierwszy dzień żłobka we wrześniu 1985 roku.Princess Diana Archive / Getty Images

“Brytyjski górny zestaw zawsze chętnie trzyma się tradycji, a ten milcząco zaznacza je” reszcie “, powiedział Hanson Bazarowi.

Jednak, chociaż książę i księżna z Cambridge mogą podążać za królewską tradycją, jeśli chodzi o spodenki George’a, to z pewnością nie są elitarne, jeśli chodzi o to, gdzie kupują ubrania dla swoich dzieci..

Catherine, Duchess of Cambridge and Prince George
Księżna Kate i książę George odwiedzają Royal Air Tattoo w RAF Fairford 8 lipca 2016 r.Chris Jackson / Getty Images

Kate i William są znani z ubieranie Prince George i księżniczki Charlotte w przystępnych, przyziemnych marek. Weź te urocze czerwone sztruksowe spodenki, które George nosił podczas podróży rodziny królewskiej do Kanady jesienią:

Książę George in shorts
Książę George macha, gdy opuszcza Port Wiktorii, by wsiąść na pokład samolotu w ostatni dzień swojej Kanady w dniu 1 października 2016 r..Getty Images

Pochodzą z londyńskiej marki odzieżowej Pepa & Co. i kosztują równowartość około 20 USD.

Książę George red Dona Carmen shorts
DonaCarmen.es

Nie przestawaj szaleć, książę Jerzy – nie mogli być ani trochę przytomniejsi!

Ta historia została pierwotnie opublikowana 7 października 2017 r.